Tina Robnik Žan Kranjec Žan Kranjec Miha Hrobat Andreja Slokar ZOI 2022 zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022 Peking 2022

PEKING 2022, 15. TEKMOVALNI DAN

Boljšunov tretjič zlat, Slovenci ostali brez možnosti za kolajno

Jančing veter | Veter je ekipno tekmo prestavil na nedeljo. | Foto Reuters

Veter je ekipno tekmo prestavil na nedeljo.

Predzadnji tekmovalni dan zimskih olimpijskih iger v Pekingu bi se morali na progo v Jančingu še zadnjič podati slovenski alpski smučarji, a je tekma zaradi premočnega vetra prestavljena na nedeljo. Na paralelnem veleslalomu mešanih ekip bi moral nastopiti slovenski kvartet Andreja Slokar, Miha Hrobat, Žan Kranjec in Tina Robnik.

Petnajsti dan zimskih olimpijskih iger v Pekingu bi se morali na progo v Jančingu še zadnjič podati slovenski alpski smučarji. Na paralelnem veleslalomu mešanih ekip: Andreja Slokar, Miha Hrobat, Žan Kranjec in Tina Robnik. A je tekmo odpihnil veter.

Jančing veter
Sportal Kljub rezerviranim letom domov paralelna tekma v nedeljo

Boljšunovu skrajšana kraljevska preizkušnja  Aleksander Boljšunov je olimpijski prvak na najdaljši razdalji. | Foto: Reuters Aleksander Boljšunov je olimpijski prvak na najdaljši razdalji. Foto: Reuters

V kraljevski disciplini teka na smučeh je zlato osvojil Aleksander Boljšunov. Tekma v prostem slogu na 50 kilometrov je bila zaradi vetra in mraza sicer skrajšana na 30 kilometrov.

Olimpijski prvak v hitrostnem drsanju s skupinskim startom je postal Belgijec Bart Swings, v ženski konkurenci pa je tretje zlato v Pekingu osvojila Nizozemka Irene Schouten.

Po hudem boju v moškem ekipnem curlingu so Švedi ugnali Veliko Britanijo in sploh prvič osvojili zlato.

Bronaste olimpijske kolajne so podelili še v ženskem ekipnem curlingu, v katerem je Švedska premagala Švico z 9:7.

Na moškem hokejskem turnirju, pa so Slovaki na tekmi za tretje mesto s 4:0 odpravili Švedsko.

Medalje so podelili tudi v ženskem bobu dvosedu, športni pari v umetnostnem drsanju pa so se pomerili še v odločilnem prostem programu. Olimpijska prvaka sta postala Kitajsca Sui Wenjing in Han Cong.