Andreja Slokar Tina Robnik Meta Hrovat Ana Bucik zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022

Res je malo zmanjkalo Andreji Slokar, Štante obstal v kvalifikacijah

2

Andreja Slokar | Andreja Slokar je osvojila peto mesto. | Foto Reuters

Andreja Slokar je osvojila peto mesto.

Peti dan zimskih olimpijskih iger na Kitajskem je nastopilo šest Slovencev. Kvartet alpskih smučark (Ana Bucik, Meta Hrovat, Andreja Slokar, Neja Dvornik) je opravilo s slalomom, na katerem je Andreja Slokar končala na 5. mestu, Ana Bucik je osvojila 11. mesto. Deskar Tit Štante je tekmovanje končal v kvalifikacijah snežnega žleba (half pipe). Nordijski kombinatorec Vid Vrhovnik je na tekmi nordijske kombinacije na srednji skakalnici osvojil 37. mesto.

Andreja Slokar
Sportal Andreja Slokar za desetinko zgrešila olimpijsko odličje

Peto mesto Slokarjeve

Sreda na olimpijskih igrah je postregla s šestimi slovenskimi nastopi. Kot prva so se v slalomski boj podala dekleta. Slovenske barve so v prvi vožnji zastopale šesta slalomistka sezone Ana Bucik, Andreja Slokar in Meta Hrovat, ki so tekmovale že v veleslalomu, ter Neja Dvornik. V finalno vožnjo sta se uvrstili Andreja Slokar, ki je osvojila odlično 5. mesto, Bucikova je tekmovanje končala na 11. mestu. Slokarjeva je za zmagovalko zaostala le 22 stotink sekunde.

Nordijski kombinatorec Vid Vrhovnik je bil po prvem delu tekmovanja na 31. mestu med 46 nastopajočimi. Na srednji skakalnici je za 91,5 m dolg skok prejel 88 točk. Tek na 10 km je začel točno tri minute za najboljšim po skoku, Japoncem Ryotom Yamamotom. To je bilo preveč, da bi izboljšal svoj dosežek izpred štirih let na OI v Pjongčangu, ko je zasedel 28. mesto. V teku je izgubil še šest mest in osvojil končno 37. mesto.

Tit Štante je bil v kvalifikacijah 22. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tit Štante je bil v kvalifikacijah 22. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Predstavil se je še deskar Tit Štante, ki je tekmovanje končal v kvalifikacijah (half pipe).

Ob slalomu in nordijski kombinaciji so podelili še štiri komplete odličij. V finalu deskarskega krosa je Američanka Lindsey Jacobellis osvojila prvo zlato kolajno za ZDA na teh igrah. Jacobellisova je pri 36 letih prišla do tako želenega zlata.

Na delu so bili še smučarji prostega sloga, ki so tekmovali v treh vožnjah na tekmovanju v skokih, zlata pa se je veselil Norvežan Birk Ruudhitrostni drsalci na kratki progi na 1.500 metrov in sankači (moški dvojci). Med sankači sta zlato osvojila Nemca Tobias Wendl in Tobias Arlt. To je bil njun tretji zaporedni naslov olimpijskih prvakov in sta prvi dvojec v zgodovini, ki mu je to uspelo.

Začel se je moški hokejski turnir.

Preostala tekmovanja s slovensko udeležbo

Deskanje, kvalifikacije, moški (Tit Štante)

srebro Mastnak
Sportal Mastnak tik pod Olimpom, Kotnikova pripravila senzacijo, Košir tokrat brez odličja
bron Gloria Kotnik Peking
Sportal Senzacija Slovenke: leto dni po rojstvu sina osvojila olimpijski bron #video
mešana ekipna tekma podelitev kolajn OI
Sportal Na Kitajskem znova zadonela Zdravljica, kolajni tudi okoli vratu Kotnikove in Mastnaka