Lovro Planko Rok Tršan Miha Dovžan Jakov Fak Jakov Fak Nejc Naraločnik Miha Hrobat Boštjan Kline Glorija Kotnik Rok Marguč Žan Košir Tim Mastnak Miha Ličef Vili Črv Miha Šimenc Janez Lampič Anja Mandeljc Anita Klemenčič Eva Urevc Anamarija Lampič Anamarija Lampič olimpijske igre zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022 Peking 2022

Torek, 8. 2. 2022, 14.26

Peking 2022, 4. tekmovalni dan

Slovenska bera odličij se je še povečala

Gloria Kotnik | Gloria Kotnik je nepričakovano osvojila olimpijski bron, kar je njen največji uspeh v karieri. | Foto Anže Malovrh/STA

Po izjemnih uspehih slovenskih smučarskih skakalk in skakalcev tudi četrti dan olimpijskih iger Slovenija nadaljuje zbiranje kolajn: osvojila sta jo Tim Mastnak in Gloria Kotnik. Smučarska tekačica Anamarija Lampič je v šprintu osvojila 12. mesto.

bron Gloria Kotnik Peking
Sportal Senzacija Slovenke: leto dni po rojstvu sina osvojila olimpijski bron #video
srebro Mastnak
Sportal Mastnak tik pod Olimpom, Kotnikova pripravila senzacijo, Košir tokrat brez odličja

V paralelnem veleslalomu je Gloria Kotnik osvojila bronasto kolajno (zmagala je Čehinja Ester Ledecka), v moški konkurenci pa je Tim Mastnak osvojil srebrno kolajno. Tik pred ciljem ga je prehitel Avstrijec Benjamin Karl.

Na moškem superveleslalomu je Boštjan Kline osvojil 20. mesto. Svojo tretjo olimpijsko kolajno je osvojil Avstrijec Matthias Mayer.

Anamarija Lampič je zasedla 12. mesto. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Anamarija Lampič je zasedla 12. mesto. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Končal se je tudi šprint v teku na smučeh, kjer so v slovenski ekipi vse upe polagali na Anamarijo Lampič. Ta pozneje ni izpolnila svojih pričakovanj, potem ko je tekmovanje končala v polfinalu in na koncu zasedla 12. mesto. Preostali slovenski tekmovalci so obstali že v kvalifikacijah.

Anamarija Lampič
Sportal Lampičeva brez vsakršnih možnosti v polfinalu, zmaga na Švedsko

Na najdaljši, 20-kilometrski posamični tekmi so se merili biatlonci. Olimpijski prvak je postal Francoz Quentin Fillon Maillet, najboljši Slovenec pa je bil Jakov Fak na 29. mestu.

mešana ekipna tekma podelitev kolajn OI
Sportal Na Kitajskem znova zadonela Zdravljica, kolajni tudi okoli vratu Kotnikove in Mastnaka

Nizozemec ubranil zlato, Gujeva navdušila domačine  Eileen Gu | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Eileen Gu Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

hitrostnem drsanju moških na 1500 metrov je olimpijski naslov ubranil Nizozemec Kjeld Nuis, v smučanju prostega sloga v skokih na veliki skakalnici je slavila Eileen Gu.

V mešanih dvojicah v curlingu sta Stefania Constantini in Amos Mosaner Italiji priigrala sploh prvo olimpijsko odličje v tem športu, in to kar zlato.

Zadnja, četrta vožnja bo dala zmagovalko v sankanju.

Bogataj Križnar Prevc Zajc
Sportal Slovenci do naslova olimpijskih prvakov, Hrovatova in Kline med deseterico
Peter Prevc
Sportal Prevcu do kolajne zmanjkalo pol točke, smukači brez tekme
Urša Bogataj Nika Križnar
Sportal Zgodovinski dan za slovenske skoke: dvojna medalja Urše Bogataj in Nike Križnar!