Amos Mosaner Stefania Constantini curling zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022

Kaj takega Italijanom še ni uspelo

1

Stefania Constantini in Amos Mosaner | Stefania Constantini in Amos Mosaner sta poskrbela za premierno italijansko olimpijsko odličje. In to kar zlato. | Foto Guliverimage

Stefania Constantini in Amos Mosaner sta poskrbela za premierno italijansko olimpijsko odličje. In to kar zlato.

Italija se je prvič do zdaj veselila olimpijske medalje mešanih dvojic v curlingu, in to celo tiste najbolj žlahtnega kova. Stefania Constantini in Amos Mosaner sta bila v Pekingu v finalnem obračunu boljša od Norvežanov Kristin Skaslien in Magnusa Nedregottna z 8:5. Bron je osvojila Švedska, ki je v malem finalu z 9:3 premagala Veliko Britanijo.

Med četverico parov je bila v Ice Cube Areni, ki so jo organizatorji za potrebe turnirja predelali iz centra vodnih športov na poletnih igrah leta 2008, le norveška dvojica nosilka odličja že v Južni Koreji, kjer je osvojila bron. Pred štirimi leti je zlato namreč osvojil kanadski par, ki je takrat v finalu premagal švicarska tekmeca.

Brez medalje sta na koncu ostala svetovna prvaka Jennifer Dodds in Bruce Mouat iz Velike Britanije, potem ko sta začela dobro, nato pa pobudo do konca v šestih serijah prepustila Švedoma Almidi De Val in Oskarju Erikssonu.

Curling, mešane dvojice:

ZLATO:    Italija (Stefania Constantini/Amos Mosaner)
SREBRO:   Norveška (Kristin Skaslien/Magnus Nedregotten)
BRON:     Švedska (Almida De Val/Oskar Eriksson)

mešana ekipna tekma podelitev kolajn OI
Sportal Na Kitajskem znova zadonela Zdravljica, kolajni tudi okoli vratu Kotnikove in Mastnaka