termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Matthias Mayer je ubranil zlato olimpijsko kolajno v superveleslalomu. Aleksander Aamodt Kilde je z bronom osvojil svojo prvo olimpijsko kolajno. Najboljši Slovenec je bil Boštjan Kline na 20. mestu, kar je njegov najboljši superveleslalom te zime.
Avstrijski smučar Matthias Mayer je osvojil svojo tretjo zlato olimpijsko kolajno. Pred osmimi leti je bil zlat na smuku v Sočiju, pred štirimi leti na superveleslalomu v Pjongčangu, zdaj pa star 31 let še zlat na superveleslalomu na igrah v Pekingu. V zgornjem delu proge Skala je naredil napako, nato pa z izvrstnim smučanjem v spodnjem delu nadoknadil 23 stotink zaostanka za Norvežanom Aleksandrom Aamodtom Kildejem in prvega favorita tekme v cilju prehitel za 42 stotink. Pozneje se je mednju uvrstil še Američan Ryan Cochrane-Siegle. Zaostal je za vsega štiri stotinke, kar je najmanjša razlika med zlatim in srebrnim na moških olimpijskih superveleslalomih.
"To je tako velik uspeh, trenutno si ne morem predstavljati. To je bila super vožnja, zelo sem zadovoljen. Danes sem veliko tvegal. To redko počnem na temah svetovnega pokala. Toda na olimpijskih igrah šteje samo ena preizkušnja," je dejal Mayer.
Aleksander Aamodt Kilde
Foto: Reuters
Za 29-letnega Kildeja je bron prva olimpijska kolajna, a v letošnjem svetovnem pokalu je dobil tri smuke in tri superveleslalome, tako da je v Peking prišel z mnogo višjimi cilji. "Tretje mesto je kot zmaga," je Norvežan povedal za ORF. "Bilo je osvobajajoče, ko sem prišel v cilj. Bil sem favorit, bil je velik pritisk in ves teden sem bil živčen. Zdaj vem, da delujem tudi pod pritiskom. Matthias je bil brutalno hiter in tudi Ryan," je pojasnil Kilde.
Na superveleslalomu je še večje razočaranje doživel Švicar Marco Odermatt, ki je odstopil. Že v zgornjem delu pa se je odstop pripetil tudi njegovemu rojaku Beatu Feuzu, ki je dan prej na smuku osvojil svojo prvo olimpijsko zlato kolajno.
Miha Hrobat
Foto: Reuters
Superveleslalom je to zimo najslabša slovenska disciplina. Edine točke je osvojil Martin Čater, ki pa ga v Pekingu zaradi pozitivnega testa na koronavirus ni. Če je Boštjan Kline na ponedeljkovem smuku z 10. mestom dosegel najboljšo slovensko smukaško uvrstitev na olimpijskih igrah, pa je bil tokrat daleč od najboljše superveleslalomske. To ima Tomaž Čižman, ki je bil na devetem mestu na igrah v Calgaryju 1988. Kline je bil ob prihodu v cilj z dvema sekundama in 61 stotinkami zaostanka na 19. mestu. Pozneje ga je prehitel samo še en smučar, tako je 20. mesto njegov najboljši superveleslalomski izid sezone. Pred štirimi leti je bil sicer v Pjongčangu boljši, deseti. "Začetek se je zdel soliden, nato pa mi iz zavojev ni uspelo dobiti toliko hitrosti, kot sem želel," je v prvi izjavi za RTV Slovenija dejal Kline. "Nisem bil zadovoljen ne z rezultatom, ne z vožnjo, najbolj me jezi, da mi smuk dobro 'laufa', superveleslalom pa mi nekako še ne 'zlaufa' in imam zato nekaj slabšega priokusa."
Prvi Slovenec na štartu Miha Hrobat je odstopil, Nejc Naraločnik, ki nastopa na svojih prvih olimpijskih igrah, je končal na 24. mestu.
Mayer se veseli svoje tretje zlate olimpijske kolajne. V ponedeljek je osvojil še smukaški bron.
Foto: Reuters
Alpski smučarji bodo igre nadaljevali v četrtek s superkombinacijo.
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.
Ali želite prijaviti neprimeren komentar moderatorju?
Uspešno ste prijavili komentar.
Komentar je že prijavljen.