Natalie Geisenberger zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022

Torek, 8. 2. 2022, 16.23

zoi, sankanje, ženske

Nemka že vse od Sočija vztraja na olimpijskem prestolu

Natalie Geisenberger | Natalie Geisenberger je tretjič zapored olimpijska prvakinja. | Foto Guliverimage

Natalie Geisenberger je tretjič zapored olimpijska prvakinja.

Nemka Natalie Geisenberger je osvojila tretjo zlato medaljo v sankanju na zimskih olimpijskih igrah zapored, skupaj ima tako že pet olimpijskih medalj. Druga je bila njena rojakinja Anna Berreiter, tretja pa Rusinja Tatjana Ivanova.

34-letna Geisenbergerjeva je zlato medaljo prinesla domov že z olimpijskih iger v Sočiju leta 2014 in Pyeongchangu leta 2018.

Nemka je vodila že po prvih dveh ponedeljkovih vožnjah in na današnjih finalnih dveh vožnjah danes ni imela nobenih težav. Na 1475 metrov dolgi progi v hribih severno od Pekinga je zmagala s časom tri minute in 53,454 sekunde.

Berreiterjeva je zaostala za 0,493 sekunde, Ivanova je do bronaste medalje prišla z več kot sekundo zaostanka. Svetovna prvakinja in vodilna v svetovnem pokalu Julia Taubitz je olimpijsko tekmovanje končala na sedmem mestu, potem ko ji je padec v drugi vožnji odpihnil sanje o medalji.

Izidi:

ZLATO:   Natalie Geisenberger (Nem)
SREBRO:  Anna Berreiter (Nem)
BRON:    Tatjana Ivanova (ROC)

mešana ekipna tekma podelitev kolajn OI
Sportal Na Kitajskem znova zadonela Zdravljica, kolajni tudi okoli vratu Kotnikove in Mastnaka