zimske olimpijske igre Maruša Ferk Saioni ZOI 2022 Peking 2022 Peking 2022

Četrtek, 17. 2. 2022, 13.54

PEKING 2022, 13. TEKMOVALNI DAN

Maruša Ferk Saioni olimpijske nastope končala med deseterico

Maruša Ferk Saioni | Maruša Ferk Saioni je alpsko kombinacijo končala na devetem mestu. | Foto Guliverimage

Maruša Ferk Saioni je alpsko kombinacijo končala na devetem mestu.

13. tekmovalni dan zimskih olimpijskih iger v Pekingu je bila od slovenskih športnic in športnikov na delu le Maruša Ferk Saioni, ki je alpsko kombinacijo končala na devetem mestu. V četrtek so na Kitajskem podelili šest kompletov olimpijskih odličij.

Michelle Gisin
Sportal Gisinova ubranila zlato, polom Shiffrinove, Ferk Saionijeva 9.

Na 13. tekmovalni dan zimskih olimpijskih iger, na katerih je Slovenija osvojila sedem odličij in obogatila že tako bogato zbirko odličij z največjega športnega dogodka, je nastopila le ena slovenska predstavnica. Na alpski kombinaciji v Jančingu je nastopila 33-letna Maruša Ferk Saioni in osvojila deveto  mesto, zlato iz Pjongčanga je ubranila Michelle Gisin.

Kanadčanke v boju za zlato strle Američanke

13. tekmovalni dan letošnjih zimskih olimpijskih iger so v sosedskem severnoameriškem spopadu hokejistke Kanade s 3:2 premagale ZDA in se razveselile petega naslova olimpijskih prvakinj.

Kanadčanke so olimpijske prvakinje. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kanadčanke so olimpijske prvakinje. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kanada ZDA olimpijski hokejski turnir finale
Sportal Kanadčanke s tesno zmago do petega olimpijskega naslova

Nova olimpijska prvakinja v smučarskem krosu je postala švedska smučarka prostega sloga Sandra Naeslund. Japonka Miho Takagi je po treh srebrnih odličjih na teh igrah na 1.000 metrov postala olimpijska prvakinja.

Do naslova ekipnih olimpijskih prvakov v nordijski kombinaciji so zanesljivo prišli Norvežani.

Za odličja so se pomerile še umetnostne drsalke, ki so po torkovem kratkem programu opravile še s prostim programom. Olimpijska prvakinja je postala Rusinja Ana Ščerbakova, favoritinja Kamila Valijeva pa je ostala brez medalje.