zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022 Miho Takagi hitrostno drsanje

Četrtek, 17. 2. 2022, 10.53

zoi, hitrostno drsanje na 1000 m, ženske

Japonka po treh srebrih z olimpijskim rekordom do zlata

Miho Takagi hitrostno drsanje OI | Miho Takagi je trem olimpijskim srebrom dodala še naslov olimpijske prvakinje. | Foto Guliverimage

Miho Takagi je trem olimpijskim srebrom dodala še naslov olimpijske prvakinje.

Japonska hitrostna drsalka Miho Takagi je po treh srebrnih kolajnah na letošjih olimpijskih igrah osvojila tudi zlato. Najhitrejšaje bila na 1.000 metrov, postavila je tudi olimpijski rekord (1:13,19 minute). Srebro je pripadlo Nizozemki Jutta Leerdam, bron pa Američanki Brittany Bowe.

Choi Min-jeong
Sportal Južnokorejska drsalka ubranila naslov na 1500 metrov
Kanada hitrostno drsanje
Sportal Kanadčanke z olimpijskim rekordom do zlata

Leerdamova je za 27-letno zmagovalko zaostala za 64 stotnik sekunde in bi verjetno osvojila zlato medaljo, če ne bi naredila napake na drugem zavoju. Američanka, lastnica svetovnega rekorda, je do brona prišla z 1,42 sekunde zaostanka.

Za Takagijevo je to četrta olimpijska medalja v nekaj dneh, potem ko je bila v Pekingu druga na 500- in 1500-metrski razdalji, srebrno medaljo pa je skupaj s sotekmovalkami osvojila tudi v ekipnem zasledovanju.

Nizozemska zvezdnica hitrostnega drsanja Ireen Wüst je tokrat ostala brez medalje. Svoj zadnji olimpijski nastop je 35-letnica končala na šestem mestu. Z v Pekingu osvojeno zlato medaljo na 1500 metrov ter bronasto v ekipnem zasledovanju sicer ostaja najuspešnejša hitrostna drsalka na olimpijskih igrah doslej. Zbrala je skupaj šest zlatih, pet srebrnih in dve bronasti olimpijski kolajni.