Ponedeljek, 14. 2. 2022, 17.00

PEKING 2022, 10. TEKMOVALNI DAN

Praznik zaljubljencev dan za nov slovenski olimpijski uspeh

1

slovenski skakalci ekipna Peking | Slovenski skakalci so na ekipni tekmi na veliki skakalnici osvojili srebrno olimpijsko odličje.  | Foto Guliverimage

Slovenski skakalci so na ekipni tekmi na veliki skakalnici osvojili srebrno olimpijsko odličje.

Deseti tekmovalni dan na olimpijskih igrah v Pekingu je slovenski olimpijski odpravi prinesel novo medaljo. Že sedmo na teh igrah. Peter Prevc, Timi Zajc, Lovro Kos in Cene Prevc so na ekipni tekmi smučarskih skakalcev osvojili srebrno odličje. Na praznik zaljubljencev je bila še ena slovenska športnica, deskarka Urška Pribošič, ki je tekmovanje na veliki skakalnici končala v kvalifikacijah.

slovenski skakalci ekipna Peking
Sportal Slovenci po hudem boju s tekmeci in vetrom olimpijski podprvaki!

Deseti tekmovalni dan je Sloveniji prinesel že sedmo olimpijsko medaljo na teh igrah. Brata Cene in Peter Prevc, Lovro Kos in Timi Zajc so na veliki skakalnici osvojili srebro.

Pribošičeva obstala v kvalifikacijah

Urška Pribošič je na 18. mestu obstala v kvalifikacijah. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Urška Pribošič je na 18. mestu obstala v kvalifikacijah. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Na delu smo videli še deskarko Urško Pribošič, ki je tekmovanje na veliki skakalnici končala v kvalifikacijah in osvojila končno 18. mesto.

Olimpijska prvakinja v bobu enosedu je postala Kanadčanka Kaillie Humphries, ki tekmuje za ZDA, med plesnimi pari v umetnostnem drsanju sta zlato odličje osvojila Francoza Gabriella Papadakis in Guillaume Cizeron.

Iz umetnostnega drsanja prihaja še novica, da bo 15-letna Rusinja Kamila Valijeva kljub decembrskemu pozitivnemu dopinškemu testu lahko tekmovala na torkovi posamični preizkušnji.

Urška Pribošič
Sportal Urška Pribošič obstala v kvalifikacijah
Kamila Valijeva
Sportal Odločitev je padla: Rusinja bo lahko nastopila na tekmi, a zgodbe še ni konec

Kanadčanke in Američanke zanesljivo v finale, Slovenki v ozadju na treningu smuka

Maruša Ferk Saioni je zadnji trening smuka končala na 25. mestu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Maruša Ferk Saioni je zadnji trening smuka končala na 25. mestu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Hokejistke iz Kanade so v polfinalu u 10:3 premagale Švico in se pričakovano uvrstile v finale. V finalu se bodo pomerile z Američankami, ki so s 4:1 odpravile Finsko.

Smukačice so opravile zadnji trening smuka pred torkovo tekmo, najhitrejša je bila Joana Hählen, Maruša Ferk Saioni je končala na 25. mestu, Ilka Štuhec pa na 30. mestu.