Sreda, 22. 5. 2024, 15.30
6 ur, 17 minut
Spored Eura 2024
Spored Euro 2024: začelo se je v Münchnu, končalo se bo v Berlinu
Evropsko prvenstvo v nogometu se je letos v Nemčiji začelo 14. junija, ko sta se v Münchnu na uvodnem dejanju pomerili Nemčija in Škotska. Natanko mesec dni pozneje se bo v Berlinu odločalo o evropskem naslovu. Slovenija bo v skupini C odigrala tekme 16. (proti Danski v Stuttgartu), 20. (proti Srbiji v Münchnu) in 25. junija (proti Angliji v Kölnu).
Skupina A:
Petek, 14. junij:
21.00 München: Nemčija : Škotska 5:1
Sobota, 15. junij:
15.00 Köln: Madžarska : Švica 1:3
Sreda, 19. junij:
18.00 Stuttgart: Nemčija - Madžarska
21.00 Köln: Škotska - Švica
Nedelja, 23. junij:
21.00 Frankfurt: Švica - Nemčija
21.00 Stuttgart: Škotska - Madžarska
Skupina B:
Sobota, 15. junij:
18.00 Berlin: Španija : Hrvaška 3:0
21.00 Dortmund: Italija : Albanija 2:1
Sreda, 19. junij:
15.00: Hamburg: Hrvaška - Albanija
Četrtek, 20. junij:
21.00 Gelsenkirchen: Španija - Italija
Ponedeljek, 24. junij:
21.00 Düsseldorf: Albanija - Španija
21.00 Leipzig: Hrvaška - Italija
Skupina C:
Nedelja, 16. junij:
18.00 Stuttgart: Slovenija - Danska
21.00 Gelsenkirchen: Srbija - Anglija
Četrtek, 20. junij:
15.00 München: Slovenija - Srbija
18.00 Frankfurt: Danska - Anglija
Torek, 25. junij:
21.00 Köln: Anglija - Slovenija
21.00 München: Danska - Srbija
Anglija, eden izmed treh tekmecev Slovenije v skupini C, je na zadnjem Euru prišla vse do finala.
Skupina D:
Nedelja, 16. junij:
15.00 Hamburg: Poljska - Nizozemska
Ponedeljek, 17. junij:
21.00 Düsseldorf: Avstrija - Francija
Petek, 21. junij:
18.00 Berlin: Poljska - Avstrija
21.00 Leipzig: Nizozemska - Francija
Torek, 25. junij:
18.00 Berlin: Nizozemska - Avstrija
18.00 Dortmund: Francija - Poljska
Skupina E:
Ponedeljek, 17. junij:
15.00 München: Romunija - Ukrajina
18.00 Frankfurt: Belgija - Slovaška
Petek, 21. junij:
15.00 Düsseldorf: Slovaška - Ukrajina
Sobota, 22. junij:
21.00 Köln: Belgija - Romunija
Sreda, 26. junij:
18.00 Frankfurt: Slovaška - Romunija
18.00 Stuttgart: Ukrajina - Belgija
Skupina F:
Torek, 18. junij:
18.00 Dortmund: Turčija - Gruzija
21.00 Leipzig: Portugalska - Češka
Sobota, 22. junij:
15.00 Hamburg: Gruzija - Češka
18.00 Dortmund: Turčija - Portugalska
Sreda, 26. junij:
21.00 Gelsenkirchen: Gruzija - Portugalska
21.00 Hamburg: Češka - Turčija
Lestvice:
Evropski naslov letos brani Italija.
OSMINA FINALA:
Sobota, 29. junij:
18.00 Berlin: A2 - B2 (1)
21.00 Dortmund: A1 - C2 (2)
Nedelja, 30. junij:
18.00 Gelsenkirchen: C1 - DEF3 (3)
21.00 Köln: B1 - ADEF3 (4)
Ponedeljek, 1. julij:
18.00 Düsseldorf: D2 - E2 (5)
21.00 Frankfurt: F1 - ABC3 (6)
Torek, 2. julij:
18.00 München: E1 - ABCD3 (7)
21.00 Leipzig: D1 - F2 (8)
ČETRTFINALE:
Petek, 5. julij:
18.00 Sttutgart: zmagovalec 2 - zmagovalec 4 (ČF1)
21.00 Hamburg: zmagovalec 5 - zmagovalec 6 (ČF2)
Sobota, 6. julij:
18.00 Düsseldorf: zmagovalec 3 - zmagovalec 1 (ČF4)
21.00 Berlin: zmagovalec 7 - zmagovalec 8 (ČF3)
Maskota Eura je medvedek Albärt.
POLFINALE:
Torek, 9. julij:
21.00 München: zmagovalec ČF1 - zmagovalec ČF 2 (PF1)
Sreda, 10. julij:
21.00 Dortmund: zmagovalec ČF3 - zmagovalec ČF 4 (PF2)
FINALE:
Nedelja, 14. julij:
21.00 Berlin: zmagovalec PF1 - zmagovalec PF2