trening smuk Maruša Ferk Saioni Ilka Štuhec Ilka Štuhec Peking 2022 Peking 2022

Ponedeljek, 14. 2. 2022, 8.06

Švicarka Hählen prva na tretjem treningu smuka, Slovenki v ozadju

2

Joana Hählen | Švicarka Joana Hählen je najhitreje opravila s smukaškim treningom na progi Skala v Jančingu. | Foto Guliverimage

Švicarka Joana Hählen je bila najboljša na tretjem treningu smuka alpskih smučark na olimpijskih igrah v Pekingu. Med 47 tekmovalkami iz 17 držav je bila Maruša Ferk Saioni na 25. mestu s sekundo in 92 stotinkami zaostanka, Ilka Štuhec pa na 30. mestu (+2,60).

Pred torkovim smukom za olimpijska odličja na progi Skala v Jančingu je bila na treningu druga Nemka Kira Weidle s 23 stotinkami zaostanka, tretja Norvežanka Ragnhild Mowinckel (+0,59), četrta pa Italijanka Sofia Goggia (+0,61).

Švicarka Lara Gut-Behrami, zlata na superveleslalomu, je zabeležila 33. izid (+2,82).

Večer pred zadnjo vadbo smuka so organizatorji prestavili start in je bil dve uri pozneje. Pred tem so morali zaradi sneženja včeraj odpovedali drugi trening.

Maruša Ferk Saioni je tretji trening smuka končala na 25. mestu, Ilka Štuhec pa pet mest za njo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Maruša Ferk Saioni je tretji trening smuka končala na 25. mestu, Ilka Štuhec pa pet mest za njo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Švicarka Priska Nufer je bila najhitrejša na prvem treningu. Maruša Ferk Saioni (+2,48) je končala na 23. mestu. Med tekmovalkami, ki so pravilno izpeljale progo, je imela 15. čas.

Ilka Štuhec tako kot še nekatere druge rezervirano lotila proge Rock, ob težavah s smučmi, ko je povozila trd predmet na progi, je v cilj prišla z 11,57 sekunde zaostanka.

Mariborčanka je zaradi bolečin v hrbtu prejšnji teden odpovedala nastopu v superveleslalomu.

Sportal Američanka končala nemško prevlado
Slovenija zastava navijači
Sportal Na Kitajskem oči uprte v Slovenijo
slovenski skakalci ekipna Peking
Sportal Praznik zaljubljencev dan za nov slovenski olimpijski uspeh
Benjamin Alexander
Sportal Jamajčan zadnji, a zadovoljen: Smučal sem bolje kot nekateri najboljši na svetu #video