ZOI 2022 Peking 2022 Peking 2022 zimske olimpijske igre Peking 2022

Petek, 18. 2. 2022, 16.54

PEKING 2022, 14. TEKMOVALNI DAN

Dan premora za Slovence, Kitajka že do tretjega odličja

Bing Dwen Dwen maskota ZOI Peking 2022 | Danes so v Pekingu podelili pet kompletov medalj. | Foto Guliverimage

Danes so v Pekingu podelili pet kompletov medalj.

Na štirinajsti tekmovalni dan zimskih olimpijskih iger prvič na startu ne bo nobenega slovenskega športnika. Biatlonec Jakov Fak si je sicer zagotovil uvrstitev na tekmo s skupinskim startom na 15 kilometrov, a se je v sredo odločil, da konča nastope na igrah.

Danes v Pekingu nismo videli nobenega slovenskega nastopa. Biatlonec Jakov Fak si je sicer zagotovil uvrstitev na tekmo s skupinskim startom na 15 kilometrov, a se je v sredo odločil, da konča nastope na igrah. Preizkušnjo je sicer dobil norveški as Johannes Thingnes Boe.

Jakov Fak, Peking
Sportal Ima Jakov Fak še kaj povedati?

Skupaj so danes podelili pet kompletov medalj in bronasto odličje na moškem turnirju v curlingu. Ob moškem biatlonu na 15 kilometrov so se za odličja potegovale tudi biatlonke v preizkušnji s skupinskim startom na 12,5 kilometra. Dekleta bi se sicer prvotno morala v tej preizkušnji meriti v soboto, a so organizatorji tekmo zaradi napovedanih nizkih temperatur in močnejšega vetra prestavili na petek na 8. uro. Pri smučarkah prostega sloga v snežnem žlebu je zmagala Kitajka Eileen Gu, ki je osvojila tretje odličje, medtem so se njihovi moški kolegi merili v krosu. Hitrostni drsalci so se pomerili na 1000 metrov, zmagal je Nizozemec Thomas Krol.

Zadnjo stopničko pred finalom pa so dočakali tudi hokejisti. Prvi finalist je Finska, ki je z 2:0 premagala Slovake. V drugem polfinalu pa so Rusi po kazenskih strelih ugnali Švede.

Finska
Sportal Finci po 16 letih spet dočakali veliko priložnost, v finalu proti branilcem naslova