7. 8. 2024,
18.50

26 minut

Thermometer Orange 7,37
Ana Belac Pia Babnik Pia Babnik slovenska rokometna reprezentanca OI rezultati olimpijske igre Pariz 2024 Pariz 2024 Tina Šutej Kristjan Čeh Kristjan Čeh

Sreda, 7. 8. 2024, 18.50

26 minut

Olimpijske igre, Pariz 2024, 7. avgust

Čeh meče za kolajno, Vodišek ostal na suhem, v finale kot vodilni

Kristjan Čeh | Bo Kristjan Čeh nadgradil slovensko bero medalj? | Foto Reuters

Bo Kristjan Čeh nadgradil slovensko bero medalj?

Po zlatu judoistke Andreje Leški bi se lahko slovenska bera kolajn povečala to sredo. Če bo atlet Kristjan Čeh vrgel disk dovolj daleč in upravičil pričakovanja. Finalni nastop čaka tudi skakalko s palico Tino Šutej. Kajtar Toni Vodišek zaradi brezvetrja ni tekmoval, se je pa v četrtkov finale uvrstil kot vodilni. Ob koncu dneva bodo na vrsto prišli še slovenski rokometaši, ki jih čaka četrtfinalni obračun z Norveško (21.30). Nastope na olimpijskih igrah sta zečli golfistki Pia Babnik in Ana Belac, končal pa jih je plezalec Luka Potočar.

Pariz 2024, Tina Šutej
Sportal V živo: Tina Šutej se muči v finalu skoka ob palici, Kristjan Čeh v boj ob 20.25

Atlet Kristjan Čeh bo v središču pozornosti slovenske javnosti ob 20.25, ko se bo začel veliki finale v metu diska. Čeh, ki je v zadnjih treh letih nanizal vrhunske izide, je v ponedeljkovih kvalifikacijah zasedel deveto mesto, a pravi, da je pripravljen za finale. Bo bogati beri s svetovnih in evropskih prvenstev dodal še olimpijsko medaljo? Spada med favorite zanjo, zaveda pa se, da bo moral disk zalučati bistveno dlje kot v kvalifikacijah.

Na stadionu Stade de France bo v finalu skoka s palico, ki se bo začel ob 18.15, nastopila tudi Tina Šutej.

OI Pariz 2024, Toni Vodišek
Sportal Toni Vodišek neposredno v finale: Kolajna je že skoraj naša, gremo po zlato

Vodišek brez kajtanja, kot prvi v finale

Toni Vodišek, OI | Foto: Reuters Foto: Reuters Toni Vodišek se je s prvim mestom uvrstil v četrtkov finale v formuli kite, saj v sredo ni bilo dovolj vetra v marini v Marseillu, kjer tekmujejo jadralci. Štiriindvajsetletnik je osvojil 12 točk, drugi Singapurec Maximilian Maeder, dvakratni zaporedni svetovni prvak, pa 15. A ima Koprčan prednost, saj bo finale začel z dvema točkama, Maeder pa z eno, kar pomeni, da mu za osvojitev zlata v četrtek zadostuje le ena zmaga.

Do zamenjave pa je prišlo na tretjem mestu. Italijanska ekipa se je uspešno pritožila nad manevrom Avstrijca Valentina Bontusa v šesti regati in Avstrijec je nazadoval na četrto mesto. Tako je zdaj tretji Italijan Riccardo Pianosi.

Dika Mem, Pariz 2024
Sportal Nemci po pravi drami izločili branilce naslova, dobre novice iz slovenskega tabora

Rokometaši zvečer za polfinale

Bodo rokometaši premagali Norvežane? | Foto: www.alesfevzer.com Bodo rokometaši premagali Norvežane? Foto: www.alesfevzer.com Moško rokometno reprezentanco ob 21.30 na stadionu Pierre Mauroy v Lillu čaka četrtfinalna tekma proti Norveški. V prvem delu tekmovanja so po zmagah nad Hrvaško, Švedsko in Japonsko ter po porazih proti Španiji in Nemčiji osvojili drugo mesto v skupini A, v primeru zmage pa se bodo v petkovem polfinalu pomerili z zmagovalci tekme med danskimi in švedskimi rokometaši.

Prva polfinalistka je postala španska reprezentanca, ki je po podaljšku z 29:28 premagala Egipt. Prav tako po podaljšku se je končal tudi dvoboj med Nemci in Francozi (35:34). Preostali četrtfinalni par je Danska – Švedska.

Pred golfistkama Ano Belac in Pio Babnik, ki ima visoke ambicije, je prvi dan štiridnevnega tekmovanja, dogajanje se je začelo ob 9. uri. Nastope pa je končal plezalec Luka Potočar, ki se v paradni disciplini težavnosti na steni ni prebil v zgornji del smeri, tako da se mu ni uspelo prebiti v petkov finale.

Luka Potočar
Sportal Luka Potočar na olimpijskem debiju brez bojev za kolajne

Delijo nove kolajne ...

Prvič so se na olimpijskih igrah za kolajne borili na tekmi mešanih parov v hoji na maratonski razdalji. Olimpijska prvaka sta postala Španca Alvaro Martin in Maria Perez. Nizozemska jadralka Marit Bouwmeester je osvojila zlato medaljo v razredu ilca 6, v moški konkurenci je zlato kolajno ubranil Avstralec Matt Wearn. Kitajski dvigovalec uteži Li Fabin je s skupno dvignjenimi 310 kilogrami v kategoriji do 61 kilogramov ubranil naslov prvaka iz Tokia.

Atletika, maratonska hoja, mešani pari: | Foto: Reuters Foto: Reuters

Plezalke so že opravile s hitrostno preizkušnjo, ki je letos prvič kot posamična disciplina na olimpijskih igrah. Največ veselja je prinesla v poljski tabor, olimpijska prvakinje je postala Aleksandra Miroslaw s časom 6,10 sekunde, kar je štiri stotinke počasnejše od svetovnega rekorda, ki ga je postavila v predtekmovanju.

Avstralija nadaljuje z uspehi v rolkanju na pariškem trgu Place de la Concorde. V disciplini park je zmago slavil olimpijski prvak iz Tokia Keegan Palmer in tako sledil 14-letni Arisi Trew, ki si je zlato v ženski konkurenci zagotovila dan prej.

Keegan Palmer je osvojil zlato kolajno v rolkanju. | Foto: Reuters Keegan Palmer je osvojil zlato kolajno v rolkanju. Foto: Reuters

V odbojkarskem finalu Poljska in ...

Na moškem odbojkarskem turnirju je Poljska v prvem polfinalu po preobratu s 3:2 premagala reprezentanco ZDA. Njen nasprotnik v finalu bo znan po večernem polfinalu med Italijo in Francijo.