NK Koper NK Celje NK Tabor Sežana NK Radomlje NK Aluminij NK Bravo NK Olimpija NK Olimpija 1. SNL

Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (2021 - poletje)

Pester vikend. Olimpija prvič zmagala, Koper prvič v polno.

Olimpija Ashdod | Trener Olimpije Savo Milošević je v generalki za novo sezono premagal izraelskega prvoligaša. | Foto Grega Valančič/Sportida

Trener Olimpije Savo Milošević je v generalki za novo sezono premagal izraelskega prvoligaša.

Konec tedna je pripravljalne tekme odigralo sedem slovenskih nogometnih prvoligašev. Olimpija je v Spodnji Šiški, kjer se bo predstavila tudi v Evropi, dočakala prvo zmago pod vodstvom Sava Miloševića. Celjani so izgubili proti moskovskemu Lokomotivu, Koper je po sploh prvem zadetku v tem pripravljalnem obdobju remiziral na Hrvaškem, Bravo je v gosteh premagal hrvaško Gorico, Aluminij je ostal praznih rok v Koprivnici, Tabor je bil boljši od sosedov iz Nove Gorice, Radomlje pa so odpravile Ilirijo s 4:2.

NK Maribor Urartu
Sportal Anglež zadel za NK Maribor, ki je novo okrepitev našel pri Muri

Zmaji so v soboto dočakali prvo zmago pod vodstvom Sava Miloševića. Z 2:0 so premagali izraelski Ashdod, zadetka za zeleno-bele pa sta v začetnem delu drugega polčasa dosegla Hrvat Dino Špehar, ki je (podobno kot nekdanji mladi slovenski reprezentant Erik Gliha) na preizkušnji, ter Uroš Korun.

Fotogalerija s tekme med Olimpijo in Ashdodom, fotograf Grega Valančič/Sportida:

1 / 38

Slovenski pokalni zmagovalec je nastopil v zasedbi Vidmar (od 66. Vidovšek), Boakye (od 75. Suljanović), Delamea Mlinar (od 46. Ratnik), Korun (od 87. Šme), Gliha (od 75. Pavlović), Ostrc (od 46. Kapun), Tomić, Elšnik (od 75. Knežević), Nukić (od 87. Petrov), Sešlar (od 58. Fink), Špehar (od 58. Kurež).

Dvoboj v Spodnji Šiški sta spremljala tudi donedavni članski trener Olimpije Goran Stanković in selektor mlade izbrane vrste Milenko Ačimović. | Foto: Grega Valančič/Sportida Dvoboj v Spodnji Šiški sta spremljala tudi donedavni članski trener Olimpije Goran Stanković in selektor mlade izbrane vrste Milenko Ačimović. Foto: Grega Valančič/Sportida

Olimpija, za dvoboj ni kandidiral reprezentant BiH Almedin Ziljkić, ki ga je Borac iz Banjaluke že preselil v Ljubljano, je tako v generalki pred prvenstveno sezono, ki jo bo začela prihodnji konec tedna na gostovanju v Domžalah, vknjižila prvo zmago.

Almedin Ziljkić
Sportal Olimpija bogatejša za reprezentanta, prvaku BiH kar milijon evrov?

Sobota je ponudila dva slovensko-hrvaška spopada. Sprva je bilo mišljeno, da bodo kar trije, a se je zdaj že tradicionalni spopad med Istro in Koprom prestavil na nedeljo. Sta pa bila v soboto na delu Bravo in Aluminij.

Mladi ljubljanski klub Bravo se je v generalki za začetek prvenstva, v petek se bo v uvodnem dejanju sezone 2021/22 udaril z novopečenim prvoligašem iz Radomelj, izkazal. Gostoval je v predmestju Zagreba in z 2:0 premagal Gorico, ki je v prejšnji sezoni v hrvaškem prvenstvu osvojila peto mesto. Zadetka za rumene sta dosegla Miha Kancilija, ki je pred kratkim podaljšal zvestobo Šiškarjem, ter Hrvat Loren Maružin, najboljši strelec kluba v pripravljalnem obdobju. Bravo se je tik pred srečanjem okrepil tudi z Amarjem Memićem.

Miha Kancilija
Sportal Kancilija ostaja v dresu Brava

Aluminij je v dveh dneh odigral dve tekmi. V petek so s 4:1 premagali sosede s Ptuja, nogometaše Drave, v soboto pa so izgubili v na gostovanju v Koprivnici proti Slaven Belupu z 1:3. Zadetek za Štajerce je na Hrvaškem dosegel Tilen Pečnik. Slaven Belupo je sicer v nedeljo odigral dve tekmi, dopoldan je ugnal Nafto iz Lendave s 5:3.

Sežančani so v sosedskem obračunu premagali Novogoričane. | Foto: Vid Ponikvar Sežančani so v sosedskem obračunu premagali Novogoričane. Foto: Vid Ponikvar

Tabor je bil v soboto z 2:0 boljši od Gorice, ki se pripravlja na drugo sezono v drugoligaški konkurenci, odkar je Slovenija samostojna država. V drugem polčasu sta v polno zadela Dino Stančić in Robert Čakš, zmaga Kraševcev pa bi bila lahko še izdatnejša, a je Fahd Ndzengue, najboljši strelec češnjic v pripravljalnem obdobju, v izdihljajih srečanja zapravil strel z bele točke.

Sportal Pri Bravu nov napadalec, pri Radomljah pa branilec

V soboto so generalko za novo sezono odigrale tudi Radomlje. V Domžalah, kjer bodo uradno gostile tekmece v 1. SNL, so s 4:2 ugnale drugoligaša Ilirijo iz Ljubljane. Kar tri zadetke je dosegel Žan Nikolić, na seznam strelcev pa se je za rumene bojevnike vpisal še Mark Zabukovnik.

V nedeljo sta bila med slovenskimi prvoligaškimi klubi na delu Celje in Koper, uvodni trojček, ki nastopa v Evropi, Mura, Maribor in Domžale, pa v prihodnjih dneh čakajo že povratne evropske tekme. Slovenski klubi so bili na prvih uspešni, prav vsi so zmagali z 1:0 in si povečali možnosti za napredovanje. Celjani so v Avstriji izgubili proti moskovskemu Lokomotivu, ki je nedavno na prijateljski tekmi ponižal Olimpijo kar s 6:1. Ruski velikan je izbrance Agrona Šalje, ki so začeli dvoboj v postavi Rozman, Mittendorfer, Zaletel, Flis, Brecl, Šporn, Vrbanec, Kuzmanović, Begić, Medved in Božić, ugnal z 1:0.

Ruse vodi nekdanji trener Olimpije Marko Nikolić. V 73. minuti so dosegli zmagoviti zadetek, rumeno-modri pa so v drugem polčasu zaigrali še z desetimi novimi igralci. Sokler, Jakobsen in Burin so vstopili v 59. minuti, Kadušić, Rorič in Žižek v 70. minuti, Kerin in Maevskiy v 76. minuti ter Kolar in Novak v 81. minuti.

Nardin Mulahusejnović je zatresel mrežo Istre v Pulju.
 | Foto: Urban Meglič/Sportida Nardin Mulahusejnović je zatresel mrežo Istre v Pulju. Foto: Urban Meglič/Sportida

Koprčani so na stadionu Aldo Drosina v Pulju v nedeljo gostovali pri hrvaškem prvoligašu Istra 1961 in se razšli brez zmagovalca. Dvoboj so začeli v postavi Golubović, Palčić, Žužek, Rajčević, Bručić, Grudina, Tičić, Guberac, Barišić, Parris in Nardin Mulahusejnović, prav slednji pa je v drugem polčasu izenačil na 1:1 in s tem poskrbel za edini zadetek Kopra v pripravljalnem obdobju, ko prvič vodi moštvo Zoran Zeljković. V drugem delu je ponudil priložnost še osmih igralcem, zaigrali so Krajinović, Jelić Balta, Colley, Bešir, Rudonja, Kerezović, Viler in Vošnjak.

2. julij Maribor : Beltinci (Slo/2) 4:1 Šturm 2, Kotnik, Tavares
9. julij Maribor : Kety Emmi Bistrica (Slo/3) 5:2 Šturm 2, Taylor, Sirk, Guerrico