Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (2021 - poletje)

Mura remizirala s Partizanom, Maribor navdušil, Rusi ponižali Olimpijo

3,14

termometer

Timi Max Elšnik
Nogometaši Olimpije so v soboto na pripravljalni tekmi proti moskovskemu Lokomotivu prejeli kar šest zadetkov. Častni gol za zmaje je dosegel Timi Max Elšnik. Foto: Vid Ponikvar

Slovenski prvoligaški klubi se pripravljajo na začetek nove sezone. Danes se jih je predstavilo kar sedem. Prvak Mura je v Fazaneriji remiziral z beograjskim Partizanom. Podprvak Maribor je v Ljudskem vrtu odpravil Vojvodino iz Novega Sada, Olimpija je z moskovskim Lokomotivom doživela hud "teniški" poraz 1:6, Bravo je izgubil proti slovaški Žilini, Celje je ostalo praznih rok proti hrvaški Gorici, Aluminij je v gosteh premagala avstrijski St. Pölten, Zoran Zeljković pa je kot trener Kopra debitiral s porazom proti Dekanom.

Domžale THUMB Sportal Domžale zmagale po preobratu, Ibričić zapravil 11-metrovko

Slovenski prvak Mura je v soboto pred gledalci v Fazaneriji gostil srbskega velikana Partizan. Dvoboj se je končal brez zmagovalca (2:2), črno-beli pa so po prvem polčasu vodili z 2:0. Najprej je v 3. minuti v polno zadel Luka Bobičanec, v 38. minuti pa je prednost podvojil Tomi Horvat. Omenjena igralca sta tudi edina, ki sta na dozdajšnjih štirih pripravljalnih tekmah Mure zadela v polno.

Mariborčani so za zaprtimi vrati Ljudskega vrta odpravili Vojvodino iz Novega Sada s 4:1. Dva zadetka je dosegel Rudi Požeg Vancaš, prvič je barve Maribora branil Robert Voloder, vijolični dres pa je oblekel tudi igralec na preizkušnji, 22-letni Danijel Šturm, ki je v prejšnji sezoni v dresu Bilj v drugi slovenski ligi dosegel 13 zadetkov. Bil je posredno vpletel v akcijo, v kateri so si gostje sami zatresli mrežo.

Zmaji so pod vodstvom novega trenerja Sava Miloševića izkusili visok poraz proti moskovskemu Lokomotivu. Po prvem polčasu so zaostajali z 1:3, na koncu je ruski velikan zmagal s teniškim rezultatom 6:1. Čatni zadetek za Olimpije je ob koncu prvega dela dosegel Timi Max Elšnik. Zmaga Lokomotiva bi lahko bila še višja, a je mladi vratar Matevž Vidovšek v drugem polčasu ubranil 11-metrovko.

Celjsko ekipo je okrepil nekdanji branilec Olimpije Matija Burin, ki ga trener Agron Šalja odlično pozna iz mlajših reprezentančnih selekcij. Rumeno-modri so priprave začeli s porazom proti hrvaški Gorici. Na tej tekmi je za Celjane prvič zaigrali pet novincev. V prvi enajsterici sta kot novinca začela Begić in Mittendorfer, v drugem polčasu pa so v igro vstopili še Raduha, Žižek in Ajhmajer.