NK Olimpija NK Olimpija NK Radomlje NK Tabor Sežana NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Koper NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Četrtek, 24. 6. 2021, 10.37

Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (2021 - poletje)

Mura izgubila tudi proti prvaku BiH, Hrvat preprečil poraz Brava

1

Ante Šimundža | Ante Šimundža pripravlja Muro na uvodni izpit v kvalifikacijah za ligo prvakov, ko bo na drugi strani stal prvak Severne Makedonije Shkendija. | Foto Grega Valančič/Sportida

Deset slovenskih prvoligaških klubov se pripravlja na novo sezono, ki se bo začela sredi julija. Do takrat nameravajo odigrati še ogromno pripravljalnih tekem. V sredo so bili na delu štirje. Slovenski prvak Mura je v Celju na Skalni kleti izgubil z najboljšim klubom iz BiH, Borcem iz Banjaluke (0:1), Domžalčani so na Rujevici ostali praznih rok proti Rijeki (0:1), v Radomljah pa se je novopečeni prvoligaš z Bravom razšel brez zmagovalca (2:2).

Izbranci Anteja Šimundže so odigrali tretjo pripravljalno tekmo. Po prvaku Hrvaške so izgubili še s prvakom Bosne in Hercegovine. Borac iz Banjaluke se podobno kot Mura pripravlja na uvod kvalifikacij za ligo prvakov, v Celju pa je na Skalni kleti premagal črno-bele z 1:0. Edini zadetek je padel v 8. minuti, takrat so slovenski prvaki igrali v zasedbi Obradović, T. Cipot, Lovrić, Karamarko, Pucko, Kozar, Antolin, Filipović, Đurak, Mandić in Maroša. V nadaljevanju srečanja so dobili priložnost še Kous, Kouter, Bobičanec, Zalokar, Karničnik, Maruško, Gorenc, Šturm, Brkić, Klepač in K. Cipot, a Mura še drugo tekmo zapored ni našla poti, kako zatresti mrežo tekmeca.

Ante Šimundža
Sportal Zagrebški Dinamo ponižal Muro, nato vzel mero še Mariboru #video

Domžalčani namučili hrvaškega velikana

Domžalčani so na pomožnem igrišču ŠC Rujevica na Reki izgubili proti enemu najboljših hrvaških klubov. Rijeka je zmagala z 1:0, rumena družina pa je preizkusila kar 22 igralcev. Od prve minute so zaigrali Mulalić, Pišek, Šoštarič Karić, Urbančič, Vuklišević, Klemenčič, Ibričić, Kait, Repas, Kolobarić in Jakupović. V drugem polčasu so dobili priložnost Mihelak, Svetlin, Adamov, Hodžić, Markuš, Podlogar, Dajčman, Saitoski, Martinović, Vuk in Gorenc Stanković. Trener Dejan Djuranović ni računal na štiri igralce, manjkali so Grega Sorčan, Andraž Žinič, Gaber Dobrovoljc in Zeni Husmani.

V Radomljah sta se istoimenski novopečeni prvoligaš in Bravo razšla z 2:2. Gostitelji so bili boljši v prvem polčasu (2:0), v polno sta zadela Žan Nikolić in pa Nedim Pepić, Črnogorec na preizkušnji, nato pa je Hrvat Loren Maružin poskrbel za izenačenje. "Smo v fazi, ko skrbimo za pravilno 'doziranje minutaže'. Tekma je bila, glede na vremenske razmere in fazo priprav, dobra. Imamo zelo čvrsto okostje moštva. Dobili smo nekaj odgovorov in potrditev. Delamo naprej. V soboto naš čaka naslednja preizkušnja," je po srečanju povedal trener mladega ljubljanskega kluba Dejan Grabić.