Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (2021 - poletje)

Domžale zmagale po preobratu, Ibričić zapravil 11-metrovko

0,70

termometer

Dejan Djuranović
Dejan Djuranović je v dveh dneh vodil izbrance na tekmah proti Rijeki in Neftčiju. Foto: Vid Ponikvar

Deset slovenskih prvoligaških klubov se pripravlja na novo sezono, ki se bo začela sredi julija. Do takrat bodo odigrali še ogromno pripravljalnih tekem. V četrtek so bili na delu Domžalčani, ki so se pomerili s prvakom Azerbajdžana Neftčijem in zmagali 2:1. Za rumeno družino sta v polno zadela Benjamin Markuš in Žiga Repas, kapetan Senijad Ibričić pa je v zaključku dvoboja zapravil 11-metrovko. Domžalčani so tako v tretji pripravljalni tekmi le dočakali prvo zmago.

Ante Šimundža Sportal Mura izgubila tudi proti prvaku BiH, Hrvat preprečil poraz Brava

Trener Domžal Dejan Djuranović je po napornem srečanju z Rijeko (0:1), na katerem je v sredo preizkusil 22 igralcev, prijateljski dvoboj z Neftčijem v Športnem parku Domžale začel v postavi Mihelak, Adamov, Ilenič, Markuš, Repas, Podlogar, Dajčman, Martinović, Gorenc Stanković, Husmani in Vuk. Kapetanski trak je nosil Slobodan Vuk, Domžalčani pa so prvi polčas dobili z 2:1.

V 24. minuti so povedli gostje iz Bakuja, ki so nedavno na Kodeljevem remizirali z Olimpijo (1:1), nato pa sta za Domžale zadela Benjamin Markuš in Žiga Repas, tudi podajalec pri prvem zadetku. V drugem polčasu so dobili priložnost številni "prvokategorniki". Na igrišče so v različnih časovnih obdobjih stopili Mulalić, Vuklišević, Pišek, Šoštarič Karić, Saitoski, Urbančič, Ostojić, Klemenčič, Svetlin, Kolobarić, Kait, Jakupović in kapetan Senijad Ibričić, ki je v 87. minuti zapravil strel z bele točke.

Kapetan Senijad Ibričić, najboljši igralec Prve lige Telekom Slovenije v prejšnji sezoni, je zapravil strel z bele točke, kar se mu ne dogaja pretirano pogosto. Kapetan Senijad Ibričić, najboljši igralec Prve lige Telekom Slovenije v prejšnji sezoni, je zapravil strel z bele točke, kar se mu ne dogaja pretirano pogosto. Foto: Vid Ponikvar

Mrežo Neftčija je skušal zatresti s spodbodenim strelom, a se mu namera ni posrečila. Bil je nenatančen, žoga je preletela vrata. Minuto pred tem je bil zaradi ugovarjanja pri sodniku izključen nogometaš Neftčija Vojislav Stanković. Ostalo je pri zmagi 2:1.