Madžarska Poljska Španija Slovaška Švedska Nemčija Francija Portugalska Euro 2020

Madžari prestrašili Nemce, Ronaldo postavil svetovni rekord

5

Euro 2021: Nemčija - Madžarska | Nemcem je grozilo, da bodo končali Euro 2020. | Foto Guliverimage

Nemcem je grozilo, da bodo končali Euro 2020.

Redni del tekmovanja na evropskem nogometnem prvenstvu je končan, znani so vsi udeleženci osmine finala. Španci so si osmino finala priborili z imenitno zmago nad Slovaško (5:0) v Sevilli, Švedi so ga z zmago nad Poljsko (3:2) le še potrdili, izjemno zanimivo pa je bilo na dveh večernih tekmah, kjer je vsak zadetek prinesel spremembe na lestvici. Madžari so dolgo kravžljali živce Nemcem, ki pa so se z remijem 2:2 izognili izpadu in domov poslali slovenske sosede. Svetovni in evropski prvaki, Francozi in Portugalci, so v Budimpešti igrali neodločeno (2:2) in si tako zagotovili nadaljevanje Eura.

V osmini finala obilica nogometnih poslastic

V osmini finala ne bo manjkalo nogometnih poslastic. Prava klasika se obeta na Wembleyju, kjer se bosta v boju za četrtfinale drugi teden spopadli Anglija in Nemčija, branilko naslova Portugalsko čaka izjemno zahteven tekmec, saj se bo v Sevilli namerila na Belgijo, svetovna podprvakinja Hrvaška pa se bo v ponedeljek ob 18. uri na Danskem udarila s Španijo, ki je v sredo ponižala Slovaško kar s 5:0 in vknjižila najvišjo zmago skupinskega dela.

Nemčija Madžarska
Sportal Sporočilo nemškega junaka, namenjeno Madžarom, o katerem danes govori vsa Evropa

Madžari skoraj izločili Nemce

Zadnji dve tekmi rednega dela tekmovanja sta postregli s pravo dramo, vsaka sprememba izida je lestvico skupine F obrnila na glavo in dolgo je kazalo, da bodo največja žrtev Nemci, ki so proti Madžarom zaostajali večji del tekme na münchenskem stadionu Allianz Arena. Madžari so povedli že v 11. minuti, nemški navijači pa so nato čakali na izenačenje vse do 66. minute, a je njihovo veselje trajalo le kratek čas, saj so Madžari v 68. minuti spet vodili, nasmihala pa se jim je tudi uvrstitev v osmino finala. Nemci so bili v tistem trenutku zadnji v skupini, v 84. minuti pa so vendarle zadeli za končnih 2:2, ki jim je ob neodločenem izidu tekme v Budimpešti zadostoval za drugo mesto v skupini.

Poročilo s tekme:

Euro 2021: Nemčija - Madžarska
Sportal Nemci po dveh zaostankih do točke in drugega mesta

Cristiano Ronaldo je že ujel Iranca Alija Daeija. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Cristiano Ronaldo je že ujel Iranca Alija Daeija. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Enajstmetrovke in rekord Ronalda v Budimpešti

Prvo mesto so zasedli svetovni prvaki Francozi, ki so v Budimpešti na epskem spopadu z branilci evropskega naslova Portugalci doživljali dramatične trenutke. Portugalci so z enajstmetrovke povedli v 31. minuti, še pred koncem prvega polčasa so Francozi izenačili, prav tako z enajstih metrov, pa v 47. prešli v vodstvo, ko je dini gol iz igre dosegel Karim Benzema, zato pa so v 60. minuti izenačili Portugalci. Z enajstih metrov!

Oba gola za Portugalce je zabil Cristiano Ronaldo in s 109 zadetki v reprezentančnem dresu izenačil svetovni rekord Iranca Alija Daeija.

Euro 2021: Francija - Portugalska
Sportal Remi svetovnih in evropskih prvakov, Ronaldo ruši rekorde

Špancem je gorelo pod nogami

Današnje dogajanje se je začelo v skupini E, ki je do zdaj poskrbela za nekaj presenetljivih rezultatov. Čeprav je Španija pred začetkom Eura veljala za prvo favoritinjo skupine, obenem pa je igrala vse tekme na domačih tleh (Sevilla), ji je pred zadnjim krogom gorelo pod nogami. Po dveh zaporednih remijih (0:0 s Švedsko in 1:1 s Poljsko) si ni smela privoščiti spodrsljaja in četa Luisa Enriqueja se je resnično izkazala. Poljsko je premagala kar s 5:0 (dva gola so si Slovaki res zabili sami, prav neverjetnega je dosegel vratar Martin Dubravka v prvem polčasu), in se prebili v osmino finala.

Euro 2021: Slovaška : Španija
Sportal Španski nogometaši potopili Slovake, v osmini finala s Hrvati

Slovaški vratar Martin Dubravka je Špancem najprej ubranil enajstmetrovko, nato pa si z nespretnim posredovanjem zabil avtogol. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Slovaški vratar Martin Dubravka je Špancem najprej ubranil enajstmetrovko, nato pa si z nespretnim posredovanjem zabil avtogol. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Robert Lewandowski pomahal v slovo

Na drugi tekmi skupine E v St. Peterburgu so Poljaki, ki so nujno potrebovali zmago, bili trd boj s čvrstimi Švedi, ki so imeli nastop med 16 najboljšimi reprezentancami Eura že zagotovljen. Skandinavci so vodili že z 2:0, ko so se Poljaki po zaslugi kapetana Roberta Lewandowskega vrnili in izenačili, v izdihljajih tekme pa je Viktor Claesson poskrbel za nove tri točke, s katerimi so Švedi redni del končali na prvem mestu v skupini E.

Euro 2021: Švedska - Poljska | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Euro 2021: Švedska - Poljska