Euro 2020 Euro 2021 Danska Belgija Severna Makedonija Ukrajina

Četrtek, 17. 6. 2021, 22.57

Euro 2020 (7. dan)

Nizozemci so se pridružili Belgiji in Italiji

euro 2021: nizozemska - avstrija | Nizozemci so si zagotovili nastop v osmini finala. | Foto Guliverimage

Nizozemci so si zagotovili nastop v osmini finala.

Po prvem tednu bojev na evropskem nogometnem prvenstvu že imamo tri udeležence osmine finala. Včeraj si ga je kot prva zagotovila Italija, danes sta se ji pridružili še Belgija in Nizozemska. Belgijci so danes v Koebenhavnu z 2:1 premagali Dance, Nizozemci pa v Amsterdamu z 2:0 Avstrijce.

V večernem dvoboju še neporaženih ekip skupine C so Nizozemci na stadionu Johana Cruyffa v Amsterdamu z zadetkoma Memphisa Depayja in Denzela Dumfriesa premagali Avstrijo. Nizozemci so si tako kot tretja reprezentanca na tem prvenstvu, po Italiji in Belgiji, zagotovili nastop v osmini finala.

Poročilo s tekme:

euro 2021: nizozemska - avstrija
Sportal Nizozemci še stoodstotni

Naši severni sosedje, ki se se morali zaradi incidenta na srečanju s Severno Makedonijo znajti brez kaznovanega Marka Arnautovića, še imajo možnosti, da se uvrstijo v izločilne boje.

Severna Makedonija Avstrija Euro 2020
Sportal Arnautović žalil Makedonca albanskih korenin, Uefa sporočila kazen

V deseti minuti tekme med Dansko in Belgijo so se navijači in igralci spomnili nesrečnega Christiana Eriksena. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V deseti minuti tekme med Dansko in Belgijo so se navijači in igralci spomnili nesrečnega Christiana Eriksena. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tudi Belgijci med 16 najboljših

Danci so se na domačem stadionu Parken pomerili z najboljšo reprezentanco na Fifini lestvici, Belgijo. Po šoku v prvem krogu, ko se je na igrišču zaradi srčnega zastoja zgrudil Christian Eriksen, so danes navijači nesrečnika, ki okreva v bolnišnici pozdravili ob prekinitvi tekme v deseti minuti, ta gesta pa je bila še toliko bolj čustvena, saj je domača vrsta takrat vodila z 1:0. Za veselje na tribunah je namreč že v drugi minuti tekme poskrbel Kamplov klubski kolega iz Leipziga Yussuf Poulsen.

Favorizirani Belgijci so se v igro vrnili v drugem polčasu, za izenačenje je poskrbel Thorgen Hazard, za vodstvo pa Kevin De Bruyne. Danci so ob koncu tekme pritisnili na vso moč, a je ostalo pri zmagi Belgije, ki si je tako že zagotovila nastop v izločilnih bojih.

Euro 2021: Danska - Belgija
Sportal Po Rusih boljši še od Dancev
Christian Eriksen
Sportal Eriksen prek Instagrama sporočil, da se počuti dobro

Euro 2021: Ukrajina - Severna Makedonija | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Ukrajinci do prve zmage

Ob 15.00 sta na igrišče stadiona v Bukarešti stopili moštvi, ki na tem prvenmstvu še nista osvojili točk. Ukrajinci so v prvem krogu, v pravi lepotici, ki je do sedaj ponudila največ zadetkov na tem Euru, morali priznati premoč Nizozemcem, ki so slavili s 3:2. Poražena je bila tudi Severna Makedonija, ki je s pomočjo kapetana Gorana Pandeva dosegla zgodovinski prvi zadetek na prvenstvih stare celine nasploh.

Danes so v prvem polčasu na igrišču prevladovali Ukrajinci in svojo premoč kronali z zadetkoma v 29. in 34. minuti. Za 1:0 je poskrbel Andrej Jarmolenko, za 2:0 pa Roman Jaremčuk. Makedonci so v drugem polčasu pokazali drugačen obraz in v 55. minuti z zadetkom Ezgjana Alioskega znižali na 1:2. Pri tem je tudi ostalo, čeprav bi lahko Ukrajinci v 84. minut z enajstih metrov zabili še tretjič, a se je izkazal makedonski vratar Stole Dimitrievski.

Euro 2021: Ukrajina - Severna Makedonija