Pripravljalne tekme pred nadaljevanjem PLTS in pokala

0,82

termometer

Dare Vršič
Dare Vršič po dolgem času znova igra v Ljudskem vrtu. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenski prvoligaški nogometni klubi se vneto pripravljajo za nadaljevanje sezone. Maribor je na svoji drugi pripravljalni tekmi v Ljudskem vrtu le remiziral s Koprom (2:2), Radomlje in Bravo pa so se razšle brez zmagovalca (1:1). Vodilna Olimpija, kjer so priložnost za igro dobili predvsem mlajši igralci, je v torek v Kranju remizirala s Triglavom (1:1), Gorica, ki čaka na tekmeca v dodatnih kvalifikacijah za popolnitev prve lige, pa je v Novi Gorici visoko odpravila sežanski Tabor (4:1).

Safet Hadžić Sportal Bi odpustil Hadžića? Na to ne bi niti pomislil. #video

Konec je obdobja, ko so nogometni klubi zaradi epidemije koronavirusa mirovali. V teh dneh je tako v Sloveniji kar nekaj neposrednih prvoligaških dvobojev, na katerih klubi pilijo formo za nadaljevanje prvenstva, aktivna sta tudi drugoligaša Nafta in Radomlje, ki ju čez tri tedne čaka vrhunec sezone v pokalnem tekmovanju, najboljši drugoligaš Koper, ki se vrača med elito, namerava odigrati pet pripravljalnih tekem, delovno pa je tudi v Novi Gorici, kjer so se vrtnice znašle v nehvaležnem položaju, saj jih dodatne kvalifikacije za popolnitev 1. SNL čakajo najverjetneje šele v začetku avgusta.

Pomlajena Olimpija remizirala v Kranju

V Kranju je zadetek za Olimpijo dosegel Haris Kadrić. V Kranju je zadetek za Olimpijo dosegel Haris Kadrić. Foto: Grega Valančič/Sportida Vodilna Olimpija, ki ima pred zasledovalci lepo prednost, bo do gostovanja v Sežani (6. junij) odigrala tri pripravljalne tekme. Zasedba Safeta Hadžića, čigar usoda pri zeleno-belih je vsaj do začetka prihodnje sezone negotova, bo v nadaljevanje sezone krenila brez poškodovanega Vitje Valenčiča, ki ga zaradi hude poškodbe kolena čaka polletno okrevanje.

V soboto se je pomerila z Aluminijem, ki je eno izmed najbolj pozitivnih presenečenj sezone in po točkah na lestvici zaostaja zgolj za zmaji. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, v nadaljevanju pa je rezervist Endri Čekiči z uspešnim strelom z bele točke odločil zmagovalca. Albanski nogometaš je tako na stadionu ŽAK v Spodnji Šiški poskrbel za zmago zeleno-belih proti neposrednemu tekmecu za naslov.

75 / 75

Ljubljančani so se v nadaljevanju priprav v torek pomerili s Triglavom. Priložnost za igro so dobili predvsem mlajši nogometaši,Hadžić je tekmo začel s postavo Orbanić, Šme, Bagnack, Andrejašič, Židan, Ostrc, Burin, Kurež, Kadrić, Čekiči in Elšnik, v drugem polčasu pa so na igrišče stopili Mrežar, Perković, Dakić, Gasser, Sešlar, Kolašinac, Lipec, Gorenc, Nikolovski in Kapun, ki je tako zaigral prvič za Olimpijo po poldrugem letu. V deseti minuti je za vodstvo Olimpije zadel Haris Kadrić, Triglav pa je izenačil 25 minutah pozneje.

Prihodnjo soboto bo za Ljubljančane nastopil čas za generalko, saj bo v Ljubljano prišla Gorica.

Datum Tekma Strelci (za Olimpijo)
23. maj Olimpija : Aluminij 1:0 Čekiči
26. maj Triglav Kranj : Olimpija 1:1 Kadrić
30. maj Olimpija - Gorica
Nik Kapun Sportal Sladka vrnitev velikega osmoljenca Olimpije #video

Nori niz Celja se nadaljuje

Jakob Novak se je vpisal na seznam strelcev proti polfinalistu pokala Slovenije. Jakob Novak se je vpisal na seznam strelcev proti polfinalistu pokala Slovenije. Foto: Vid Ponikvar Celjani, ki v koledarskem letu 2020 niso izgubili niti enkrat, ne na prijateljskih ne na prvenstvenih tekmah, bodo sezono nadaljevali 5. junija ob 21. uri v sosedskem derbiju z zadnjeuvrščenim Rudarjem. Do takrat nameravajo odigrati vsaj dve tekmi.

Kosićeva četa se je najprej predstavila v nedeljo, ko je na domačem stadionu Z'dežele, dvoboj se je začel ob 11. uri,  z 2:1 ugnala Radomlje, polfinalista pokala Slovenije. Ekipi sta odigrali tekmo dvakrat po 60 minut, za Celjane pa sta se med strelce vpisala Luka Kerin in povratnik Jakob Novak, ki se je vrnil po dolgotrajni odsotnosti zaradi zdravstvenih težav. Nekdanji up Olimpije je v polno zadel v 117. minuti in odločil zmagovalca.

Trener Dušan Kosić, ki je letos še neporažen, je v prvem polčasu poslal na igrišče postavo Rozman (od 51. Moćić), Marandici, Ćalušić, Stojinović, Kadušić, Zaletel, Štraus, Kerin, Lotrič, Božić in Vizinger, v drugem delu pa so igrali Jurhar, Flis, Travner, Plantak, Brecl (od 103. Moličnik), Štravs (od 107. Zeljković),  Pungaršek, Kljun, Novak, Zekhov in Koritnik.

Prihodnjo soboto v knežje mesto prihaja Triglav.

Datum Tekma Strelci (za Celje)
24. maj Celje : Radomlje 2:1 Kerin, Novak
30. maj Celje - Triglav Kranj
Žan Benedičič Sportal Neučakani, presrečni in brez strahu #video

Kidričani so prvo tekmo po prekinitvi prvenstva odigrali v soboto, ko se bodo pomerili z Olimpijo. V zahtevnem preizkusu, na drugi strani je stal prvi favorit za osvojitev naslova, so izgubili z 0:1. Edini zadetek je dosegel Endri Čekiči, ki je zadel v polno z bele točke.

Prihodnji petek bo sledila generalka, Aluminij se bo na domači zelenici spopadel z Domžalčani, ki so se v prvenstvu znašli v težavah, saj so 11 krogov pred koncem šele na predzadnjem mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije. Kidričanom kaže veliko bolje, saj po točkah zaostajajo le za Olimpijo, kaj kmalu po uvodni tekmi z Muro (5. junij) pa jih čaka še pomembnejši dvoboj s Prekmurci, v polfinalu pokala Slovenije na Brdu pri Kranju!.

Datum Tekma Strelci (za Aluminij)
23. maj Olimpija : Aluminij 1:0 /
29. maj Aluminij - Domžale

Po zmagi remi proti Kopru

Hrvaški trener Sergej Jakirović (desno) je debitiral na klopi vijolic. Maribor je popeljal do zmage nad Nafto s 3:1. Hrvaški trener Sergej Jakirović (desno) je debitiral na klopi vijolic. Maribor je popeljal do zmage nad Nafto s 3:1. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Novi trener in športni direktor Maribora Sergej Jakirović in Oliver Bogatinov sta led prebila v soboto, ko je Maribor na praznem Ljudskem vrtu gostil Nafto iz Lendave.

Tekma se je začela že ob 11. uri, oba polčasa sta po dogovoru trajala 60 minut, gostitelji pa so zmagali s 3:1. Sprva jim ni kazalo najbolje, saj je Nafta v 14. minuti povedla z zadetkom Alena Ploja.

84 / 84

Novi trener vijolic je odigral tekmo v postavi Pirić (od 61. Handanović), Klinar (od 61. Mutavčić), Mitrović (od 61. Rajčević), Uskoković (od 61. Koblar), Viler (od 61. Kolmanič), Vrhovec (od 61. Dervišević), Cretu (od 61. Pihler), Kotnik (od 46. Mihelič, od 91. Felipe Santos), Bajde (od 46. Mešanović, od 91. Žugelj), Kronaveter (od 46. Maher, od 91. Tavares), Zahović (od 46. Mulahusejnović, od 91. Vipotnik), v polno pa so v drugem delu zadeli Alexandru Cretu, komaj 18-letni Rok Maher in Felipe Santos. Zaradi zdravstvenih težav so manjkali Martin Milec, Rudi Požeg Vancaš in Špiro Peričić.

V sredo se je v mestu ob Dravi mudil novopečeni prvoligaš Koper, ki se je na Ljudskem vrtu odlično upiral. Kanarčki iz Kopra so tekmo odlično odprli po podaji Dareta Vršiča povedli prek Lovre Čirjaka. Še v prvem polčasu je izenačil Rok Kronaveter. Maribor je na začetku drugega polčasa prišel do popolnega preobrata, ko je za 2:1 zadel še Grega Bajde, vseeno pa to ni bilo dovolj za zmago, saj so Koprčani pet minut kasneje izenačili na 2:2 Darko Mišić.

Ljudski vrt THUMB Sportal Novost v Ljudskem vrtu, novi trener Maribora o smoli Milaniča #video
Datum Tekma Strelci (za Maribor)
23. maj Maribor : Nafta Lendava 3:1 Cretu, Maher, Felipe Santos
27. maj Maribor : Koper 2:2 Kronaveter, Bajde
30. maj Maribor - Bravo
Ljudski vrt Maribor Zahodna tribuna Sportal Mariborčani so si oddahnili: Velik dan za mesto in nogomet!

Vrnitev Matka Obradovića

Matko Obradović je branil prvič na tekmi Mure po usodni poškodbi, ki jo je staknil v Turčiji. Matko Obradović je branil prvič na tekmi Mure po usodni poškodbi, ki jo je staknil v Turčiji. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Črno-beli iz Murske Sobote pred nadaljevanjem prvenstva razmišljajo o velikem vložku. V prvenstvu so blizu mest, ki vodijo v Evropo, v pokalu pa od lovorike oddaljeni le dva koraka. V polfinalu jih čaka derbi z Aluminijem, s katerim se bodo pomerili že 5. junija v uvodu nadaljevanja Prve lige Telekom Slovenije. V soboto so se v pripravljalni tekmi pomerili z velenjskim Rudarjem in ga premagali s 4:2. V polno so zadeli Fejsal Mulić, Kai CipotAndrija Bubnjar, izkoristil je kazenski udarec z 11 metrov, in Kevin Žižek, edini strelec na srečanju v drugem polčasu.

Trener Ante Šimundža je v prvem polčasu zaigral s postavo Zalokar, Kous, Maruško, Kaučič, Šturm, Brkić, Horvat, Šušnjara, Bubnjar, Cipot, Mulić, v nadaljevanju pa je poslal v ogenj enajsterico Obradović, Karničnik, Gorenc, Karamarko, Pucko, Kouter, Šporn, Mandić, Filipović, Maroša in Žižek. Tako je prvič po poškodbi desne dlani, ki jo je staknil pred tremi meseci v Turčiji, branil na tekmi Matko Obradović.

Muraši se dogovarjajo tudi o drugi pripravljalni tekmi, a še niso našli skupnega jezika s tekmecem.

Datum Tekma Strelci (za Muro)
23. maj Mura : Rudar Velenje 4:2 Mulić, Cipot, Bubnjar, Žižek
Mura Navijači Sportal Nestrpno odštevajo dneve do zgodovinskega trenutka #video

Gorica nadigrala Tabor, Camoranesi že v Sežani

Mauro Camoranesi se je vrnil v Sežano. Mauro Camoranesi se je vrnil v Sežano. Foto: SPS/Sportida Sežančani vstopajo v nadaljevanje prvenstva z visokega šestega mesta, a prednost pred devetouvrščenimi Domžalami znaša le tri točke, tako da se obeta dramatičen razplet v boju za obstanek. Začetno obdobje priprav opravljajo brez trenerja Maura Camoranesija, ki je obstal v Argentini in dolgo časa čakal na možnost, da se vrne v Evropo. Uspelo mu je v torek, tako da se že nahaja v Sloveniji.

Tabor je v torek gostoval v Novi Gorici, kjer je visoko izgubil (4:1). Prvoligaš iz Sežane je povedel že v četrti minuti, ko je zadel Stefan Stevanović. V nadaljevanju sta še pred menjavo strani za preobrat poskrbela Diego Bardanca Florez Diego (32.) in Osuji Bede Amarachi (25., 67., 79.), ki je dosegel hat-trick.

V soboto v Sežano prihaja Kras Koper. Zaradi velikega števila zdravih igralcev, ki so na voljo strokovnemu štabu Tabora, se Sežančani nagibajo k možnosti, da bi isti dan odigrati še tekmo z Biljem.

Datum Tekma Strelci (za Tabor)
26. maj Gorica : Tabor 4:1 Stevanović
30. maj Tabor - Koper
30. maj Tabor - Bilje
Mauro Camoranesi Sportal Italijanski zvezdnik že v Sloveniji. Karantena ni potrebna, a …

Za začetek šestica Brava, nato remi

Mladi Hrvat Roko Baturina ohranja strelsko formo, s katero je navduševal v spomladanskem delu. Mladi Hrvat Roko Baturina ohranja strelsko formo, s katero je navduševal v spomladanskem delu. Foto: Saša Pahič Szabo/Sportida Mladi ljubljanski klub je edini prvoligaš, ki se je v pripravljalnem obdobju pomeril tudi s tretjeligašem. Bravo je v soboto v Športnem parku Ljubljana napolnil mrežo igralcem kluba Brinje Grosuplje. Zmagal je kar s 6:0, najprej se je med strelce vpisal Martin Kramarič, posojeni nogometaš Maribora na začasnem delu v Ljubljani, končni rezultat pa je postavil Žan Trontelj.

Izbranci Dejana Grabića, ki si želijo v krstni sezoni med najboljšimi zagotoviti obstanek, so v sredo gostovali v Radomljah in se razšli brez zmagovalca (1:1), edini zadetek za goste je v 71. minuti dosegel Ibrahim Arafat Mensah, generalka pred nadaljevanjem prvoligaške sezone pa jih čaka 30. maja v Ljudskem vrtu. Ravno tam, kjer so v začetku marca presenetili Maribor (2:1) in poskrbeli za eno najslajših zmag v kratki zgodovini kluba.

Datum Tekma Strelci (za Bravo)
23. maj Bravo : Brinje Grosuplje 6:0 Kramarič, Nukić, Baturina, A. Matko, Kurtović, Trontelj
27. maj Radomlje : Bravo 1:1 Mensah
Prva liga Telekom Slovenije Sportal Vzklik sreče in vprašanje, kdaj naprej

Orli prvič po več kot dveh mesecih

Kranjčani so se odločili, da bodo v pripravljalnem obdobju okusili moč vodilnega dvojca. V torek so na Gorenjskem pričakali prvouvrščeno Olimpijo, ki je sicer nastopila z mlajšo zasedbo, in remizirali z 1:1. Edini zadetek za Triglav je za izenačenje v 35. minuti prispeval Marten Wilmots.

Prihodnjo soboto se bodo varovanci Vlada Šmita odpravili še na gostovanje v Celje. Tako se bodo udarili z moštvom, ki jih je na zadnji prvenstveni tekmi povsem nadigralo in sredi Kranja odpihnilo kar s 5:0.

Datum Tekma Strelci (za Triglav)
26. maj Triglav : Olimpija 1:1 Wilmots
30. maj Celje - Triglav
Športni park Kranj Sportal Triglav do konca sezone nič več na domačem stadionu

Rumena družina dočakala gol v 90. minuti

Domžalčani so polni motivacije, saj želijo Sloveniji v nadaljevanju sezone dokazati, da po moči in kakovosti ne spadajo na deveto mesto, ampak višje. V uvodnem prvenstvenem nastopu po premoru jih čaka zahteven izpit, saj na štadion ob Kamniški Bistrici prihaja prvak Maribor. Do takrat bo trener Andrej Razdrh pilil formo na dveh pripravljalnih tekmah.

Eno izmed atraktivnih posredovanj vratarja Doba Matica Čretnika:

Najprej je v soboto na glavnem igrišču Športnega parka premagal drugoligaša Dob z 1:0, edini zadetek na srečanju je v zadnji minuti z bele točke dosegel Janez Pišek, v petek pa se Domžalčani odpravljajo v Kidričevo, kjer se bodo pomerili z Aluminijem. Domžale so tekmo proti Dobu začele z enajsterico Mulalić, Fink, Ilić, Vujadinović, Šoštarič Karić, Svetlin, Husmani, Ibričić, Jakupović, Lazarević in Sikimić, od začetka drugega polčasa so barve Domžal branili Sorčan, Žinić, Vuklišević, Makovec, Sikošek, Kait, Pišek, Mavretič, Kim, Pantelić in Vuk, v nadaljevanju pa so zaigrali še Markuš, Čeh in Urbančič.

Datum Tekma Strelci (za Domžale)
23. maj Domžale : Dob 1:0 Pišek

V polno Krefl in Džinić

Navijači Rudarja se zavedajo, da lahko knape v prvi ligi ohrani le še čudež. Navijači Rudarja se zavedajo, da lahko knape v prvi ligi ohrani le še čudež. Foto: Matic Ritonja/Sportida Velenjčani so se znašli v na videz brezizhodnem položaju. Za devetouvršenimi Domžalami 11 krogov pred koncem zaostajajo kar 18 točk, v prvenstvu pa še vedno ostajajo brez zmage. Trenutno pripravljenost bo novi trener Domen Beršnjak poskušal oceniti s pomočjo sobotne tekme v Murski Soboti, kjer so se za zaprtimi vrati pomerili z ambiciozno Muro in na dvoboju, ki je trajal dvakrat po 60 minut, izgubili z 2:4.

Pri knapih so manjkali poškodovani Pljava, Stopajnik, Pušnik, Lovenjak in Petrović. Prvi polčas so izgubili z 2:3, med strelce sta se vpisala izkušena Aljaž Krefl in Elvedin Džinić, v drugem pa so bili črno-beli boljši z 1:0.

V sredo so se Knapi merili tudi s Šmartnim. Rudar je slavil s 3:0.

Rudar bo v uvodnem prvenstvenem nastopu po premoru zaradi koronavirusa v petek, 5. junija ob 21. uri gostoval pri vročem Celju.

Datum Tekma Strelci (za Rudar)
23. maj Mura : Rudar 4:2 Krefl, Džinić
27. maj Šmartno : Rudar 0:3 ?
Damjan Trifković Sportal Kapetan Rudarja se je znašel v zagati. In ni edini.

Koprčani ugnali Dekane in remizirali v Ljudskem vrtu

Koprčani se bodo danes pomerili z Mariborom. Koprčani se bodo danes pomerili z Mariborom. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Poleg prvoligašev v teh dneh ne miruje tudi Koper. Najboljši drugoligaš se seli med elito. Po treh letih se bo ponovno družil s prvoligaši, prejšnji petek pa je kot prvi prebil led in na Bonifiki odigral prijateljsko tekmo z Dekani. Na dvoboj pred praznimi tribunami je zmagal z 2:0, v polno sta zadela Žan Bešir in Timotej Dodlek.

Sledila je poslastica, gostovanje pri branilcu državnega naslova, 15-kratnem slovenskem prvaku Mariboru, ki so ga kanarčki izločili v pokalnem tekmovanju. Primorci so se odlično držali tudi tokrat in po hitrem vodstvu na koncu remizirali z 2:2. Za končni izid je poskrbel Darko Mišić

Primorci se bodo v soboto mudili v Sežani pri Taboru, 6. junija, ko se bo že nadaljevala prva liga, se bodo v primorskem derbiju pomerili z Gorico, tri dni pozneje pa jih čaka še tekma z Biljami, po kateri bi izbranci Mirana Srebrniča dočakali konec sezone in se odpravili na počitek pred začetkom priprav na novo sezono.

Datum Tekma Strelci (za Koper)
22. maj Koper : Dekani 2:0 Bešir, Dodlek
27. maj Maribor : Koper 2:2 Čirjak, Mišić
6. junij Gorica - Koper
9. junij Koper - Bilje
Miran Srebrnič Sportal Primorska legenda, ki jo imajo radi povsod Ante Guberac Sportal Prvi mož Kopra drzno izzval Maribor in Olimpijo

Trojček Nigerijca

Bede Aamarachi Osuji je bil razigran proti češnjicam. Bede Aamarachi Osuji je bil razigran proti češnjicam. Foto: Vid Ponikvar Vrtnice so v nehvaležnem položaju, saj jih dodatne kvalifikacije čakajo najverjetneje šele v začetku avgusta. Nogometaši Gorice marljivo trenirajo in ohranjajo pripravljenost. V teh tednih bodo odigrali kar nekaj pripravljalnih srečanj.

V torek so odpravili Tabor iz Sežane kar s 4:1 in se jim "maščevali" za lanskoletni boleči izpad v dodatnih kvalifikacijah za popolnitev prve lige. V polno sta zadela tujca v vrstah vrtnic, Diego Bardanca Florez Diego (32.) in Osuji Bede Amarachi (25., 67., 79.), ki je dosegel hat-trick.

V soboto se bodo v Ljubljani pomerili z Olimpijo, 6. junija pa jih čaka še prestižno srečanje s Koprom.

Datum Tekma Strelci (za Gorico)
26. maj Gorica : Tabor 4:1 Osuji 3, Bardanca
Miran Burgić Sportal Gorica se čuti oškodovano, Burgić ne razume najbolje NZS

Nafta dobila prvi polčas v Mariboru

Dejan Dončić je prevzel Lendavčane v začetku leta. Dejan Dončić je prevzel Lendavčane v začetku leta. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Lendavčani so boje v drugi ligi, kjer se jim želja po napredovanju ni izšla, že končali. Ker pa jih kmalu čaka polfinale pokala Slovenije proti Radomljam, nočejo ničesar prepustiti naključju. Dogovorili so se za tri pripravljalne tekme. V soboto so se v Ljudskem vrtu pomerili z Mariborom. Prvi polčas, tako kot drugi je po dogovoru trajal 60 minut, so dobili z 1:0, v polno je zadel Alen Ploj. V nadaljevanju so bile vijolice premočne za Lendavčane, ki so prejeli tri zadetke in izgubili z 1:3.

Nafta bo 29. maja v Lendavi gostila drugoligaške znance Beltince, 5. junija pa želi odigrati še eno tekmo, a se še dogovarja s tekmecem.

Datum Tekma Strelci (za Nafto)
23. maj Maribor : Nafta 3:1 Ploj
29. maj Nafta - Beltinci
NNC Brdo Sportal NZS se je odločila, Dončić dvignil palec novostim

Ogrevanje za pokalni vrhunec

Jaka Štromajer se je pred prihodom v Radomlje dokazoval v napadu Kopra. Jaka Štromajer se je pred prihodom v Radomlje dokazoval v napadu Kopra. Foto: Vid Ponikvar Radomljani še niso končali sezone, ampak se pripravljajo na pokalni vrhunec, kjer bi se lahko prek Nafte uvrstili v veliki finale, nato pa naskakovali največji uspeh v zgodovini kluba, pokalno lovoriko. V četrtfinalu pokala so izločili Celjane, s katerimi so se na pripravljalni tekmi pomerili v nedeljo in v knežjem mestu izgubili z 1:2. Edini zadetek za Radomljane je dosegel izkušeni napadalec Jaka Štromajer.

V sredo so gostili Bravo iz Ljubljane, dobili prvi polčas z 1:0, nato pa so gostje v nadaljevanju izenačili na 1:1.

Radomljani bodo najverjetneje seznam pripravljalnih dvobojev naknadno dopolnili.