NK Olimpija NK Olimpija NK Tabor Sežana NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Koper ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Četrtek, 6. 5. 2021, 19.01

Prva liga Telekom Slovenije, 32. krog

Aluminiju derbi za obstanek, na vrhu vse bolj vroče #video

6

NK Domžale : NK Olimpija, prva liga | Domžale so z 2:0 ugnale Olimpijo. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Domžale so z 2:0 ugnale Olimpijo.

V 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije je Aluminij na zadnji tekmi z 2:0 odpravil Gorico, ta je z eno nogo že v drugi ligi. V sredo je vodilna Olimpija z 0:2 klonila na derbiju pri vročih Domžalah, pred tem pa je Mura z 2:1 ugnala Koper in se Zmajem približala na 3 točke zaostanka. Še točko bližje so Mariborčani, ki so v torek po preobratu ugnali Tabor (2:1). V dvoboju, še kako pomembnem v boju za obstanek, je Bravo z 2:0 ugnal Celje.

Razpotegnjeni 32. krog Prve lige Telekom Slovenije se je končal z današnjim obračunom v Kidričevem, kjer sta se spopadla Aluminij in Gorica. Derbi za obstanek so z 2:0 dobili nogometaši Aluminija, za zmago pa je že v prvem polčasu dvakrat zadel David Flakus Bosilj.

Aluminij je tako dobil derbi za obstanek, pri čemer so gostitelji ubranili "varno" osmo mesto, pred devetim Celjem imajo zdaj štiri točke naskoka. Na drugi strani pa je zaostanek Gorice za najbližjimi sosedi na lestvici ogromen, za devetim mestom vrtnice zaostajajo že osem točk in so z eno nogo že v drugi ligi.

Poročilo, akcije in zadetka s tekme v Kidričevem:

NK Aluminij NK Bravo
Sportal Aluminij suveren v Kidričevem #video
Sportal Izkušeni nogometaš Olimpije opozarja, da je vrag vzel šalo #video

Domžale po Mariboru na kolena spravile še Olimpijo

Derbi kroga se je odvil v Domžalah, kjer so domači nogometaši z 2:0 odpravili vodilno Olimpijo. V taboru gostiteljev so tako po Mariboru zagrenili življenje še drugemu slovenskemu velikanu. In to na podoben način kot vijolicam, saj so se tudi z zmaji v kratkem času pomerili tako v prvenstvu kot tudi v pokalu (12. maja v polfinalu).

Domžale so povedle v 29. minuti, potem ko je v kazenskem prostoru streljal Slobodan Vuk, žoga pa se je od noge Vitalijsa Maksimenka odbila za hrbet vratarja Freliha. Na 2:0 pa je povišal Arnel Jakupović. Trenerju Olimpije dodatne sive lase povzročajo poškodbe, saj se je v 21. minuti poškodoval Antonio Delamea Mlinar, ravno pred drugim zadetkom Domžal pa je iz igre moral še Matic Fink.

Poročilo, akcije in zadetka s tekme v Domžalah:

NK Domžale : NK Olimpija, prva liga
Sportal Domžale razorožile vodilno Olimpijo #video

Trener Dejan Djuranović je tako z zmago dobil darilo za rojstni dan, ki ga slavi prav danes. Olimpija v prvenstvu ni zmagala že trikrat zapored in je dovolila Muri, da se v treh krogih z –11 približa na –3. Maribor, s katerim se bo Olimpija v nedeljo pomerila na večnem derbiju, pa zdaj zaostaja le še dve točki. Na drugi stran Domžalčani za prvim mestom zaostajajo sedem točk.

Domžale : Olimpija, foto: Vid Ponikvar/Sportida:

1 / 27
Rakow David Tijanić
Sportal Ljubljančan, ki so ga pri Olimpiji odpisali, na Poljskem veliki junak #video

Mura ostaja v stiku z vrhom

Prvoligaška sreda se je začela v Prekmurju, kjer je Mura v izdihljajih srečanja prišla do zmage nad Koprom z 2:1 in skupno tretje zmage na medsebojnih srečanjih v tej sezoni. Koper je v prvem polčasu s samostojno akcijo v vodstvo popeljal Nardin Mulahusejnović, ki je bil uspešen še trinajstič v sezoni. Na drugi strani pa je v 64. minuti izenačil Staniša Mandić, ki je ravno odslužil kazen prepovedi nastopa na treh tekmah. Odločilni gol je v 87. minuti z izjemnim strelom z razdalje dosegel Tomi Horvat.

Mura zdaj za drugim Mariborom spet zaostaja le točko, skupno so Prekmurci pri 55 točkah. Kanarčki v prvenstvu za četrtim mestom trenutno zaostajajo devet, za tretjeuvrščeno Muro pa že ogromnih 13 točk.

Poročilo, akcije in zadetki s tekme v Murski Soboti:

Mura Olimpija
Sportal Mura v izdihljajih do pomembne zmage #video

Maribor si je oddahnil

Maribor je v torek v Ljudskem vrtu prišel do pomembne zmage v boju za naslov prvaka in se bo z dobro popotnico podal na nedeljski večni derbi. A se je tekma v Ljudskem vrtu začela po notah Sežancev, saj je Tabor v 23. minuti povedel. Po globinski podaji Aldaira je zadel Mihael Briški, ki se je sicer znašel v očitnem prepovedanem položaju, a je sodnik Asmir Sagrković menil, da gol velja. Maribor je bil v prvem polčasu povsem nenevaren, je pa s povsem drugim obrazom začel drugi polčas, kar se je domačim hitro obrestovalo. V 52. minuti je izid z bele pike poravnal Jan Mlakar, nekaj minut pozneje je gol za zmago Maribora dosegel Jan Repas.