NK Tabor Sežana NK Olimpija NK Olimpija NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Koper ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Drama in delitev točk v Stožicah, Olimpija na +5 #video

18

NK Olimpija : NK Aluminij, prva liga | Olimpija je remizirala z Aluminijem. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Olimpija je remizirala z Aluminijem.

Vodilna Olimpija je na zadnji tekmi 31. kroga Prve lige Telekom Slovenije po burnem srečanju remizirala z Aluminijem (2:2). Njena prednost pred Mariborom, ki je v soboto na štajerskem derbiju izgubil v Celju (1:2), se je zdaj povečala na +5. Na dvobojih v Kopru in Sežani ni bilo zadetkov, Mura pa je v petek ponižala zadnjeuvrščeno Gorico in se Mariboru približala na točko zaostanka.

Milan Mandarić
Sportal Trener Olimpije: Velika neumnost, a to se dogaja v življenju #video

V nedeljo se je za prvoligaške točke igralo v slovenski prestolnici. Na poslastici kroga sta se vodilna Olimpija in Aluminij razšla z remijem (2:2). Ljubljančani, ki so imeli pred tekmo možnost pobegniti Mariboru na +7, so prvi šok doživeli v 12. minuti, ko je goste v vodstvo popeljal Luka Petek. Ljubljanska ekipa je svoj prvi zadetek na srečanju dočakala v 57. minuti, ko je zadel Vujadin Savić, nato pa je za preobrat poskrbel Đorđe Ivanović. Ko se je že zdelo, da bodo Ljubljančani vknjižili vse tri točke, pa je z bele pike za izenačenje in končni rezultat poskrbel Aljaž Krefl.

Olimpija ima zdaj po 31 odigranih krogih pet točk prednosti pred Mariborom, še točko več pa pred Muro. Kidričani imajo na osmem mestu še točko prednosti pred devetim Celjem.

Poročilo, akcije in zadetki s tekme v Ljubljani:

NK Olimpija : NK Aluminij, prva liga
Sportal V Stožicah je bilo vroče #video

Olimpija : Aluminij, foto: Vid Ponikvar/Sportida:

1 / 41

Remi na uspavanki na Bonifiki

Sobotni spored sta v družbi reflektorjev na Bonifiki končala Koper in Bravo, ki pa sta se na precej neatraktivnem srečanju razšla brez zadetkov. Na vsem srečanju nobeni izmed ekip ni uspelo priigrati resne priložnosti za zadetek. Koper je po osvojeni točki s skupno 42 točkami še naprej peti, pred šestim Taborom ima dve točki naskoka. Bravo, ki je v zadnjih petih tekmah v prvi ligi osvojil le tri točke in na lestvici zdrsnil na sedmo mesto, je zdaj pri 37 točkah.

Poročilo in akcije s tekme v Kopru:

NK Koper : NK Bravo, prva liga
Sportal Brez pretresov in delitev točk na Bonifiki #video

Koper : Bravo, foto: Grega Valančič/Sportida

1 / 14

Celjani Mariboru primazali klofuto, uspešen debi Šalje

Edina slovenska kluba, ki v prvoligaški druščini vztrajata od začetka državne samostojnosti, sta v soboto odigrala že 103. štajerski derbi. Tokrat so se zmage z 2:1 po razburljivi tekmi veselili Celjani, ki so Mariboru prizadejali nov velik udarec v boju za naslov prvaka. Agron Šalja je tako po tem, ko je rumeno-modre popeljal v polfinale pokala, debitiral še z veliko zmago v 1. SNL.

Celjani so povedli v 35. minuti, ko je s prostega strela predložek pred vrata Maribora poslal Matic Vrbanec, žogo pa je nespretno v lastno mrežo z glavo poslal Ilija Martinović. Maribor je v nadaljevanju pritiskal na vrata prvakov, pritisk pa je z zadetkom v 75. minuti kronal Rudi Požeg Vancaš, ki je izid poravnal na 1:1. Tudi v končnici so si Mariborčani priigrali še nekaj priložnosti, a brez učinka, hladno prho pa so varovanci Simona Rožmana doživeli v 89. minuti, ko je iz protinapada zadel Ester Sokler in postavil končnih 2:1.

Simon Rožman
Sportal Rožman ima dovolj. Trener Maribora že prečrtal dva igralca.

Maribor je tako po izpadu iz pokalnega tekmovanja doživel še hud udarec v prvenstvu, Celjani pa so dosegli pomembno zmago v boju za obstanek.

Poročilo, akcije in zadetki s tekme v Celju:

NK Celje : NK Maribor, prva liga, Rudi Požeg Vancaš
Sportal Izjemen debi Šalje, šok terapija za Celje uspela, Maribor na kolenih #video

Suša v Sežani

Prvoligaška karavana se je v soboto najprej ustavila na Krasu, kjer so se udarili Tabor in Domžale in se razšli brez zadetkov. To je bil 11. sežansko-domžalski obračun za prvoligaške točke, še drugič zapored po 25. novembru 2020 pa sta se tekmeca razšla brez zmagovalca. Tako nogometaši Tabora kot Domžal so si priigrali nekaj lepih priložnosti, a sta bila vratar Domžal Ajdin Mulalić in vratar Tabora Jan Koprivec vselej na mestu. Domžale so zdaj z 48 točkami na četrtem mestu, za tretjo Muro zaostajajo štiri točke, Tabor je z osmimi manj na šestem mestu.

Poročilo in akcije s tekme v Sežani:

NK Domžale, NK Tabor Sežana, februar 2021
Sportal Strelska suša v Sežani #video

Petarda Mure v mreži Gorice

V petek sta se za prvoligaške točke potegovali Gorica in Mura, po preobratu so se zmage s 5:1 veselili Prekmurci. V uvodu je kazalo drugače, saj je Gorica v 17. minuti povedla po golu Tjaša Begića. Vendar veselje gostiteljev ni trajalo dolgo, saj je le nekaj minut kasneje lastno mrežo zatresel Matko Zidrum. Za Muro je v 39. minuti zadel Kai Cipot, v drugem polčasu pa še Jon Gorenc, Luka Bobičanec in Vito Štrakl.

Primorci tako ostajajo prikovani na dno razpredelnice, Mura je dobila še četrti medsebojni obračun v tej sezoni, skupno pa se lahko pohvali z nizom kar sedmih zaporednih zmag v 1. SNL nad vrtnicami.​