1. SNL Damir Čontala NK Mura

Nedelja, 30. 1. 2022, 18.14

Prijateljske tekme (30. januar)

Nenavadna tekma Mure v Turčiji, na kateri se je pošteno zaiskrilo

Mura začetek priprav Čontala | Damir Čontala še čaka na prvo zmago kot trener Mure. | Foto Blaž Weindorfer / Sportida

Damir Čontala še čaka na prvo zmago kot trener Mure.

Slovenski nogometni prvak Mura pod vodstvom novega trenerja Damirja Čontale, ki je nasledil Anteja Šimundžo, še ni dočakal prve zmage. V četrti pripravljalni tekmi je izgubil proti bolgarskemu prvoligašu Slavii iz Sofije (2:3). Vseh pet zadetkov je padlo v uvodnih 20 minutah, dvoboj pa je v nadaljevanju postregel z dvema rdečima kartonoma črno-belih in skoraj vsesplošnim pretepom v izdihljajih dvoboja. Tabor je v soboto premagal Primorje s 4:2.

Radovan Karanović
Sportal Ivanović že zadeva za Maribor, Olimpija niza zmage, Radomlje presenetile velikana

Po Mariboru in Celju je zadnji dvoboj pred vrnitvijo iz Turčije v domovino odigrala še Mura. Proti bolgarskemu prvoligašu Slavii, s katero se bodo v prvenstvu srečevali donedavni pomembni členi Mure (trener Ante Šimundža, pomočnik trenerja Damjan Ošlaj in nogometaš Žan Karničnik) in branili barve vodilnega Ludogorca, so črno-beli izgubili z 2:3. Zanimivo, vseh pet zadetkov je bilo doseženih že v uvodnih 20 minutah. Mura je dvakrat izenačila. Na 1:1 je po natančnem strelu z glavo izenačil Kai Cipot (predložek je prispeval Luka Bobičanec), na 2:2 pa je po grobi napaki obrambe Slavie, ki je mlademu slovenskemu reprezentantu darovala žogo na robu kazenskega prostora, izenačil Tomi Horvat. Slavia je v 20. minuti z bele točke, strelec je bil Ivan Minčev, postavila končni rezultat.

Za Muro so dvoboj začeli Zalokar, K. Cipot, Gorenc, Pucko, Kous, Maruško, Lorbek, Horvat, Šturm, Bobičanec in Mulahusejnović. V drugem polčasu sta zaradi prekrškov nad Francozom Kemelhom Ngueno prejela rdeča kartona Nardin Mulahusejnović in pa Miha Kompan Breznik, a je Mura po vnaprejšnjem dogovoru obeh strokovnih vodstev lahko nadaljevala srečanje z 11 igralci. Črno-beli so v drugem polčasu zatresli okvir vrat, v izdihljajih srečanja, po prekršku Nguene nad Samsondinom Ourom, pa se je pošteno zaiskrilo. Za trenutek se je vnel splošen pretep, a se je vroča situacija vendarle kmalu umirila.

Senijad Ibričić Matej Podlogar
Sportal Mojstrovina Senijada Ibričića, kakršne ne vidiš pogosto #video

Mura se bo v zadnjem pripravljalnem srečanju pred začetkom spomladanskega dela, že 9. februarja jo čaka zaostala tekma v Stožicah z Olimpijo, 4. februarja pomerila še z graškim Sturmom. Takrat bo imel Damir Čontala novo priložnost, da dočaka prvo zmago kot trener Mure. Črno-beli so poleg Tabora še edini slovenski prvoligaški klub, ki v tem koledarskem letu še ni zmagal. Po drugi strani so Celjani, ki so se podobno kot Mura skoraj dva tedna pripravljali v Turčiji, še edini, ki so neporaženi.

28. 1. Domžale : Slovacko (Češ/1) 3:1 Jakupović 2, Ibričić
4. 2. Domžale - Brinje Grosuplje (Slo/3)

28. 1. Aluminij : Bravo (Slo/1) 0:1 /
29. 1. Aluminij : Drava Ptuj (Slo/2) 7:1 Kidrič 2, Martić 2, Bizjak, Brest, Kadrić