Prva liga Telemach 1. SNL NK Dekani Maks Barišić NK Koper

Nedelja, 23. 1. 2022, 20.02

PRIPRAVLJALNE TEKME KLUBOV 1. SNL (23. JANUAR)

Koper osvojil turnir, Barišić že v strelski formi

Maks Barišič Barišić | Maks Barišić se je vpisal med strelce tako v soboto kot tudi v nedeljo. | Foto Grega Valančič/Sportida

Maks Barišić se je vpisal med strelce tako v soboto kot tudi v nedeljo.

Za razliko od pestre sobote, v kateri je nastopilo kar osem slovenskih prvoligaških klubov, je bil v nedeljo dejaven le eden. To je bil Koper, ki je v finalu dobrodelnega turnirja 1. memorial Milan Šćulac v Dekanih ugnal istoimenskega drugoligaša z 2:0. V polno sta zadela Žan Žužek in Maks Barišić, ki je bil z dvema zadetkoma tudi najboljši strelec turnirja.

Mirko Mutavčić
Sportal Evrogol Mutavčića za zmago Maribora, novo razočaranje za Olimpijo

Jesenski podprvaki 1. SNL Koprčani so ta konec tedna odigrali dve tekmi. V soboto so bili na Bonifiki boljši od avstrijskega drugoligaškega kluba Kapfenberger SV, pri katerem je svojčas blestel nekdanji kanarček in slovenski reprezentant Matej Mavrič Rožič, v nedeljo pa so z enakim rezultatom v Dekanih ugnali še drugoligaša Jadran Dekani in postali prvi zmagovalci dobrodelnega turnirja 1. memorila Milan Šćulac.

Mrežo Dekanov sta zatresla Žan Žužek, ki je bil v prvem polčasu (11. minuta) natančen z bele točke, ter Maks Barišić. Najboljši strelec 1. SNL, v jesenskem delu je dosegel kar 11 zadetkov, je v 70. minuti postavil končni rezultat in z dvema zadetkoma, v polno je zadel namreč tudi v soboto proti Kapfenbergu, prejel priznanje za najboljšega strelca turnirja z dobrodelno noto. V sodelovanju z društvom Palčica Pomagalčica in dobrodelni škrati se zbira sredstva za malega Žana, ki že od rojstva zaradi zdravstvenih težav potrebuje posebno, bolezni prilagojeno zdravstveno in strokovno obravnavo (Žanova pot).

Trener Kopra Zoran Zeljković se je na dvoboju proti Dekanom odločil za začetno enajsterico Adam, Cukjati, Mittendorfer, Žužek, Krajinović, Jelić Balta, Bešir, Šušnjara, Jašaragić in Okanović, v nadaljevanju pa so dočakali priložnost še Golubović, Bešir, Novoselec, Bručić, Palčič, Izata, Vešner Tičić, Barišić, Parris in Osuji.

V tekmi za tretje mesto je bil Kapfenberger SV uspešnejši od jesenskega slovenskega drugoligaškega prvaka Gorice (2:1).