Prva liga Telemach NK Radomlje NK Domžale NK Tabor Sežana NK Koper NK Celje NK Aluminij NK Bravo NK Olimpija NK Olimpija NK Mura NK Maribor NK Maribor 1. SNL

Sobota, 22. 1. 2022, 17.55

PRIPRAVLJALNE TEKME KLUBOV 1. SNL (20., 21. in 22. JANUAR)

Evrogol Mutavčića za zmago Maribora, novo razočaranje za Olimpijo

4

Mirko Mutavčić | Mladi branilec Maribora Mirko Mutavčić je poskrbel za potezo tekme proti Lasku, ko je v 67. minuti odločil zmagovalca z neubranljivim strelom z razdalje. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

V soboto je odigralo pripravljalne tekme kar osem slovenskih prvoligaških klubov. Jesenski prvak Maribor je v Turčiji premagal LASK, branilec naslova Mura je izgubil z Lechom, Celje pa remiziralo s Krila Sovjetov. Olimpija je v sklopu priprav na spomladanski del izgubila še tretjič zapored, tokrat jo je na Hrvaškem ugnal madžarski drugoligaš Haladas. Koper je premagal avstrijskega drugoligaša Kapfenberger, Bravo je izgubil proti hrvaški Gorici, Tabor proti Osijeku, Radomlje pa so nadigrale drugoligaša Fužinarja.

Benjamin Markuš
Sportal Dinamo Zagreb nadigral Domžale, Rijeka pa vrtnice

Jesenski prvak Maribor je v turškem Beleku premagal avstrijskega prvoligaša LASK Linz (2:1). Trener Radovan Karanović je odigral dvoboj s postavo Jug (od 46. Bergsen), Milec (od 60. Mutavčić), Mitrović (od 60. Klampfer), Watson (od 60. Uskoković), Sikošek (od 60. Koderman), Makoumbou (od 60. Gorenak), Repas (od 60. Ivanović), Alvir (od 55. Antolin), Šturm (od 60. Žugelj), Mudrinski (od 46. Nikolić, od 60. Sellouki) in Sirk (od 60. Vipotnik).

Prvič je v dresu Maribora nastopil Srb Đorđe Ivanović, ki je v prejšnji sezoni (večinoma v jesenskem delu) blestel v dresu Olimpije, nazadnje pa se dokazoval v Belorusiji. Za Maribor je zaigral tudi njegov mlajši rojak Stevan Nikolić, ki se nahaja pri 15-kratnem slovenskem prvaku na preizkušnji. Za Maribor sta proti tekmecu, ki je jeseni blestel v konferenčni ligi in se prebil v osmino finala, v polno zadela Nemanja Mitrović (podaja Marka Alvirja) in Mirko Mutavčić, ki je postavil končni rezultat s pravcatim evrogolom, ko je z okrog 25 metrov poslal žogo v desni zgornji kot avstrijskih vrat.

A post shared by FC Koper (@fckoper)

Jesenski podprvak Koper je na Bonifiki v polfinalu dobrodelnega turnirja 1. memorial Milan Šćulac ugnal avstrijskega drugoligaša Kapfenberger SV z 2:0. Od prve minute so za rumeno-modre zaigrali Golubović, Palčič, Žužek, Novoselec, Bručić, Izata, Guberac, Vešner Tičić, Barišić, Parris in Osuji. Oba zadetka sta padla v prvem polčasu, v polno sta zadela Bede Osuji in najboljši strelec jesenskega dela 1. SNL Maks Barišić. Koprčani se bodo v nedeljo v finalu turnirja pomerili z Dekani.

Tall prvi nogometaš Olimpije, ki je dosegel gol v letu 2022

Nogometaši Olimpije, ki so v zimskem prestopnem roku pozdravili kar nekaj hrvaških novincev, so se vrnili na priprave na Hrvaško. V Umagu so odigrali tretjo letošnjo pripravljalno tekmo in vpisali še tretji poraz. Po Dinamu in Osijeku so izgubili še proti madžarskemu drugoligašu Haladasu (2:3). Izbranci Dina Skenderja so za razliko od uvodnih tekem v letu 2022 končno zatresli mrežo tekmeca, najprej s pomočjo madžarskih branilcev, ki so žogo po podaji Aldairja poslali v svojo mrežo, v zadnji minuti pa je končni rezultat 2:3 postavil Lamine Tall in s tem postal prvi nogometaš Olimpije, ki je zatresel mrežo v letu 2022.

Olimpija je prvič, odkar se je na trenerski stolček vrnil Skender, na eni tekmi dosegla vsaj dva gola, a tudi to ni zadoščalo za pozitiven rezultat. V obrambi si je dovolila preveč napak. Od prve minute so nastopili Banić, Ratnik, Korun, Delamea Mlinar, Andrejašič, Kapun, Mudražija, Kvesić, Špehar, Aldair in Tall, v 67. minuti pa so dobili priložnost še Mauricio, Boakye, Milović, Pavlović, Baskera, Ziljkić, Sešlar in Nukić.

Jesenski poljski prvak nadigral Muro

Slovenski prvak Mura je na prvi pripravljalni tekmi v Turčiji priznal premoč Lechu, jesenskemu prvaku poljskega prvenstva. Klub iz Poznana je zmagal s 4:1, edini zadetek za črno-bele pa je dosegel Tomi Horvat. Takrat je znižal zaostanek Mure na 1:2, v drugem polčasu pa je Lech zadel še dvakrat in tako zadal Muri prepričljiv poraz.

Novi trener Mure Damir Čontala se je odločil za začetno enajsterico Zalokar, Cipot K., Gorenc, Pucko, Maruško, Kous, Horvat, Šturm, Cipot T., Mulahusejnović in Klepač, od 60. minute dalje, takrat je bil rezultat 3:1 za Lech, pa so nastopili Gyergyek, Bagola, Karamarko, Nerguti, Beganović, Kozar, Ouro, Bobičanec, Kompan Breznik, Kasalo in Lotrič.

Bravo je v soboto gostoval v okolici Zagreba. Gregor Bajde je Šiškarje povedel v vodstvo, a so gostitelji iz Velike Gorice v zadnjih 20 minutah poskrbeli za preobrat in končno zmago z 2:1.

Slovensko-hrvaški dvoboj je potekal tudi v Poreču, kjer je Osijek odpravil Tabor iz Sežane s 3:0. Za Slavonce sta zaigrala tudi slovenski reprezentant Damjan Bohar (79 minut) in Mario Jurčević (vso tekmo). Zmaga Osijeka bi bila lahko še višja, a so zapravili najstrožjo kazen.

Celjani so na prvi tekmi v Turčiji remizirali z ruskim drugoligašem iz Samare. Simon Rožman je dvoboj začel s postavo Jurhar, Brecl, Vuklišević, Zaletel, Marandici, Janjičić, Mayeuski, Božić, Svetlin, Begić in Sokler. Ivan Božić je v 2. minuti zadel v polno z bele točke, ob koncu prvega polčasa pa se je izkazal vratar Metod Jurhar. Ubranil je kazenski strel. Krila Sovetov je izenačil v 49. minuti, od 60. minute naprej pa so Celjani nastopili z enajsterico Jurhar, Lartey, Flis, Zec, Štravs, Šporn, Vrbanec, Kuzmanović, Rorič, Džumhur, Panić. Rezultat se do konca srečanja ni več spreminjal.

Najvišjo zmago dneva med klubi 1. SNL je zabeležilo Radomlje. Mlinarji so v domačem Športnem parku nadigrali drugoligaško zasedbo NK Fužinar s 4:0. Dva zadetka je dosegel Ivan Šarić, eden izmed treh posojenih nogometašev splitskega Hajduka, ki nastopajo za Radomljane.

Domžale so v četrtek v pripravljalnem dvoboju na Hrvaškem izgubile proti hrvaškemu drugoligašu Orijentu z 0:3, Aluminij pa se je dan pozneje z madžarskim drugoligašem Budafokijem razšel brez zadetkov.