Prva liga Telemach 1. SNL NK Rijeka NK Bravo NK Domžale

Četrtek, 13. 1. 2022, 18.46

Pripravljalni tekmi Domžal in Brava

Domžale ugnale hrvaškega velikana, remi pomlajenega Brava

Arnel Jakupović | Arnel Jakupović je dvakrat zatresel mrežo Rijeke, ki se na Hrvaškem poteguje za naslov prvaka. | Foto Vid Ponikvar

V sredo sta se na Hrvaškem predstavila dva slovenska prvoligaška kluba, ki se na spomladanski del pripravljata v Umagu. Domžalčani so s 3:2 premagali Rijeko, za katero sta zaigrala tudi slovenska reprezentanta, nekdanja člana rumene družine Haris Vučkić in Adam Gnezda Čerin. Junaka srečanja sta postala dvakratni strelec za rumene Arnel Jakupović ter vratar Klemen Mihelak, ki je v izdihljajih srečanja ubranil strel z bele točke. Bravo, za katerega je nastopilo sedem mladincev, je remiziral z madžarskim drugoligašem. Dvoboj med Muro in Kapfenbergom je odpadel.

Mladen Rudonja
Sportal Dinamo Zagreb strl odpor Olimpije, zmajem sta jo zagodla znanca 1. SNL

Domžalčani so v uvodni pripravljalni tekmi v letu 2022 premagali uglednega tekmeca, hrvaškega velikana Rijeko. V polno sta zadela dvakratni strelec Arnel Jakupović ter strelec zmagovitega zadetka, 20-letni Srb Jovan Zogović. V 87. minuti so Rečani izvedli kazenski udarec, a se je med vratnicama Domžal izkazal Klemen Mihelak in poskrbel, da je ostalo pri vodstvu dvakratnih slovenskih prvakov. Trener Domžal Dejan Djuranović je poslal v ogenj 21 igralcev.

Za Domžalčane so od prve minute igrali Mihelak, Dobrovoljc, Ja. Pišek, Jovičević, Hodžić, Šoštarič Karić, Perc, Alić, Jo. Pišek, Vuk in Jakupović, v nadaljevanju pa so priložnost dočakali še Jurilj, Dajčman, Elijah Chukwu, Martinović, Gorenc Stanković, Strajnar, Žavbi, Ilenič, Husmani in Zogović. Kapetan Senijad Ibričić, ki se bo po koncu sezone poslovil od zelenic, zaradi bolečin v vratu ni nastopil. Pri Rijeki je Adam Gnezda Čerin odigral prvi polčas, Haris Vučkić pa 62 minut.

Za Šiškarje zaigralo tudi sedem mladincev

Na pripravah v Umagu se nahaja tudi Bravo. V sredo je remiziral proti madžarskemu drugoligaškemu klubu Budafoki. Trener Dejan Grabić, ki zaradi bolezni ne more računati na sedem igralcev, je na uvodni pripravljalni tekmi namenil priložnost tudi sedmim igralcem iz mladinskega pogona.

Zaigrali so Gal Puconja, Gašper Vodeb, Beno Selan, Dario Sivonjić, Jan Rovšek, Rino Rahmanović in Kristjan Trdin, ki je v 74. minuti poskrbel za edini zadetek ljubljanskega prvoligaša.

NK Domžale : NK Olimpija, prva liga, Denis Šme