Dinamo Zagreb ND Gorica Prva liga Telemach 1. SNL NK Bravo NK Domžale

Sreda, 19. 1. 2022, 17.34

PRIPRAVLJALNE TEKME KLUBOV 1. SNL (19. JANUAR)

Dinamo Zagreb nadigral Domžale, Rijeka pa vrtnice

Benjamin Markuš | Najlepša priložnost za zadetek Domžal se je ponudila Benjaminu Markušu. | Foto Grega Valančič/Sportida

Najlepša priložnost za zadetek Domžal se je ponudila Benjaminu Markušu.

Nogometaši Domžal so v sredo v Rovinju v pripravljalnem dvoboju priznali premoč zagrebškemu Dinamu, ki je letos tako premagal še tretji slovenski klub. Po Olimpiji in Kopru je ugnal še Domžalčane (3:0), vse tri zadetke je dosegel med 57. in 62. minuto. Jesenski drugoligaški prvak Gorica se je v Umagu pomeril z Rijeko in izgubil z visokim rezultatom 0:4.

Olimpija Gal Kurež
Sportal Še en slovenski talent iz Olimpije pobegnil k tekmecu
Đorđe Ivanović Olimpija Maribor
Sportal Maribor potrdil prihod Ivanovića in odhod Voloderja

Domžalčani so v Rovinju priznali premoč zagrebškemu Dinamu. Serijski hrvaški prvak, ki se bo prihodnji mesec v 1/16 finala evropske lige pomeril s španskim velikanom Sevillo, je nedavno ugnal Olimpijo (2:0) in Koper (4:2), zdaj pa je premagal še Domžalčane.

Od prve minute so barve Domžal branili Mihelak, Šoštarič Karić, Ilenič, Strajnar, Ja. Pišek, Klemenčič, Jurilj, Ibričić, Markuš, Jakupović in Vuk. V drugem delu so zaigrali še Žinič, Georgijević, Jovičević, Jodžić, Podlogar, Dajčman, Martinović, Gorenc Stanković, Perc in Husmani.

V 5. minuti je zapretil Benjamin Markuš, a se je izkazal hrvaški reprezentančni vratar Dominik Livaković. V nadaljevanju so prevladovali Zagrebčani, Luka Ivanušec je zatresel prečko, Markuš je v 31. minuti po voleju poslal žogo tik mimo vratnice. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, nato pa je hrvaški prvak med 57. in 62. minuto zadel kar trikrat in odločil srečanje v svojo korist. Dva zadetka je dosegel Deni Jurić, Avstralec hrvaških korenin, ki je pred leti kratek čas nosil tudi dres kranjskega Triglava, enkrat pa je v polno zadel Marko Tolić. Dinamo je tako v tem pripravljalnem obdobju proti Olimpiji, Kopru in Domžalam zbral tri zmage z razliko v zadetkih 9:2.

Na seznamu poškodovanih igralcev so pri Domžalah vratar Ajdin Mulalić (poškodba kolena), Lovro Štubljar in Denis Adamov (oba trebušni zid) ter Ranaldo Biggs, ki ima težave s palcem na nogi.

Jesenski drugoligaški prvaki, ki jih vodi Miran Srebrnič, se v sredo niso pomerili z Bravom, ampak Rijeko. | Foto: Grega Valančič/Sportida Jesenski drugoligaški prvaki, ki jih vodi Miran Srebrnič, se v sredo niso pomerili z Bravom, ampak Rijeko. Foto: Grega Valančič/Sportida

Rečani boljši od Novogoričanov

Za danes je bila predvidena prijateljska tekma med Gorico in Bravom, a so iz novogoriškega kluba sporočili, da dvoboja ne bo. Vrtnice, za razliko od Šiškarjev, niso mirovale. V Umagu so imele opravka z razigranim tekmecem. Rijeka je zmagala s 4:0. Prvič je mrežo vrtnic zatresla že v 1. minuti (Kolumbijec Jorge Obregon), drugič v 29. minuti z bele točke (Matej Vuk), pred tem je Leon Marinič storil prekršek nad nekdanjim napadalcem Olimpije Issahom Abassom, nato je Vuk zadel še iz igre. Končni rezultat je v 77. minuti dosegel Robert Murić. Haris Vučkić je pri Rečanih odigral drugi polčas, Adam Gnezda Čerin ni dočakal priložnosti.

Za jesenskega prvaka 2. SNL so od prve minute zaigrali Likar, Gomizelj, Agić, Cerovec, A. Marinič, Frešer, Baruca, Marc, L. Marinič, Krajnc in Vekić, v nadaljevanju pa še Radikon, Podgornik, Korošec, Mevlja, Laščak, Prodanović, Hrka, Ahmetaj, Leban, Velikonja in Zukanović.