Thermometer Blue 0,78

1. SNL NK Celje NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Aluminij NK Radomlje

Sobota, 29. 1. 2022, 19.19

Prijateljske tekme (29. januar)

Ivanović že zadeva za Maribor, Olimpija niza zmage, Radomlje presenetile velikana

Radovan Karanović | Mariborčani so na zadnji pripravljalni tekmi v Turčiji remizirali z Levskim. | Foto Grega Valančič/Sportida

Mariborčani so na zadnji pripravljalni tekmi v Turčiji remizirali z Levskim.

V soboto je bilo na delu šest slovenskih nogometnih prvoligaških klubov. Jesenski prvak Maribor je v Turčiji remiziral z Levskim iz Sofije, Koper je na Bonifiki ugnal Krko, Olimpija je vzela mero prvoligašu iz BiH Rudarju, Celjani so remizirali z ruskim drugoligašem Torpedom, Aluminij se je znesel nad sosedi s Ptuja, za veliko presenečenje pa so poskrbeli Radomljani, saj so v Čatežu s 4:2 premagali avstrijskega velikana Sturm.

Senijad Ibričić Matej Podlogar
Sportal Mojstrovina Senijada Ibričića, kakršne ne vidiš pogosto #video

Mariborčani so na zadnji letošnji pripravljalni tekmi v Turčiji remizirali proti Levskemu. Dvoboj med zmagovitima kluboma iz Slovenije in Bolgarije se je v Beleku končal z 2:2. Po previdnem in izenačenem začetku so nekdanji varovanci Slaviše Stojanovića povedli v 36. minuti, a so nato vijolice še do konca prvega polčasa preobrnile rezultat v svojo korist.

Na 1:1 je z izjemnim strelom z razdalje izenačil Jan Repas, v izdihljajih prvega dela pa je strelski prvenec za Maribor dosegel nekdanji nogometaš Olimpije, srbski krilni napadalec Đorđe Ivanović. V drugem delu bi se lahko še kdaj vpisal med strelce, a ni imel sreče. Dvakrat je zatresel okvir vrat, nato pa v 61. minuti, podobno kot še osem njegovih soigralcev, zapustil zelenico. Levski je v nadaljevanju srečanja izenačil na 2:2, to pa je bil tudi končni rezultat.

Trener Maribora Radovan Karanović se je odločil za postavo Jug, Milec (od 61. Mutavčić), Mitrović, Watson (od 61. Uskoković), Sikošek (od 61. Koderman), Makoumbou (od 61. Gorenak), Repas (od 61. Antolin), Alvir (od 61. Vipotnik), Žugelj (od 61. Sellouki), Ivanović (od 61. Šturm) in Mudrinski (od 61. Sirk).

Zeljković premagal nekdanje varovance

Koprčani so v soboto na s soncem obsijani Bonifiki odpravili novomeško Krko (3:1). Kanarčki so se pomerili s klubom, ki bi jih pred polovico leta skoraj izločil iz prve lige. Takrat jih je vodil še Zoran Zeljković, ta je nato prevzel Koper in ga v jesenskem delu 1. SNL popeljal do visokega drugega mesta.

V prvem polčasu je dvakrat v polno zadel Lamin Colley, prvič je izkoristil napako vratarja Krke, drugič mu je podal novinec Luka Šušnjara, končni rezultat pa je v drugem delu postavil Žan Žužek. Koper je začel dvoboj z enajsterico Adam, Stanojević, Mittendorfer, Rajčević, Krajinović, Izata, Bešir, Djira, Jašaragić, Šušnjara in Colley, v nadaljevanju so vstopili v igro Vešner Tičić, Novoselec, Palčič, Jelić Balta, Žužek, Guberac, Barišić, Parris in Osuji.

Skender ni menjal enajsterice

Olimpija se na spomladanski del pripravlja na Hrvaškem, kjer je v soboto odigrala prijateljsko tekmo z Rudarjem iz Prijedora. Zmaji so zmagali z 2:0 in še drugič zapored končali dvoboj brez prejetega zadetka, trener Dino Skender pa je od prve do zadnje minute spremljal na delo enako enajsterico. Sestavljali so jo Vidovšek, Ratnik, Korun, Delamea Mlinar, Andrejašič, Kapun, Tomić, Aldair, Mudražija, Špehar in Tall.

Med vratnicama bi sprva moral stati Žan Mauricij, a se je poškodoval med ogrevanjem, tako da je namesto njega vskočil Matevž Vidovšek. Za zeleno-bele, pri katerih je manjkalo kar nekaj prvokategornikov, sta zadela v polno Lamine Tall (po podaji povratnika Tomislava Tomića) ter Aldair.

Celjani ostajajo neporaženi

Tudi Celjani so, podobno kot Mariborčani, v soboto odigrali zadnjo tekmo v Turčiji. Pomerili so se z nekdanjim ruskim prvoligašem Torpedom, ki zdaj igra v drugi ligi, in se z njim razšli brez zmagovalca. Simon Rožman je tako tudi na četrti letošnji tekmi ostal neporažen, s čimer se lahko pohvali kot edini izmed desetih trenerjev klubov 1. SNL.

Od prve minute so zaigrali Jurhar, Lartey, Zaletel, Vuklišević, Marandici, Šporn, Janjičić, Božić, Rorič, Kuzmanović in Sokler, pod zadetek, s katerim so Celjani izenačili na 1:1, pa se je v 76. minuti podpisal Matic Vrbanec.

Kidričani so napolnili mrežo sosedom, ki igrajo v 2. SNL. | Foto: NK Aluminij Kidričani so napolnili mrežo sosedom, ki igrajo v 2. SNL. Foto: NK Aluminij

Za najvišjo zmago dneva so poskrbeli nogometaši Aluminija. Sosede s Ptuja, drugoligaški klub Drava, so nadigrali in njihovo mrežo zatresli kar sedemkrat. Zmagali so s 7:1, v polno pa so zadeli Rok Kidrič, Tin Martić (oba dvakrat), Jaka Bizjak, Marko Brest in Haris Kadrić.

Radomlje ugnale evropskega krvnika Mure

Za presenečenje so poskrbeli Radomljani. V Čatežu so se pomerili z uglednim tekmecem, trikratnim avstrijskim prvakom Sturmom iz Gradca, ki je lani v Evropi izločil Muro v play-offu kvalifikacij za ligo Europa. Mlinarji so ugnali črno-bele iz Avstrije, za katere je nastopil tudi slovenski reprezentant Jon Gorenc Stanković, s 4:2.

Trener Nermin Bašić je podal priložnost naslednjim igralcem: Velič, Mišić (od 46. Blaić), Mužek (od 89. Zulić), Guček, Primc (od 71. Jazbec), Ćalušić (od 60. Bumbu), Zabukovnik (od 90. Varga), Cerar (od 51. Božić), Šarić (od 71. Vušković), Pogačar (od 71. Kregar) in Guzina (od 51. Nuhanović). Radomljani so že po 17 minutah vodili z 2:0, zadela sta Mateo Mužek in Ivan Šarić, Sturm je znižal s pomočjo Jakoba Jantscherja, ki je podobno kot lani v Fazaneriji proti Muri zadel z bele točke. Radomlje so tako prvi polčas dobile z 2:1, nato pa že na začetku drugega dela z najstrožje kazni prek Marka Zabukovnika povedle s 3:1, Sturm je znižal na 2:3 v 81. minuti, a je Saša Varga v zadnji minuti postavil končni rezultat.

28. 1. Aluminij : Bravo (Slo/1) 0:1 /
29. 1. Aluminij : Drava Ptuj (Slo/2) 7:1 Kidrič 2, Martić 2, Bizjak, Brest, Kadrić