NK Olimpija NK Olimpija NK Triglav NK Tabor Sežana NK Rudar NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Nedelja, 19. 7. 2020, 22.05

Prva liga Telekom Slovenije, 35. krog

Olimpija po šoku v Stožicah izgubila prvo mesto in Luka Menala! #video

13

PLTS: Olimpija - Tabor | Olimpija je pred zadnjim krogom Celjanom prepustila prvo mesto. Zmaji imajo po porazu s Taborom dve točki manj. | Foto Vid Ponikvar

Ni še konec, odločitev o prvaku bo padla v sredo. Celjani imajo krog pred koncem Prve lige Telekom Slovenije po zmagi v Velenju (2:0) dve točki več kot Olimpija, ki je v Stožicah nepričakovano izgubila proti Tabor Sežani (1:2). V senci tekem v Ljubljani in Velenju je Maribor v Ljudskem vrtu z 2:1 premagal Domžale. Na popoldanskih tekmah predzadnjega kroga je Bravo v Kranju visoko, s 4:1, ugnal Triglav, v Murski Soboti pa se je tekma med Muro in Aluminijem končala brez zmagovalca (1:1)

Sportal Safet Hadžić spregovoril po mesecu molka #video

Olimpija bi si lahko v nedeljo že zagotovila naslov državnega prvaka. To bi se zgodilo, če bi zmaji uspešno preskočili Tabor Sežano in bi Celje ostalo brez zmage v Velenju, a zgodilo se je ravno nasprotno. Celjani so brez kaznovanega kapetana Mitje Lotriča že v prvem polčasu rešili tekmo v Velenju in na koncu slavili z 2:0, Ljubljančani pa so v Stožicah nepričakovano klecnili proti Tabor Sežani (1:2) in si pred odločilno sredino tekmo v Celju močno zagrenili življenje.

Timi Max Elšnik
Sportal Trener Olimpije tolaži navijače: Morda pa smo potrebovali takšno injekcijo #video

Celjskim grofom v sredo zadostuje že remi, medtem ko bodo morali oslabljeni zmaji zmagati. Olimpija na zadnji tekmi sezone ne bo mogla računati na kaznovanega Luka Menala, ki je zaradi protestiranja s klopi v 79. minuti prejel usodni rumeni karton.

Razveljavljen zadetek Olimpije, po katerem so zmaji izgubili tudi Menala:

So sodniki upravičeno razveljavili zadetek Olimpije?

Oddanih 1743 glasov

V senci tekem v Stožicah in Velenju se je Maribor razveselil zmage nad Domžalami.  V Ljudskem vrtu je bilo 2:1 za branilce naslova. Za domače sta v polno zadela Amir Dervišević iz enajstmetrovke in Rok Kronaveter, častni zadetek za rumene pa je dosegel Arnel Jakupović.

Branko Ilić
Sportal Branko Ilić končuje kariero

Bravo razbil Triglav, na Fazaneriji brez zadetkov

Po klasičnem "hat-tricku" Aljoše Matka v vsega 225 sekundah so se nogometaši Brava razveselil 13. zmage v sezoni, s čimer so si že skorajda zagotovili šesto mesto na lestvici. Triglav po 21. porazu ostaja deveti, zadnje tekme v prvenstvu pa mu služijo bolj kot priprava na dodatna dvoboja za popolnitev prvoligaške druščine za sezono 2020/21 z Gorico, ki bosta na sporedu 26. in 30. julija. Kranjčani so v tej sezoni prejeli že norih 85 zadetkov.

Aljoša Matko je v manj kot štirih minutah zabil "hat-trick":

Preostala popoldanska tekma v Murski Soboti med Muro in Aluminijem, ki je bila nekakšen obračun za četrto mesto, se je končala brez zmagovalca (1:1). Po zaspanem prvem polčasu smo nekaj akcije videli na začetku drugega polčasa, ko sta padla oba zadetka. Domače je v vodstvo popeljal Kai Cipot, nekaj sekund kasneje pa je za Aluminij izenačil Jure Matjašič.