NK Olimpija NK Olimpija NK Tabor Sežana NK Mura NK Koper NK Maribor NK Maribor ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Torek, 3. 11. 2020, 20.16

Prva liga Telekom Slovenije, 10. krog

Olimpija po neverjetni smoli Gorice ujela vodilno Muro #video

1

Djordje Ivanović | Đorđe Ivanović in Andres Vombergar sta popeljala Olimpijo do dragocene zmage v Novi Gorici. | Foto Grega Valančič/Sportida

Đorđe Ivanović in Andres Vombergar sta popeljala Olimpijo do dragocene zmage v Novi Gorici.

Nogometaši Olimpije so se po zmagi v Novi Gorici (2:0) po nepopolnem 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije po točkah izenačili z vodilno Muro, ki je v Fazaneriji remizirala (0:0) s Celjem. Koper je v primorskem obračunu premagal Tabor, Maribor je v gosteh ugnal Aluminij (3:1), dvoboj med Bravom in Domžalami pa bo odigran šele 18. novembra.

Obračun večkratnih nekdanjih slovenskih prvakov v Novi Gorici je osrečil ljubljanski tabor. Olimpija je osvojila Športni park, zmagala z 2:0 in se na lestvici po točkah izenačila z vodilno Muro. Zmaji so bolje vstopili v srečanje, povedli z zadetkom Andresa Vombergarja, temu je podal Đorđe Ivanović, nato pa je bilo nekajkrat zelo vroče pred vrati gostov.

Kako je Etien Velikonja z enim strelom zatresel obe vratnici Olimpije:

Etien Velikonja je po strelu z razdalje stresel tako desno kot levo vratnico, Olimpija pa je imela veliko sreče tudi ob prostem strelu Gorana Cvijanovića, ko se je žoga od prečke odbila na golovo črto, a črte ni prečkala s polnim obsegom. Ljubljančani so v drugem polčasu podvojili prednost, junak srečanja Ivanović je zadel v polno za končnih 2:0.

Zadetek Đorđeta Ivanovića:

To je bil že peti zadetek Srba v tej sezoni, s čimer se je na lestvici najboljših strelcev tekmovanja vrnil na prvo mesto. Deli si ga s stanovskima kolegoma iz Kopra in Maribora. Vrtnice ostajajo na zadnjem mestu.

Poročilo s tekme:

Djordje Ivanović
Sportal Olimpija ima spet najboljšega strelca PLTS #video

Zmaga Kopra, napaka sodnika in zgrešena priložnost Tabora

Primorski torkov obračun na Bonifiki je pripadel gostiteljem. Koper je bil v začetku tekme odločnejši, v 8. minuti je podajo Dareta Vršiča, ki se je podpisal že pod šesto asistenco v tej sezoni, izkoristil Hrvat Ivan Jelić Balta in dočakal strelski prvenec v slovenskem prvenstvu. Na začetku drugega polčasa je sodnik Aleksandar Matković spravil v slabo voljo Koprčane, saj je pokazal na belo točko, čeprav je Mateja Palčiča pred tem v svojem kazenskem prostoru žoga zadela v obraz, ne pa v roko. Protesti gostiteljev niso zalegli, Mario Babić je z bele točke izenačil na 1:1.

Izenačenje Tabora na 1:1 po sporni 11-metrovki:

Je sodnik Aleksandar Matković s tem, ko je pokazal na belo točko, oškodoval Koper?

Oddanih 506 glasov

Sledile so minute, v katerih so bili Sežančani boljši. Zapravili so kar nekaj lepih priložnosti, po najlepši je Christos Rovas zadel le okvir vrat. V 81. minuti so Koprčani znova povedli, Argentinec Claudio Spinelli je v četrtem nastopu za Koper zadel v polno in poskrbel, da so kanarčki skočili na lestvici tik pod vrh. Gostje so ostali brez darila za trenerja Gorana Stankovića, ki je praznoval 41. rojstni dan. Še šestič v tej sezoni so v gosteh ostali praznih rok in nadaljevali nenavadno statistiko.

Dare Vršič
Sportal Tudi napaka sodnika ni pokvarila veselja Kopra #video

Maribor osvojil Kidričevo, Kronaveter naj strelec lige

Štajerski spopad v Kidričevem je ponudil zelo zanimiv potek dogajanja. Aluminij je pri rezultatu 0:0 zapravil največjo priložnost za vodstvo. Lucas Mario Horvat je izvedel najstrožjo kazen, a je vratar Maribora Ažbe Jug razbral njegovo namero. Njegovi soigralci so v nadaljevanju pritisnili na vrata Aluminija, kjer je sprva blestel Luka Janžeković, nato pa sta ga do konca prvega dela premagala Rudi Požeg Vancaš in Nemanja Mitrović.

Mojstrski zadetek Roka Kronavetra:

V 60. minuti je všečno akcijo z atraktivnim zadetkom kronal Rok Kronaveter. To je bil že njegov peti zadetek v tej sezoni, s čimer se je na vrhu najboljših strelcev izenačil z nekdanjim soigralcem Nardinom Mulahusejnovićem.

Gostitelji so po številnih menjavah, do 65. minute so zamenjali pet igralcev, dvignili ritem in prek Emirja Azemovića poskrbeli za častni zadetek. Maribor je na koncu zmagal s 3:1, zmaga pa bi bila lahko še izdatnejša, saj je dvakrat zatresel okvir vrat gostiteljev. Vijolice so s tem zaostanek za vodilno Muro prepolovile na dve točki.

Poročilo s tekme v Kidričevem:

Ažbe Jug
Sportal Kakšna tekma! Aluminij zapravil 11-m, nato je sledil šov Maribora #video

Slovenski "superpokal" brez zadetkov, a s sporno roko

V prazni Fazaneriji, kjer so občasno odmevali posneti zvoki navijaške skupine Black Gringos, sta se Mura in Celje razšla brez zadetkov. Pomerila sta se aktualna zmagovalca slovenskega pokala in državnega prvenstva, tako da je domača nogometna javnost še drugič v tej sezoni spremljala svojevrstni superpokal.

NK Celje Dundalk
Sportal Celjanom ''počil film'' zaradi sodniških napak: Želimo si poštenega sojenja

Če so Prekmurci v uvodnem krogu sezone v Celju zmagali z 2:0, na domačih tleh niso znali premagati Matjaža Rozmana, tega je selektor Matjaž Kek vnovič vpoklical v reprezentanco. Podobno velja tudi za Nina Kouterja, ki se je znova znašel na reprezentančnem seznamu. Sredi prvega polčasa je ustavil žogo v lastnem kazenskem prostoru po strelu Advana Kadušića. Sledili so protesti Celjanov, a sodnik Dejan Balažič ni pokazal na belo točko.

Sporno dogajanje po strelu Kadušića:

Je Nino Kouter igral z roko in bi moral sodnik pokazati na belo točko za Celje?