LIGA EUROPA, KVALIFIKACIJE, 2. KROG (povratne TEKME)

Mariborčani in Ljubljančani naprej, Jokić ustavil Domžale, slovo Rudarja

9

Maribor Čikura | Foto Žiga Zupan/Sportida

Na povratnih tekmah drugega kroga kvalifikacij za ligo Europa so na delu kar štirje slovenski klubi. Maribor je za napredovanje potreboval zadetek proti Čikuri in ga dosegel, Domžale so doma remizirale z Ufo in izpadle, poslavlja se tudi Rudar, Olimpija je na  Severnem Irskem udobno ubranila izdatno prednost s prve tekme proti Crusaders.

Maribor je v Ljudskem vrtu proti Čikuri, s katero je v Gruziji remiziral brez zadetkov, za napredovanje potreboval zadetek in ga tudi dobil. Še več, dobil je dva. Za prvega je v 70. minuti tekme poskrbel Luka Zahović, drugega, s katerim so Vijolični potrdili napredovanje, je v sodnikovem podaljšku dodal Marcos Tavares. Mariborčane v naslednjem krogu čakajo Glasgow Rangers.

Maribor Čikura
Sportal Milanič ne razume, zakaj se to dogaja #video

Poročilo s tekme:

Sportal Viole prejele darilo, najbolj sta jih osrečila Zahović in priljubljeni kapetan

Fotogalerija iz Maribora (foto: Žiga Zupan/Sportida):

1 / 52

Domžale so gostile Ufo Bojana Jokića. Trenutno vodilni slovenski prvoligaš je v Rusiji remiziral z 0:0. V prvem polčasu povratne tekme zadetkov ni bilo, je pa Ufa nekajkrat nevarno zapretila. V drugem polčasu pa so se veselili Domžalčani, ki jih je z golom v 50. minuti razveselil Lovro Bizjak. V 87. minuti je Ufa odgovorila, pomemben gol je dosegel slovenski reprezentant Jokić. Ufa je napredovala zaradi v gosteh doseženega gola.

1 / 1

Olimpija je v Belfastu ubranila visoko prednost s 5:1, ki si jo je proti Crusadersu priigrala v Stožicah. Zmaji so upravičili vlogo favorita, remizirali, v tretjem krogu kvalifikacij pa se bodo pomerili s finskim prvakom HJK Helsinki, katerega barve zastopa tudi Filip Valenčič. Rok Kronaveter je tekmo spet začel v prvi postavi Ljubljančanov, te pa je v vodstvo v 15. minuti popeljal Nik Kapun. V 41. minuti je za izenačenje poskrbel Paul Heatley.

Crusaders Olimpija
Sportal Olimpija pričakovano
Fotogalerija iz Belfasta (foto: SPS/NK Olimpija):

1 / 7

Rudar, ki je proti nekdanjemu evropskemu prvaku Steaui iz Bukarešte že v Velenju izgubil z 0:2, se je poslovil brez doseženega gola, na povratni tekmi je prejel še štiri in izpadel s skupnim izidom 0:6.

Marijan Pušnik
Sportal Velenjčani nemočni tudi v Bukarešti

Na delu še kar nekaj slovenskih nogometašev

Na delu bo še nekaj klubov slovenskih nogometašev. Kevina Kampla ni bilo na tekmi RB Leipziga na Švedskemu. Glede na to, da je so Nemci Häckenu že na prvi tekmi premagali s 4:0, so na povratni igrali s pol moči in si z remijem (1:1) udobno zagotovili napredovanje.

Dinamo Brest Željka Filipovića je po zmagi s 4:3 pred domačimi navijači na vročem gostovanju na Cipru pri Atromitosu dosegel remi (1:1) in se veselil napredovanja. Slovenski legionar je igral do 82. minute, v 31. pa prejel rumeni karton.

Šporar in Matavž zabijala

Slovan Bratislava je na krilih Andraža Šporarja, ki je zabil dva gola za zmago s 3:1 nad malteškim Balzanom (ta je na Malti presenetljivo zmagal z 2:1), napredoval v tretji krog. Šporar je za Slovan v prvih šestih nastopih v novi sezoni zabil že kar osem golov. Vseh 90 minut je odigral tudi Kenan Bajrić.

Tim Matavž je Viitorulu zabil dva gola, enega doma in enega v gosteh ter Vitesseju pomagal do napredovanja. | Foto: Getty Images Tim Matavž je Viitorulu zabil dva gola, enega doma in enega v gosteh ter Vitesseju pomagal do napredovanja. Foto: Getty Images

Tim Matavž je z Vitessejem na prvi tekmi v Romuniji proti Viitorulu remiziral z 2:2, odločala je tako tekma v Arnhemu, ki pa so jo Matavž in druščina dobili s 3:1. Slovenec je zabil prvi gol na tekmi.

Atalanta Josipa Iličića, ki je doma z oslabljeno postavo presenetljivo le remizirala z 2:2, se je nad Sarajevom znesla na gostovanju. Brez pomoči Iličića, ki ga ni bilo niti na klopi za rezervne igralce, je zmagala kar z 8:0.

Osijek je v Glasgowu proti Rangersu poskušal priti do senzacionalnega preobrata, a mu ni uspelo. Doma so Slavonci izgubili z 0:1, v gosteh remizirali z 1:1. Erika Janže ni bilo v postavi Osijeka.

Poljska Jagiellonia, pri kateri so na plačilnem seznamu še vedno trije slovenski nogometaši Nemanja Mitrović, Dejan Lazarević in Roman Bezjak, ki pa naj bi bil blizu selitve v Olimpijo, je na gostovanju na Portugalskem remizirala s 4:4. Rio Ave je na prvi tekmi premagali z 1:0 in zato napredovala. Mitrović je odigral celo tekmo, Bezjak je obsedel na klopi za rezerviste, Lazarevića pa zaradi poškodbe ni bilo v kadru.

Liga Europa, 2. krog kvalifikacij, povratne tekme:

Liga Europa, pari 3. kroga kvalifikacij:

Skupina prvakov:
Olimpija (Slo)  – HJK Helsinki (Fin)
Ludogorec Razgrad (Bol) – Zrinjski (BiH)
Legia Varšava (Pol) – Dudelange (Luk)
Alaškert (Arm) - CFR Cluj (Rom)
Šerif Tiraspol (Mol) – Valur (Isl)
Cork City (Irs) – Rosenborg (Nor)
Spartaks (Lat) - Suduva Marijampole (Lit)
The New Saints (Wal) - Midtjylland (Dan)
Hapoel Be'er Sheva (Izr) – APOEL Nikozija (Cip)
Torpedo Kutaisi (Gru) - Kukesi (Alb)

Skupina neprvakov:
Glasgow Rangers (Ško) – Maribor (Slo)
Ufa (Rus) – Progres Niederkorn (Luk)
Hajduk Split (Hrv) – FCSB (Rom)
Pjunik (Arm) – Maccabi Tel Aviv (Izr)
Dinamo Minsk (Blr) - Zenit St. Peterburg (Rus)
Sturm Gradec (Avt) – AEK Larnaka (Cip)
Sarpsborg (Nor) - Rijeka (Hrv)
Istanbul Basaksehir (Tur) - Burnley (Ang)
Zorja Lugansk (Ukr) – Braga (Por)
Hapoel Haifa (Izr) – Atalanta (Ita)
Genk (Bel) – Lech Poznan (Pol)
Vitesse (Niz) – Basel (Švi)
Nordsjaelland (Dan) - Partizan Beograd (Srb)
Hibernian (Ško) - Molde (Nor)
Sevilla (Špa) - Žalgiris (Lit)
Sigma Olomouc (Češ) - Kairat (Kaz)
Slovan Bratislava (Slk) – Rapid Dunaj (Avt)
Mariupol (Ukr) – Bordeaux (Fra)
CSKA Sofija (Bol) – Köbenhavn (Dan)
Olympiacos Pirej (Grč) – Luzern (Švi)
Trenčin (Slk) – Feyenoord (Niz)
Jagiellonia Bialystok (Pol) – Gent (Bel)
Spartak Subotica (Srb) – Bröndby (Dan)
Bešiktaš (Tur) – LASK Linz (Avt)
Apollon Limasol (Cip) – Dinamo Brest (Blr)
RB Leipzig (Nem) – Universitatea Craiova (Rom)

Prvoligaško dogajanje na Planet TV in Sportalu

V sezoni 2018/19 boste štiri tekme #PLTS na vsak krog spremljali v neposrednem televizijskem prenosu na programih Planet in Planet 2. Ob tem bo na Planet 2 vsak ponedeljek ob 20. uri na sporedu še oddaja Goool!, ki jo vodi Dani Bavec. Več o razporedu tekem si lahko preberete TUKAJ.