Zimske pripravljalne tekme klubov 1. SNL (26. januar)

Celje do najvišje zmage v tem letu, polom Mure proti Afričanom

NK Maribor NK Celje Marco Dulca | Med strelce Celja se je proti Prishtini vpisal tudi Romun Marco Alexandru Dulca. | Foto Jure Banfi/alesfevzer.com

Med strelce Celja se je proti Prishtini vpisal tudi Romun Marco Alexandru Dulca.

Danes so pripravljalno tekmo odigrali štirje slovenski nogometni prvoligaši. Jesenski prvaki Celjani so v Turčiji s 3:1 premagali kosovsko Prishtino, Mura pa je doživela prepričljiv poraz proti predstavniku Južne Afrike (1:5). Domžalčani so v Novigradu s 3:2 premagali ukrajinski Rukh, Bravo pa je v Čatežu izgubil proti avstrijskemu drugoligašu Riedu z 1:2.

Dardan Shabanhaxhaj
Sportal Rekorden posel Mure, takšnega zaslužka pa še ne!

Izbranci Damirja Krznarja so na južni turški obali na maratonskem dvoboju, trajal je dvakrat po 60 minut, premagali Prishtino s 3:1. Po prvem polčasu, v katerem so za Celjane nastopili Obradović, Karničnik, Zec, Vuklišević, Milić, Zabukovnik, Vrbanec, Prutsev, Popović, Menalo in Bajde, so vodili z 2:0, med strelce pa sta se vpisala reprezentant David Zec in Gregor Bajde. V nadaljevanju, takrat so celjske barve zastopali Jurhar, Ajhmajer, Klašnja, Vuklišević, Krefl, Dulca, Kouter, Aarons, Svetlin, Mačak in Adetunji, je Romun Marco Dulca povišal prednost na 3:0, tekmec iz Kosova, ki je prej zapravil 11-metrovko, pa je v zaključku srečanja le dosegel častni gol.

Bravo je v Čatežu doživel prvi letošnji poraz. Z 1:2 je ostal praznih rok proti avstrijskemu drugoligašu Riedu. Edini zadetek za Šiškarje je dosegel Milan Tučić, stari znanec 1. SNL, ki je nazadnje nastopal na Japonskem, zdaj pa nosi dres Brava, a z njim še ni sklenil dogovora. Tučić je v 36. minuti postavil končni rezultat dvoboja.

Častni gol bisera Mure za 1:5

Mura, ki je med tednom ostala brez najboljšega strelca Dardana Shabanhaqhaja, a tudi prejela rekordni zaslužek, je v četrtem pripravljalnem nastopu vknjižila tretji poraz. Tokrat je proti južnoafriškemu klubu TS Galaxy izgubila kar z 1:5. Po prvem polčasu, dvoboj je začela v postavi Mihelak, Pucko, Dobrovoljc, Katić, Trontelj, Kurtović, Tripi, Jovićević, Kasalo, Saitoski in Spasojević, je zaostajala kar z 0:4. Afriški klub je vodil že s 5:0, nato pa je v 89. minuti častni zadetek za Prekmurce dosegel 18-letni up Niko Kasalo.

Zmagoviti zadetek Stuparevića proti Rukhu:

Domžalčani so se v Novigradu na Hrvaškem pomerili z ukrajinskim Rukhom. Rumena družina je dvakrat zaostajala, a se vrnila v dvoboj in na koncu poskrbela za popoln preobrat. Dva zadetka je prispeval Srb Filip Stuparević, na seznam strelcev pa se je vpisal še 19-letni Edvin Krupić.

Datum Tekma Strelci za Olimpijo
13. 1. Olimpija : Jarun (Hrv/2) 8:0 Jakupović 3, Ačimović, Brest, Bristrić, Diogo Pinto, Jorge Silva
22. 1. Olimpija : Debrecen (Mad/1) 4:0 Diogo Pinto, Bristrić, Raul, Ne. Motika,
24. 1. Olimpija : Ludogorec Razgrad (Bol/1) 0:3 /