Maja Mihalinec Zidar Tina Šutej Luka Janežič Veronika Macarol Tina Mrak Anja Osterman Špela Ponomarenko Janić Tokio 2020

Ponedeljek, 2. 8. 2021, 16.54

TOKIO 2020, DESETI TEKMOVALNI DAN

Kajakašici v polfinale, jadralki šele v torek, Janežič najhitreje v tej sezoni

1

Maja Mihalinec Zidar | Maja Mihalinec Zidar je kvalifikacije teka na 200 metrov končala na 35. mestu. | Foto Guliverimage

Maja Mihalinec Zidar je kvalifikacije teka na 200 metrov končala na 35. mestu.

Slovenski kajakašici na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta se uvrstili v polfinale 500-metrske preizkušnje, Maja Mihalinec Zidar je v teku na 200 metrov obstala v kvalifikacijah, Luka Janežič je na 400 metrov s svojim najhitrejšim časom v sezoni osvojil 15. mesto, Tina Šutej pa se je zanesljivo uvrstila v finale skoka s palico. Jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol se bosta zaradi prešibkega vetra bojevali šele v torek.

Prva je na prizorišče zakorakala Maja Mihalinec Zidar in v kvalifikacijah teka na 200 metrov z najboljšim časom sezone zasedla 35. mesto ter končala olimpijske nastope. Luka Janežič je v polfinalu teka na 400 metrov tekel najhitreje v tej sezoni in olimpijske nastope končal na 15. mestu. Tina Šutej se je s preskočenimi 4,55 metra zanesljivo uvrstila v finale skoka s palico.

Luka Janežič je olimpijski nastop končal na 15. mestu. | Foto: Reuters Luka Janežič je olimpijski nastop končal na 15. mestu. Foto: Reuters

Veter prestavil jadralne boje, kajakašici v polfinalu

Nastope sta začeli tudi kajakašici na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman, ki sta se uvrstili v torkov polfinale.

Na delu bi morali biti tudi jadralki v razredu 470 Tina Mrak in Veronika Macarol, a sta deveta in deseta regata zaradi prešibkega vetra prestavljeni na torek. Prestavili so tudi regati za kolajne v razredu 49er FX za jadralke in razred 49er za jadralce.

Tina Mrak, Veronika Macarol
Sportal Slovenski jadralki napredovali in se približali najboljšim

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta se uvrstili v polfinale. | Foto: Anže Malovrh/STA Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta se uvrstili v polfinale. Foto: Anže Malovrh/STA

Osterman, Ponomarenko
Sportal Na kavico bosta šli zagotovo, tudi po medaljo? #video

Portoričanka z olimpijskim rekordom in zlatom, Kubanec četrtič zapored prvak

Olimpijski prvak v skoku v daljino je postal Grk Miltiadis Tentoglou, na 100 metrov z ovirami je slavila Portoričanka Jasmine Camacho-Quinn. Maročan Sufian El Bakali je končal olimpijsko prevlado Kenijcev v teku na 3000 metrov z zaprekami. Na atletskem stadionu so podelili odličja še v metu diska, kjer je slavila Američanka Valarie Allman in na 5.000 metrov, kjer je bila najboljša Nizozemka Sifan Hassan.

Jasmine Camacho-Quinn je postavila olimpijski rekord na 100 metrov z ovirami. | Foto: Reuters Jasmine Camacho-Quinn je postavila olimpijski rekord na 100 metrov z ovirami. Foto: Reuters

Strelsko zlato v disciplini hitrostrelna pištola na 25 metrov je pripadlo Francozu Jeanu Quiquampoixu, pri malokalibrski puški v trojnem položaju pa je bil najboljši Kitajec Changhong Zhang.

Indonezijski badmintonistki Greysia Polii in Apriyani Rahayu sta olimpijski prvakinji v dvojicah, med posamezniki je prvak postal Danec Viktor Axelsen.

Kuba je osvojila dve zlati odličji v rokoborbi. Izjemen podvig je v grško-rimskem slogu v kategoriji do 130 kilogramov uspel Mijainu Lopezu Nunezu, ki slavi četrti zaporedni olimpijski naslov prvaka, na olimpijskem prestolu vztraja že vse od leta 2008. Njegov rojak Luis Alberto Orta Sanchez je slavil v kategoriji do 60 kilogramov. Olimpijska prvakinja v rokoborbi za ženske v prostem slogu do 76 kilogramov je Nemka Aline Rotter Focken.

Mijain Lopez Nunez je na četrtih zaporednih olimpijskih igrah osvojil zlato kolajno. Kot pravi, je bilo to njegovo zadnje tekmovanje pod petimi krogi. | Foto: Reuters Mijain Lopez Nunez je na četrtih zaporednih olimpijskih igrah osvojil zlato kolajno. Kot pravi, je bilo to njegovo zadnje tekmovanje pod petimi krogi. Foto: Reuters

Kitajski telovadec Liu Yang je osvojil naslov olimpijskega prvaka na krogih, na preskoku je slavil Južni Korejec Jea Hwan Shin, na parterju pa Američanka Jade Carey.

V dviganju uteži za ženske v kategoriji do 87 kilogramov je prvakinja postala Zhouyu Wang, nad 87 kilogramov pa z olimpijskim rekordom njena rojakinja Wenwen Li. Kitajci pa se zlata veselijo tudi v ženskem ekipnem sprintu v kolesarstvu na stezi.

Velika Britanija je osvojila zlato kolajno v tridnevnem vsestranskem konjeniškem tekmovanju, nemška jahačica Julia Krajewski pa je osvojila zlato kolajno v posamični konkurenci.

slovenska košarkarska reprezentanca Španija OI Tokio
Sportal "Bilo bi neumno in žalostno, če bi padli na naslednjem testu"
Sportal Slovenci po drami strli Špance in osvojili prvo mesto, atleta uspešna v kvalifikacijah