SiolNET. Sportal OI Tokio
0,07

termometer

  • Messenger
  • Messenger
OI Tokio 2020

Atletika na OI v Tokiu

0,07

termometer

atletika simbolična
Foto: Reuters

Rezultati atletike na OI v Tokiu.

Petek, 30. julij

Atletika, 10.000 m moški:
ZLATO:  Selemon Barega (Etiopija)
SREBRO: Joshua Cheptegei (Uganda)
BRON:   Jacob Kiplimo (Uganda)

Sobota, 31. julij

Atletika, disk, moški:
ZLATO:  Daniel Stahl (Švedska)
SREBRO: Simon Pettersson (Švedska)
BRON:   Lukas Weisshaidinger (Avstrija)
...
5. Kristjan Čeh (Slo)

Atletika, 100 m ženske:
ZLATO:  Elaine Thompson-Herah (Jamajka)
SREBRO: Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka)
BRON:   Shericka Jackson (Jamajka)

Atletika, štafeta 4 x 400 m, mešano:
ZLATO:  Poljska
SREBRO: Dominikanska republika
BRON:   ZDA

Nedelja, 1. avgust

Atletika, krogla, ženske:
ZLATO:  Gong Lijiao (Kitajska)
SREBRO: Raven Saunders (ZDA)
BRON:   Valerie Adams (Nova Zelandija)

Kvalifikacije 400 metrov, moški: 18. Luka Janežič

Kvalifikacije na 3000 metrov zapreke, ženske: 10. Maruša Mišmaš Zrimšek

Atletika, troskok, ženske:
ZLATO: Yulimar Rojas (Venezuela)
SREBRO: Patricia Mamona (Portugalska)
BRON: Ana Peleterio (Španija)

Atletika, 100 m, moški:
ZLATO: Lamont Marcell Jacobs (Italija)
SREBRO: Fred Kerley (ZDA)
BRON: Andre De Grasse (Kanada)

Atletika, skok v višino, moški:
ZLATO: Essa Mutaz Barshim (Katar) in Gianmarco Tamberi (Italija)
BRON: Maksim Nedasekau (Belorusija)

Ponedeljek, 2. avgust

Atletika, daljina, moški:
ZLATO: Miltiadis Tentoglou (Grčija)
SREBRO: Juan Miguel Echevarria (Kuba)
BRON: Maykel Masso (Kuba)

Kvalifikacije teka na 200 metrov, ženske: 35. mesto Maje Mihalinec Zidar, Namibijka do svetovnega rekorda do 20 let

Atletika, 100 m ovire, ženske:
ZLATO: Jasmine Camacho-Quinn (Portoriko)
SREBRO: Kendra Harrison (ZDA)
BRON: Megan Tapper (Jamajka)

Atletika, 3000 m zapreke, moški:
ZLATO:  Sufian El Bakali (Maroko)
SREBRO: Lamecha Girma (Etiopija)
BRON:   Benjamin Kigen (Kenija)

Atletika, 5000 m, ženske:
ZLATO: Sifan Hassan (Nizozemska)
SREBRO: Hellen Obiri (Kenija)
BRON: Gudaf Tsegay (Etiopja)

Atletika, disk, ženske:
ZLATO: Valarie Allman (ZDA)
SREBRO: Kristin Pudenz (Nemčija)
BRON: Yaime Perez (Kuba)

Kvalifikacije skoka s palico, ženske: Tina Šutej (uvrščena v finale)

Polfinale 400 metrov, moški: 15. Luka Janežič

Torek, 3. avgust

Kvalifikacije 400 metrov, ženske: 28. Anita Horvat

Atletika, 400 m ovire, moški:
ZLATO: Karsten Warholm (Norveška)
SREBRO: Rai Benjamin (ZDA)
BRON: Alison dos Santos (Brazilija)

Atletika, skok v daljino, ženske: 
ZLATO: Malaika Mihambo (Nemčija)
SREBRO: Brittney Reese (ZDA)
BRON: Ese Brume (Nigerija)

Atletika, 800 m, ženske:
ZLATO:  Athing Mu (Združene države Amerike)
SREBRO: Keely Hodgkinson (Velika Britanija)
BRON:   Raevyn Rogers (Združene države Amerike)

Atletika, met kladiva, ženske:
ZLATO:  Anita Wlodarczyk (Poljska)
SREBRO: Wang Zheng (Kitajska)
BRON:   Malwina Kopron (Poljska)

Atletika, 200 m, ženske:
ZLATO:  Elaine Thompson-Herah (Jamajka)
SREBRO: Christine Mboma (Namibija)
BRON:   Gabrielle Thomas (ZDA)

Skoki s palico, moški:
ZLATO:  Armand Duplantis (Švedska)
SREBRO: Christopher Nilsen (ZDA)
BRON:   Thiago Braz (Brazilija)

Sreda, 4. avgust

Atletika, 400 m ovire, ženske:
ZLATO:  Sydney McLaughlin (ZDA)
SREBRO: Dalilah Muhammad (ZDA)
BRON:   Femke Bol (Nizozemska)

Atletika, 3000 m zapreke, ženske:
ZLATO:  Peruth Chemutai (Uganda)
SREBRO: Courtney Frerichs (ZDA)
BRON:   Hyvin Kiyeng (Kenija)
...
6. Maruša Mišmaš Zrimšek (Slovenija)

 Atletika, 800 m, moški:
ZLATO:  Emmanuel Korir (Kenija)
SREBRO: Ferguson Rotich (Kenija)
BRON:   Patryk Dobek (Poljska)

Atletika, kladivo, moški:
ZLATO:  Wojciech Nowicki (Poljska)
SREBRO: Eivind Henriksen (Norveška)
BRON:   Pawel Fajdek (Poljska)

Četrtek, 5. avgust

Atletika, 110 m z ovirami, moški:
ZLATO: Hansle Parchment (Jamajka)
SREBRO: Grant Holloway (ZDA)
BRON: Ronald Levy (Jamajka)

Atletika, troskok, moški:
ZLATO: Pedro Pablo Pichardo (Portugalska)
SREBRO: Yaming Zhu (Kitajska)
BRON: Hugues Fabrice Zango (Burkina Faso)

Atletika, suvanje krogle, moški:
ZLATO: Ryan Crouser (ZDA)
SREBRO: Joe Kovacs (ZDA)
BRON: Thomas Walsh (Nova Zelandija)

Atletika, 20 km hoja, moški:
ZLATO:  Massimo Stano (Italija)
SREBRO: Toshikazu Yamanishi (Japonska)
BRON:   Koki Ikeda (Japonska)

Atletika, skok s palico, ženske
ZLATO:  Katie Nagoette (ZDA)
SREBRO: Anželika Sidorova (Ruski olimpijski komite)
BRON:   Holly Bradshaw (Velika Britanija)
...
5. Tina Šutej (Slovenija)

Atletika, tek na 400 m, moški:
ZLATO:  Steven Gardiner (Bahami)
SREBRO: Anthony Jose Zambrano (Kolumbija)
BRON:   Kirani James (Grenada)

Atletika, sedmeroboj, ženske:
ZLATO: Nafissatou Thiam (Belgija)
SREBRO: Anouk Vetter (Nizozemska)
BRON: Emma Oosterwegel (Nizozemska)

Atletika, deseteroboj, moški:
ZLATO:  Damian Warner (Kanada)
SREBRO: Kevin Mayer (Francija)
BRON:   Ashley Moloney (Avstralija)

Petek, 6. avgust

Atletika, 50 km hoja, moški:
ZLATO:  Dawid Tomala (Poljska)
SREBRO: Jonathan Hilbert (Nemčija)
BRON:   Evan Dunfee (Kanada)

Atletika, 20 km hoja, ženske:
ZLATO:  Antonella Palmisano (Italija)
SREBRO: Sandra Arenas (Kolumbija)
BRON    Hong Liu (Kitajska)

Atletika, 5000 m, moški:
ZLATO:  Joshua Cheptegei (Uganda)
SREBRO: Mohammed Ahmed (Kanada)
BRON:   Paul Chelimo (ZDA)

Atletika, 400 m, ženske:
ZLATO:  Shaunae Miller-Uibo (Bahami)
SREBRO: Marileidy Paulino (Dominikanska republika)
BRON:   Allyson Felix (ZDA)

Atletika, kopje, ženske:
ZLATO: Liu Shiying (Kitajska)
SREBRO: Maria Andrejczyk (Poljska)
BRON: Kelsey-Lee Barber (Avstralija)

Atletika, 1500 m, ženske:
ZLATO: Faith Kipyegon (Kenija)
SREBRO: Laura Muir (Velika Britanija)
BRON: Sifan Hassan (Nizozemska)

Atletika, kopje, ženske:
ZLATO:  Liu Shiying (Kitajska)
SREBRO: Maria Andrejczyk (Poljska)
BRON:   Kelsey-Lee Barber (Avstralija)

Atletika, 4 x 100 m, ženske:
ZLATO: Jamajka
SREBRO: ZDA
BRON: Velika Britanija

Atletika, 4 x 100 m, moški:
ZLATO: Italija
SREBRO: Velika Britanija
BRON: Kanada
 

Sobota, 7. avgust

Atletika, 10.000 m, ženske:
ZLATO:  Sifan Hassan (Nizozemska)
SREBRO: Kalkidan Gezahegne (Bahrajn)
BRON:   Letesenbet Gidey (Etiopija)

Atletika, 1500 m, moški:
ZLATO:  Jakob Ingebrigtsen (Norveška)
SREBRO: Timothy Cheruiyot (Kenija)
BRON:   Josh Kerr (Velika Britanija)

Atletika, maraton, ženske
ZLATO: Peres Jepchirchir (Kenija)
SREBRO: Brigid Kosgei (Kenija)
BRON: Molly Seidel

Atletika, kopje, moški:
ZLATO:  Neeraj Chopra (Indija)
SREBRO: Jakub Vadlejch (Češka)
BRON:   Vitezslav Vesely (Češka)

Atletika, 4 x 400 m, ženske:
ZLATO:  ZDA
SREBRO: Poljska
BRON:   Jamajka

Atletika, 4 x 400 m, moški:
ZLATO: ZDA
SREBRO: Nizozemska
BRON: Bocvana

Atletika, skok v višino, ženske:
ZLATO: Marija Lasickene (Ruski olimpijski komite)
SREBRO: Nicola McDermott (Avstralija) BRON:
Jaroslava Mahučih (Ukrajina)

Nedelja, 8. avgust

 Atletika, maraton, moški:
ZLATO: Eliud Kipchoge (Ken)
SREBO: Abdi Nageeye (Niz)
BRON:  Bashir Abdi (Bel)

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin