Najprej postavila olimpijski rekord, nato osvojila zlato

0,07

termometer

Jasmine Camacho-Quinn
Jasmine Camacho-Quinn je olimpijska prvakinja na 100 metrov ovire. Foto: Reuters

Jasmine Camacho-Quinn iz Portorika je osvojila prvo mesto na olimpijskih igrah v Toku na 100 m ovire in s tem osvojila prvo atletsko olimpijsko zlato za svojo državo. S časom 12,37 sekunde je prepričljivo ugnala tekmice. Druga je bila Američanka Kendra Harrison, ki je z 12,52 za tri stotinke ugnala Jamajčanko Megan Tapper (12,55).

Že v nedeljskem polfinalu je za nov olimpijski rekord poskrbela prav 24-letna Jasmine Camacho-Quinn, ki je z 12,26 sekunde dosegla tudi četrti najhitrejši čas v zgodovini.

V finalu pa je osvojila svoje prvo odličje na velikih tekmovanjih, ko je po slabem startu po 30 m prevzela vodstvo in ga nato do cilja ni več izpustila iz rok.

Druga je bila svetovna rekorderka Keni Harrison, ki tako ostaja brez zlata na velikih tekmah. Na OI v Riu de Janeiru se ni uvrstila iz ameriških kvalifikacij, četrta je bila leto pozneje na SP v Londonu, na SP v Dohi 2019 pa je bila srebrna.