Izjemen podvig Kubanca: na olimpijskem prestolu vztraja vse od leta 2008

0,07

termometer

Mijain Lopez Nunez
Mijain Lopez Nunez se veseli četrte zaporedne olimpijske zlate kolajne. Foto: Reuters

Kubanski rokoborec Mijain Lopez Nunez je na svojih petih olimpijskih igrah v Tokiu s četrto zaporedno zmago v finalnih dvobojih ubranil naslov olimpijskega prvaka. V grško-rimskem slogu je v kategoriji do 130 kg s 5:0 premagal Gruzijca Iakobija Kajaiaja. Turški tekmovalec Riza Kayaalp in Rus Sergej Semenov si bosta nadela bronasti kolajni.

Za 38-letnega Kubanca so to bile zadnje olimpijske igre. V svoji bogati rokoborski karieri se lahko med drugim lahko še petkratnim naslovom svetovnega prvaka.

Za Kubo je to druga rokoborska medalja na letošnjih olimpijskih igrah. V kategoriji do 60 kg si jo je danes priboril Luis Alberto Orta Sanchez. V finalu je s 5:1 premagal Japonca Kenichira Fumito. Bronasto kolajno si bosta nadela Rus Sergej Emelin in Kitajec Sailike Walihan.

Rokoborba, grško-rimski slog, do 130 kg, moški
ZLATO:  Mijain Lopez Nunez (Kuba)
SREBRO: Iakobi Kajaia (Gruzija)
BRON:   Riza Kayaalp (Turčija)
        Sergej Semenov (ROK)

Rokoborba, grško-rimski slog, do 60 kg, moški
ZLATO:  Luis Alberto Orta Sanchez (Kuba)
SREBRO: Kenichiro Fumita (Japonska)
BRON:   Sergej Emelin (ROK)
        Sailike Walihan (Kitajska)
Simone Biles Sportal Bilesova vendarle v olimpijski boj Krystsina Tsimanouskaya Sportal Drama Kristine Cimanovske: prejela humanitarni vizum, mož zapustil Belorusijo Nemke steza rekord Sportal Nemške kolesarke do svetovnega rekorda v zasledovanju Edo Murić Sportal Da se proti Nemčiji ne bi ponovila Nemčija Luka Janežič Sportal Luka Janežič z rezultatom sezone končal na 15. mestu