16

NK Koper NK Tabor Sežana NK Olimpija NK Olimpija NK Mura NK Maribor NK Maribor ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Nedelja, 13. 12. 2020, 17.58

Prva liga Telekom Slovenije, 17. krog

Mura zdrsnila na tretje mesto. V Fazaneriji se bodo še nekaj časa tolkli po glavi. #video

16

Ante Šimundža | Trener Mure Ante Šimundža z razpletom nedeljske tekme proti Domžalam zagotovo ne more biti zadovoljen. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Mura je v 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije zdrsnila na tretje mesto, potem ko je v zadnji tekmi kroga v nedeljo remizirala z Domžalami z 1:1. Prekmurci so v Fazaneriji vodili z 1:0 in imeli številne priložnosti za povišanje vodstva, potem pa v zaključku tekme prejeli gol in izgubili dve točki. Maribor je v soboto na svoj 60. rojstni dan z 2:1 premagal Koper na Bonifiki. Olimpija je v Stožicah na dramatičen način prišla do zmage in je zdaj druga.

V zadnji tekmi kroga je Mura proti Domžalam nizala priložnosti in po golu kapetana Nina Koutra prišla do vodstva z 1:0 v prvem polčasu. V drugem delu igre so imeli Prekmurci še veliko več priložnosti za povišanje vodstva, zadeli so tudi okvir vrat, med vratnicami gostov pa je blestel Gregor Sorčan.

Vodilni gol Nina Koutra:

Potem se je zgodilo, kar se v nogometu pogosto zgodi. Domžalčani so izkoristili eno od svojih redkih priložnosti, ko se je pred vrati Mure spretno znašel rezervist Dario Kolobarić, ki je prišel še do sedmega prvenstvenega gola v tej sezoni in poskrbel za remi z 1:1.

Izenačujoči gol Daria Kolobarića:

Sportal Mladi as Domžal kaznoval neučinkovitost Mure

NK Maribor : FC Koper, prva liga | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Maribor z zmago proslavil velik jubilej

Na zadnji tekmi maratonske sobote sta se na Bonifiki udarila še Koper in Maribor. Štajerci, ki so ravno danes pihnili 60. svečko, so prevladovali v prvem polčasu in tudi povedli po zadetku Blaža Vrhovca, a v drugem polčasu so se domači zbudili in pokazali mnogo več.

Maribor Navijač
Sportal Vse najboljše, slovenski velikan in evropski fenomen!

Za izenačenje s prekrasnim zadetkom s prostega strela v 67. minuti je z izjemnim prostim strelom poskrbel nekdanji član Maribora Dare Vršič, a na koncu to ni bilo dovolj za osvojitev novih koprskih točk. Po nepopustljivi borbi Jana Mlakarja z domačimi branilci je žoga prišla do Jana Repasa, ki je s pomočjo vratnice postavil končni izid. Mariborčani so z novo zmago ostali tri točke pred Olimpijo.

Izjemen zadetek Vršiča premalo za nove koprske točke:

Poročilo dogajanja na Boniki:

NK Maribor : FC Koper, prva liga
Sportal Maribor si je čestital tudi sam in ohranil prednost pred Olimpijo #video

Zmaga ostala v Stožicah, a Tabor čuti, da je bil oškodovan

V tretji sobotni preizkušnji v Stožicah smo spremljali resnično dobro nogometno predstavo. Favorizirana Olimpija je bila nekoliko več pri žogi, a tudi gostje iz Sežane so pokazali, da so v Ljubljano prišli po točke. Napadalec Tabora Christos Rovas je hitro zatresel vrata Olimpije, a že v naslednjem napadu prvega polčasa je domačine v vodstvo popeljal Mario Kvesić. Primorci so odlično vstopili v drugi polčas in prek Rovasa izenačili na 1:1, odločilni trenutek na tekmi pa smo videli v 89. minuti, ko je zmaje do zmage na po sporni situaciji v kazenskem prostoru popeljal Goran Milović.

Sežanci so nemudoma obkolili glavnega delivca pravice Bojana Mertika, ki pa kljub temu, da je branilec Olimpije Marko Perković stopil na dlan gostujočega vratarja Ariana Renerja, ni razveljavil zadetka. "Ne bom komentiral sojenja, rad bi le čestital fantom, ki so se resnično izkazali," je po tekmi dejal razjarjeni trener Tabora Goran Stanković.

Sporna situacija v prvem polčasu:

Je Andrejašič storil prekršek za najstrožjo kazen?