NK Koper NK Tabor Sežana NK Olimpija NK Olimpija NK Mura NK Maribor NK Maribor ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Četrtek, 3. 12. 2020, 18.35

Prva liga Telekom Slovenije, 15. krog

Večni derbi: Olimpija ustavila pohod Maribora in ga spet ujela #video

8

NK Olimpija NK Maribor | V Stožicah je prevladovala Olimpija in zasluženo premagal rivala iz Maribora, ki je do prihoda v Ljubljano slavil na petih zaporednih tekmah. | Foto Vid Ponikvar

Na zadnji tekmi 15. kroga Prve Lige Telekom Slovenije je Olimpija na večnem derbiju v Stožicah brez težav z 2:0 premagala Maribor in se mu na lestvici približala le na točko zaostanka. Drugi četrtkov obračun v Sežani med Taborom in Celjem je bil zaradi poledenelega in zasneženega igrišča prestavljen na drug termin. V sredo sta se zmag razveselila Koper in Domžale, v Murski Soboti pa ni bilo zmagovalca.

NK Olimpija NK Maribor derbi
Sportal Trener Olimpije prosi kritike, da mu dajo mir. Prošnjo ima tudi za NZS.
Amir Dervišević
Sportal Kdo bi si mislil, takšnega Maribora nismo videli že 10 let!
Sportal Maribor spet padel v Ljubljani, Olimpija je po super derbiju nazaj

Vodilni Maribor je v Ljubljano kljub težavam s poškodbami, manjkali so Jan Mlakar, Nemanja Mitrović in Martin Milec, prišli po šesto zaporedno zmago in povečati prednost pred Olimpijo na ogromnih sedem točk, a zmaji so na večnem derbiju bruhali ogenj in bili od vodilnih Štajercev boljši in zasluženo zmagali.

V za Olimpijo izjemnem prvem polčasu je zadel Đorđe Ivanović, ki je zanimivo stresel tudi prečko, v drugem polčasu, ko je več pokazal Maribor, pa je zmago potrdil Andres Vombergar. Olimpija je z zmago nad večnimi rivali poskrbela, da se je na lestvici ponovno zakuhalo. Maribor ima le še točko prednosti pred zmaji in le še dve več kot Mura in Koper.

Vombergar je potrdil zmago Olimpije na večnem derbiju:

Aljoša Matko je padel, sodnik Dragoslav Perić se ni oglasil:

Bi moral sodnik Perić pokazati na belo točko?

Mulahusejnović kralj strelcev

V zadnjem dejanju napornega sredinega dne je Koper na Bonifiki po zadetku prvega strelca lige Nardina Mulahusejnovića z 1:0 premagal Aluminij, ki bi si po videnem zaslužil več, imeli so kar šest strelov v okvir vrat, domači le tri, a obramba primorske ekipe je zdržala vse do konca in slavje sedme zmage v sezoni se je lahko začelo. Kanarčki so se na na lestvici točkovno izenačili z Muro, Aluminij pa na devetem mestu ostaja s tremi točkami več kot Gorica.

Junak Kopra je bil ponovno Mulahusejnović:

Poročilo in najbolj zanimivi trenutki s tekme v Kopru:

NK Koper NK Bravo
Sportal Odbil vse napade Aluminija in prišel do nove zmage #video

V zimski idili na Fazaneriji brez zmagovalca

Obračun v Murski Soboti je spremljalo močno sneženje, pogoji za igro so bili težki, kar je najverjetneje tudi razlog, da se je obračun na Fazaneriji končal brez zadetkov. Domači so proti vratom Brava sprožili deset strelov, štiri v okvir vrat, gostje iz Ljubljane pa so imeli skupno tri strele manj in enega manj v okvir vrat. Najlepšo priložnost za zadetek je v 38. minuti zapravil hrvaški napadalec v dresu Brava Michele Šego, ki je že videl žogo v golu, a vratar Mure Marko Zalokar se je izkazal in rešil Muro.

Velika priložnost Micheleja Šega:

Poročilo in najbolj zanimivi trenutki s tekme v Murski Soboti:

NK Mura NK Bravo
Sportal V Murski Soboti padal le sneg, zadetki ne #video

Domžalčani v odlični formi

Uvodni obračun kroga je potekal v Novi Gorici, kjer o snežnih padavinah, ki so zajele Slovenijo, ni bilo ne duha ne sluha. Nogometaše je le malce pral dež, več pa so v Novi Gorici pokazali gostje iz Domžal, ki so le potrdili dobro formo.

V prvem polčasu, v katerem ni bilo zadetka, so celo nekaj več pokazali Goričani, v drugem pa so vajeti v svoje roke prevzeli Domžalčani in premoč prvič kronali v 69. minuti, ko je zadel Arnel Jakupović, drugo zaporedno zmago pa je v 82. minuti potrdil Damjan Vuklišević. Rumena družina se je prebila na peto mesto, vrtnice pa po devetem porazu v sezoni ostajajo na zadnjem mestu.