21.03

6 let

Thermometer Blue 0,93

1

Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Domžale ND Gorica naj gol

Nedelja, 8. 4. 2018, 21.03

6 let

Prva liga Telekom Slovenije, 26. krog

Sporen zmagoviti gol Olimpije, Domžale zmagale še 11. v nizu

1

Dario Čanađija | Foto Urban Urbanc/Sportida

Vodilna Olimpija je v 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije po spornem zadetku Darie Čanađije z 1:0 zmagala v Krškem in pred Mariborčani, ki so v soboto s tremi goli Luke Zahovića s 3:2 premagali Celje, ohranili deset točk prednosti. Domžalčani so s 3:0 premagali kranjski Triglav in zmagali še 11. v nizu.

Olimpija se je v Krškem precej mučila, a le prišla do pomembne zmage, s katero je ohranila prednost pred najbližjim zasledovalcem.

Odločilni trenutek se je zgodil v 48. minuti, ko je po protinapadu in odbiti žogi po strelu Issaha Abassa goste v vodstvo popeljal Dario Čanađija. Počasen posnetek je pokazal, da se je Ganec pred tem nahajal v nedovoljenem položaju. Krčani so protestirali pri sodniku, a je ostalo pri vodstvu Ljubljančanov.

Domžalčani le še eno zmago do rekorda

Prvoligaško dogajanje so v nedeljo zvečer sklenili Domžalčani in Kranjčani. Varovanci Simona Rožmana so zmagali s 3:0 in prišli do 11. prvenstvene zmage v nizu ter se s tem povsem približali absolutnemu rekordu tekmovanja, ki ga je v sezoni 1991/92 z 12 zaporednimi zmagami postavila "stara" Olimpija.

Spet je zadel tudi Lovro Bizjak, ki se je med strelce vpisal na vseh zadnjih šestih srečanjih, gola pa sta prispevala še Amedej Vetrih in Senijad Ibričić.

Luka Zahović je poskrbel, da se je Maribor po dolgem času spet veselil zmage. | Foto: Vid Ponikvar Luka Zahović je poskrbel, da se je Maribor po dolgem času spet veselil zmage. Foto: Vid Ponikvar

Prebujeni Luka Zahović navdušil v Ljudskem vrtu

V Ljudskem vrtu je bil v soboto na sporedu vroč in napet štajerski derbi, ki ga je na koncu po zaslugi Luke Zahovića dobil Maribor. Mladi slovenski napadalec je zadel trikrat v polno in poskrbel, da se vijolični veselijo druge zmage v spomladanskem delu. Celjani so po prvih 45 minutah držali celo točko, v drugem delu pa jim je pošla sapa in točke so ostale v Mariboru.

Na zadnji sobotni tekmi v Velenju je Rudar s 4:2 premagal Aluminij. Knapi so s tem zadržali četrto mesto, pred Celjani imajo zdaj že štiri točke prednosti. Kidričani na devetem mestu ostajajo pri 21 točkah.

V Novi Gorici po pričakovanjih

Novi Gorici smo videli obračun med Ankaranom in Gorico, katere je na domači zelenici nastopila v vlogi gosta. Gostitelji so primorski brezdomci Ankarančani, ki bodo konca kaotične sezone namesto v Dravogradu igrali  v Novi Gorici.

Ankaran je v prvem polčasu ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, a izgubil igralca. Rdeči karton je prejel Aristoteles Romero. To je bil že četrti rdeč karton Primorcev na zadnjih dveh tekmah. Številčno prednost so Goričani pričakovano izkoristili in po dveh zadetkih Bedeja Osujija prišli do nove zmage.

Niso prvi, ki jih je doletela takšna usoda

Gorica je bila prvič v klubski zgodovini v 1. SNL gost v novogoriškem Športnem parku. Podobno se je godilo Domžalam, ko so "gostovale" na svojem štadionu proti Radomljam, na istem štadionu pa sta v sezoni 2009/10 (štadion ŽAK v Šiški) nastopala ljubljanska kluba Olimpija in Interblock.