6 let

Druga liga, 22. krog

Mura po visokem porazu Drave povečala vodstvo v drugi ligi

Mura, Nafta | Foto Mario Horvat/Sportida

Vodilna ekipa 2. slovenske nogometne lige Mura je v 22. krogu premagala Brežice-Terme Čatež s 3:2 (0:1) in povišala vodstvo na lestvici, saj je drugouvrščena Drava doma visoko klonila proti Iliriji 1911, izid je bil kar 0:4 (0:2).

Brežice so v Murski soboti povedle v 31. minuti, ko je bil uspešen Kristijan Krajček. V drugem polčasu sta Amadej Maroša (57.) in Rok Sirk (72.) prinesla vodstvo domačim, Robert Drugovič je v 75. izenačil, deset minut pozneje pa je zmago gostiteljem zagotovil Matic Maruško.

Brežice so v drugem delu lestvice, tako kot Ilirija, ki pa je pripravila veliko presenečenje. Drava je bila v zaostanku že v drugi minuti, ko je zadel Jaka Corn. Šestnajst minut pozneje je avtogol dosegel Luka Petek, potem ko je bil v 55. minuti izključen Ignacio Nahuel Cuffaro, pa je dva gola zabil še Mustafa Nukić (66. in 88.).

V tretji tekmi dneva je kranjska Zarica, 15. na lestvici, doma klonila v dvoboju z Veržejem z 0:1 (0:1). Edini zadetek je zadnjeuvrščeno ekipo lige dosegel Jure Volmajer v 21. minuti.

Že v soboto je bila aktivna tretjeuvrščena Nafta 1903, ki je pričakovano v gosteh premagala Fužinar z 2:0. Oba zadetka je dosegel Mitja Novinič. V gosteh so bila uspešna tudi Brda, ki so z 2:1 zmagala v Sežani, Radomljani so doma z 2:1 ugnali Rogaško, Krka pa s 3:1 Jadran iz Dekanov. V četrtek je Bravo z 1:0 odpravil Roltek Dob.