NK Domžale NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije

Prva liga Telekom Slovenije, 25. krog

V Stožicah brez zmagovalca, Olimpija ohranila veliko prednost

7

NK Olimpija NK Maribor | Foto Žiga Zupan/Sportida

Vodilna Olimpija je na večnem derbiju Prve lige Telekom Slovenije v Stožicah remizirala z branilcem naslova Mariborom (1:1) in ohranila veliko prednost desetih točk. Domžale so v Krškem zabeležile še deveto zaporedno zmago (2:1), Celjani so visoko s 7:1 razbili zadnjeuvrščeni Ankaran.

Po zaspanem prvem polčasu smo pričakovano več akcije videli v drugem. Štajerci so napadli Olimpijo in si priigrali nekaj pol priložnosti, vseeno pa so domači prvi zadeli. Po lepi podaji Dina Štigleca je zadel Mitch Apau. To je bil sploh prvi zadetek Nizozemca v dresu Olimpije.

Mariborčani so vedeli, da nimajo več ničesar za izgubiti in zmaje napadali z vsemi silami. V 82. minuti je za izenačenje poskrbel rezervist Luka Zahović in Mariboru zagotovil točko, ki pa ne pomeni veliko, saj ima Olimpija še vedno prednost desetih točk.

Jeseni uspešnejši Maribor

Četa Darka Milaniča je bila jeseni v prvenstvu uspešnejša od izbrancev Igorja Bišćana. Derbi v Ljubljani se je končal brez zadetkov, tekma v Mariboru pa z 1:0 v korist vijolic. Tako Olimpija v tej sezoni v domačem prvenstvu še ni premagala Jasmina Handanovića.

Ankaran potolčen do tal, Domžale nadaljujejo sanjsko serijo

Celjani so po prvem polčasu celo zaostajali, potem pa so se številčno močnejši razleteli po igrišču. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Celjani so po prvem polčasu celo zaostajali, potem pa so se številčno močnejši razleteli po igrišču. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Sobotni spored se je začel v Celju. Izbranci Dušana Kosića so po prvem polčasu celo zaostajali, v drugem pa so Primorci začeli prejemati rdeče kartone in pomagali domačim, da pridejo do lahke zmage. Ankarančani so v drugih 45 minutah prejeli kar tri rdeče kartone (Bordon, Humar, Gerc) in številčno oslabljeni prejeli kar sedem zadetkov. To je bil zanje že 15 poraz v sezoni in ostajajo na zadnjem mestu. Imajo dve točki manj kot Triglav.

V Posavju je Krško po senzacionalni zmagi v Ljudskem vrtu skušalo prekrižati načrte še enemu favoritu. Na štadion Matije Gubca se je začelo kot iz sanj, saj je Leo Ejup domače popeljal v vodstvo že v drugi minuti. Domžalčane je pet minut kasneje z bele pike priključil kapetan Senijad Ibričić in ko je že kazalo, da se bo vse skupaj končalo z delitvijo točk, je rumenim v zadnjih minutah tekme že deveto zaporedno zmago zagotovil Nermin Hodžić.

V Novi Gorici brez zmagovalca, Aluminij jo je le dočakal

Predpraznični petek je ponudil dvoboja v Novi Gorici in Kidričevem. Vrtnice, ki imajo na seznamu poškodovanih vedno manj igralcev, so remizirale z velenjskim Rudarjem. Velenjčani so v vodstvo prešli v sodnikovem podaljšku prvega dela, ko je glavni sodnik srečanja Damir Skomina, ki bo letos sodil na SP v Rusiji, dosodil enajstmetrovko.

Domači so bili prepričani, da jih je najboljši slovenski sodnik oškodoval. Darilo, vsaj po mnenju Goričanov, je v zadetek pretvoril Edin Šehić.

Goričani so v drugi del vstopili odločno in že v 52. minuti prišli do izenačenja. Po lepi podaji Amarachija Osujija je z glavo natančno zadel Amel Džuzdanović in postavil tudi končni izid.

Dve uri pozneje se je v Kidričevem začel še dvoboj med Aluminijem in Triglavom. Polfinalist pokala, ki ga vodi trener Oliver Bogatinov, je po zaslugi treh zadetkov Ganca Ibrahima Mensaha s 3:1 premagal Kranjčane in se veselil prve zmage v letu 2018.