22.50

3 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,10

1

Matjaž Kek prijateljske tekme Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo slovenska nogometna reprezentanca

Četrtek, 12. 11. 2020, 22.50

Prijateljske nogometne tekme, november 2020

Azerbajdžan se ni dal, jubilej Ronalda, šok v Franciji

1

Josip Iličić | Josip Iličić je po skoraj letu dni spet zaigral za slovensko izbrano vrsto. Igral je do 66. minute. | Foto Grega Valančič / Sportida

Slovenska reprezentanca je v sredini prijateljski tekmi v Stožicah brez zadetkov remizirala z Azerbajdžanom. Cristiano Ronaldo je v dresu Portugalske dočakal 100. zmago, na poslastici v Amsterdamu med Nizozemsko in Španijo pa tako kot v Ljubljani ni bilo zmagovalca (1:1).

Sportal Ura in pol dolgčasa za podaljšanje lepega niza Slovenije
Matjaž Kek
Sportal Kek nalil čistega vina igralcem

Slovenci niso navdušili. V prvem polčasu si četa selektorja Matjaža Keka ni pripravila niti ene same priložnosti. Roko na srce tudi gostje niso pretili, pa vendar je akcija prvega polčasa pripadla nogometašem Azerbajdžana. Najbližje zadetku so bili v tretji minuti, ko je z zelo nevarnega položaja slabo streljal Ismayil Ibrahimli. To je bil tudi edini strel na tekmi v prvem polčasu, kar jasno govori o tem, koliko akcije je bilo v prvih 45 minutah.

Fotogalerija iz Stožic (foto: Vid Ponikvar in Grega Valančič):

1 / 51

Ob polčasu je selektor Kek opravil kar tri menjave. Namesto Tima Matavža, Adama Gnezde Čerina in Denisa Lovriča so na igrišče pritekli Benjamin Verbič, Andraž Šporar in Nino Kouter, a tudi to ni veliko pomagalo. Kljub terenski premoči domačih so borbeni gostje do konca zadržali mrežo nedotaknjeno (0:0).

Kekova četa bo naslednji tekmi igrala 15. in 18. novembra, v ligi narodov bodo najprej gostili Kosovo, nato pa gostovali v Grčiji.

Začetna postava Slovenije proti Azerbajdžanu:

Gianni De Biasi
Sportal Ljubljenec albanskih src, ki jo je zagodel Stojanoviću

Ronaldo dočakal že 100. zmago, Finci šokirali Francoze

V sredo je bilo zelo zanimivo tudi drugje po Evropi. Začnimo pri visoki zmagi Portugalske nad Andoro (7:0), ki je bila že 100. zmaga za Cristiana Ronalda v reprezentančnem dresu. Zvezdnik Juventusa je igral le v drugem polčasu in dosegel nov zadetek, že 102. skupaj.

Cristiano Ronaldo je za Portugalsko dosegel že 102 zadetka. | Foto: Reuters Cristiano Ronaldo je za Portugalsko dosegel že 102 zadetka. Foto: Reuters

V Amsterdamu sta se Nizozemska in Španija razšli brez zmagovalca (1:1), svetovni prvaki Francozi pa so v Saint-Denisu presenetljivo klonili pred Finci (0:2). Nemci so z 1:0 premagali Čehe, Italijani so se poigrali s Francozi (4:0), Turki in Hrvati pa so remizirali (3:3).

Domagoj Vida
Sportal Domagoj Vida šele po tekmi izvedel, da je okužen
Slavko Vinčić
Sportal Turek potožil, kako ga je oškodoval že drugi slovenski sodnik
Severna Makedonija
Sportal Makedonci v sedmih nebesih, Srbi ostajajo brez Eura #video

V četrtek je v Sarajevu Iran kar malce presenetljivo z 2:0 ugnal BiH, ki ga vodi Hrvat Dragan Skočić, sicer nekdanji trener Interblocka. Njegov pomočnik je nekdanji mladi slovenski reprezentant Anton Usnik. Rusi so le remizirali z Moldavijo (0:0), tudi na tekmi med Walesom in ZDA nismo videli zadetkov, Angleži pa so brez težav s 3:0 opravili s sosednimi Irci.