West Ham AC Milan Roma Liverpool Bayer Leverkusen Liga Europa

Četrtek, 14. 3. 2024, 23.04

Liga Europa, osmina finala (povratne tekme)

Bayer se je rešil v zadnjih sekundah, Liverpool znova brez milosti

Liverpool | Liverpool je že v uvodnih 14 minutah zmlel tekmeca iz Prage. Prvi favorit tekmovanja Liverpool je po zmagi v Pragi s 5:1 tokrat doma Sparto ugnal s 6:1. Cody Gakpo je zadel dvakrat za Angleže, Mohamed Salah pa je golu dodal še tri podaje. | Foto Reuters

Znani so vsi četrtfinalisti lige Europa. Prvi favorit Liverpool je na Anfieldu nadigral Sparto iz Prage s 6:1, že v uvodnih 14 minutah pa dosegel kar štiri zadetke. Vodilni nemški bundesligaš Bayer Leverkusen je s 3:2 odpravil Qarabag, do preobrata za zmago pa je prišel šele v sodnikovem podaljšku, ko je dva zadetka dosegel Čeh Patrik Schick. Milan je še drugič prepričljivo ugnal praško Slavio, West Ham pa je na povratni tekmi nadigral Freiburg kar s 5:0. Med najboljših osem so se uvrstili še Benfica, Atalanta, Roma in Marseille.

Atletico Madrid : Inter
Sportal Drama v Madridu: Atletico na krilih Jana Oblaka do napredovanja
Arsenal
Sportal Arsenal nori od sreče, neverjetnega prekletstva v Evropi je konec!

Bayer Leverkusen in Qarabag sta tekmo v Nemčiji začela z enakega izhodišča, saj sta na prvi tekmi igrala 2:2. Dolgo je kazalo, da bodo med osem napredovali igralci iz Azerbajdžana, saj so vodili že z 2:0, čeprav je bil pred drugim golom izključen Elvin Cafarkulijev. Toda Jeremie Frimpong je najprej v 72. minuti zmanjšal zaostanek, nato pa je dvakrat v sodniškem dodatku udaril Patrik Schick. | Foto: Reuters Bayer Leverkusen in Qarabag sta tekmo v Nemčiji začela z enakega izhodišča, saj sta na prvi tekmi igrala 2:2. Dolgo je kazalo, da bodo med osem napredovali igralci iz Azerbajdžana, saj so vodili že z 2:0, čeprav je bil pred drugim golom izključen Elvin Cafarkulijev. Toda Jeremie Frimpong je najprej v 72. minuti zmanjšal zaostanek, nato pa je dvakrat v sodniškem dodatku udaril Patrik Schick. Foto: Reuters

Milan je veliko dela opravil na prvi tekmi, ko je praško Slavio odpravil s 4:2, tokrat pa je v Pragi že v prvem polčasu zadel trikrat za zmago s 3:1. Cristian Pulisic in Rafael Leao sta dosegla po gol in podajo, Čehi pa so od 20. minute igrali brez izključenega Tomaša Holeša. | Foto: Reuters Milan je veliko dela opravil na prvi tekmi, ko je praško Slavio odpravil s 4:2, tokrat pa je v Pragi že v prvem polčasu zadel trikrat za zmago s 3:1. Cristian Pulisic in Rafael Leao sta dosegla po gol in podajo, Čehi pa so od 20. minute igrali brez izključenega Tomaša Holeša. Foto: Reuters

Rangers in Benfica sta na prvi tekmi igrala 2:2, na Škotskem pa so Portugalci slavili z 1:0, potem ko je Rafa Silva zadel v 66. minuti. | Foto: Reuters Rangers in Benfica sta na prvi tekmi igrala 2:2, na Škotskem pa so Portugalci slavili z 1:0, potem ko je Rafa Silva zadel v 66. minuti. Foto: Reuters

Tudi Marseille si je četrtfinale zagotovil praktično že na prvi tekmi, ko je Villarreal ugnal s 4:0. Toda Španci so na povratni tekmi prišli blizu vsaj podaljšku, a bili malce prekratki. Etienne Capoue, Alexander Soerloth in Yerson Mosquera so do 85. minute poskrbeli za domače vodstvo s 3:0, upe pa je nato pokopal zadetek Jonathana Claussa v četrti minuti sodniškega dodatka. | Foto: Reuters Tudi Marseille si je četrtfinale zagotovil praktično že na prvi tekmi, ko je Villarreal ugnal s 4:0. Toda Španci so na povratni tekmi prišli blizu vsaj podaljšku, a bili malce prekratki. Etienne Capoue, Alexander Soerloth in Yerson Mosquera so do 85. minute poskrbeli za domače vodstvo s 3:0, upe pa je nato pokopal zadetek Jonathana Claussa v četrti minuti sodniškega dodatka. Foto: Reuters

Atalanta in Sporting sta prvo tekmo tudi končala z remijem, 1:1, tokrat pa so Italijani v Bergamu slavili z 2:1, pri čemer sta po vodstvu gostov v prvem polčasu v uvodu drugega po podajah Alekseja Mirančuka zadela Ademola Lookman in Gianluca Scamacca. | Foto: Reuters Atalanta in Sporting sta prvo tekmo tudi končala z remijem, 1:1, tokrat pa so Italijani v Bergamu slavili z 2:1, pri čemer sta po vodstvu gostov v prvem polčasu v uvodu drugega po podajah Alekseja Mirančuka zadela Ademola Lookman in Gianluca Scamacca. Foto: Reuters

Drugi italijanski predstavnik Roma je že na prvi tekmi premagala Brighton s 4:0, v Angliji je danes tako kljub porazu z 0:1 brez prask napredovala med osem. | Foto: Reuters Drugi italijanski predstavnik Roma je že na prvi tekmi premagala Brighton s 4:0, v Angliji je danes tako kljub porazu z 0:1 brez prask napredovala med osem. Foto: Reuters

Londončani so prvo tekmo proti Freiburgu izgubili z 0:1, tokrat pa so na domačem terenu prevladovali in Nemcem zabili kar pet golov, od teh je zadnja dva prispeval Mohamed Kudus, angleški reprezentant Jarrod Bowen pa je prispeval gol in podajo. | Foto: Reuters Londončani so prvo tekmo proti Freiburgu izgubili z 0:1, tokrat pa so na domačem terenu prevladovali in Nemcem zabili kar pet golov, od teh je zadnja dva prispeval Mohamed Kudus, angleški reprezentant Jarrod Bowen pa je prispeval gol in podajo. Foto: Reuters

Žreb parov za četrtfinale, polfinale in finale bo 15. marca, četrtfinalni obračuni bodo 11. in 18. aprila, polfinalni 2. in 9. maja, finale pa bo 22. maja v Dublinu.