Adam Gnezda Čerin Jon Gorenc Stanković Tomi Horvat Sturm Graz Panathinaikos Andraž Šporar Liga Europa

Liga Europa, skupinski del (2. krog)

Odlična novica za Keka, Šporar se je vrnil, Liverpool spet na zmagoviti poti

Slovenija Andraž Šporar | Andraž Šporar se je vrnil. | Foto Aleš Fevžer

Andraž Šporar se je vrnil.

V četrtek so bili na delu tudi klubi, ki nastopajo v evropski ligi. "Slovenski" Panathinaikos, grški podprvak, za katerega nastopajo Andraž Šporar, Adam Gnezda Čerin in Benjamin Verbič, pri čemer se slednji ni znašel na seznamu za Evropo, je na gostovanju pri Maccabiju v Haifi remiziral (0:0). Šporar je v igro vstopil v 67. minuti tekme, kar pomeni, da je poškodba že preteklost. Graški Sturm, kjer se dokazujeta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat, je zmagal na Poljskem (1:0).

Liga Europa, skupinski del (2. krog):

Četrtek, 5. oktober:

konferenčna liga NK Olimpija Slovan Bratislava Matevž Vidovšek
Sportal Vidovšek zakrivil dve 11-metrovki, eno ubranil, druge ne

Selektor Matjaž Kek je najbrž z zanimanjem in zadovoljstvom pospremil dogajanje na srečanjih v Izraelu in na Poljskem. Selektorja lahko veseli novica, da Andraž Šporar nima več zdravstvenih težav, zaradi katerih je preskočil zadnjo prvenstveno tekmo Panathinaikosa. Poškodba mišice je že preteklost, kar je potrdil s tem, da je zaigral za atenski klub na gostovanju pri Haifi. V igro je vstopil v 67. minuti. Tekmo proti Maccabiju je sicer od prve minute začel Adam Gnezda Čerin in igral do 67. minute, trener Ivan Jovanović pa na seznam igralcev za nastop v evropski ligi ni uvrstil Benjamina Verbiča.

Zvezdniška zasedba Liverpoola je na Anfieldu premagala Union iz Belgije in zadržala stoodstotni niz v ligi Europa. | Foto: Reuters Zvezdniška zasedba Liverpoola je na Anfieldu premagala Union iz Belgije in zadržala stoodstotni niz v ligi Europa. Foto: Reuters

Liverpool, glavni favorit za osvojitev lovorike, ki je še vedno jezen na sodniške napake, zaradi katerih je ostal brez točk na gostovanju pri Tottenhamu, je na Anfieldu z 2:0 premagal Union St. Gilloise. Londonski West Ham, ki je v prejšnji sezoni osvojil konferenčno ligo, je bil v gosteh z 2:1 boljši od nemškega Freiburga, edini francoski klub, ki je osvojil ligo prvakov, to je Marseille, pa je pod vodstvom novega trenerja Gennara Gattusa na Velodromu remiziral (2:2) proti angleškemu Brightonu.

Zanimivo je bilo tudi v Lizboni, kjer se je pri Sportingu mudila Atalanta in ga premagala z 2:1. Roma je kar s 4:0 premagala Servette, Villarreal, ki je v prvem krogu ostal brez točk v Atenah, je na domačem igrišču z 1:0 ugnal francoski Rennes, Bayer Leverkusen, ki mu gre v tej sezoni imenitno, pa se je odpravil na Norveško k Moldeju in osvojil tri točke (2:1).

Jürgen Klopp
Sportal Klopp poziva k ponovitvi tekme: To je brez primere, to se še nikoli ni zgodilo

Lestvice:

Jan Oblak, Atletico Madrid - Feyenoord
Sportal Newcastle ponižal PSG, brez presenečenja Leipziga proti prvakom, Oblak do zmage
Real Madrid
Sportal Velika poslastica v Neaplju, spodrsljaja angleških velikanov
NK Olimpija : Ludogorec Matevž Vidovšek
Sportal Vidovšek ne skriva žalosti, Slovaki se bodo v Stožicah počutili kot doma