Olimpija je povišala prednost pred Mariborom, a samo za eno točko

5,66

termometer

Olimpija Mura
Olimpija tokrat prvič letos ni zmagala, a je vseeno povišala prednost pred Mariborom na vrhu lestvice. Foto: Vid Ponikvar

Olimpija in Aluminij sta v zadnji tekmi 22. kroga Prve lige Telekom Slovenije v Kidričevem remizirala brez zadetkov. Ljubljančani imajo po sobotnem porazu Maribora v Ljudskem vrtu proti Celju z 0:1 na vrhu zdaj dve točki prednosti. V drugi nedeljski tekmi so Domžale po preobratu prišle do zmage nad sežanskim Taborom z 2:1. Mura, ki je na tretjem mestu vse bližje vrhu, je s 3:1 premagala Gorico. Navdušil je Bravo, ki je bil s 3:0 boljši od Kopra.

Oliver Bogatinov Sportal Športni direktor pojasnil, kaj je NK Maribor pahnilo v krizo #video

Olimpija, pri kateri je od prve minute igral Ante Čorić, nekdanji veliki up hrvaškega nogometa, za katerega je slovita Roma pred tremi leti plačala kar šest milijonov evrov, je v Kidričevem imela nekaj več priložnosti od domače enajsterice, nevarno je bilo predvsem v 74. minuti, ko je imela kar tri priložnosti v eni akciji, a ni uspela zadeti. Med vratnicama Aluminija je spet blestel mladi vratar Luka Janžeković. Ljubljančani v svojem tretjem letošnjem nastopu prvič niso zmagali. Po zmagah nad Koprom in Muro so se morali zmaji, ki jih s klopi vodi nov trener Goran Stanković, zadovoljiti z remijem.

Poročilo s tekme v Kidričevem in priložnosti:

Timi Max Elšnik Sportal Olimpija izgubila novi točki v Kidričevem

Domžale so premagale Tabor in prišle do nove zmage. Domžale so premagale Tabor in prišle do nove zmage. Foto: Vid Ponikvar

Domžale po preobratu v zaključku tekme do zmage

V prvi nedeljski tekmi so Domžale zmagale z 2:1 in prišle do nove zmage. Po golu Dina Stančića v prvem polčasu je kazalo drugače, saj je Tabor iz Sežane ob polčasu vodil z 1:0, potem pa so Domžale po uri igre prišle do izenačenja. Z mojstrskim golom z več kot 20 metrov s prostega strela je za izenačenje poskrbel Arnel Jakupović. Ko se je že zdelo, da se bosta ekipi razšli z remijem, pa je v 89. minuti za zmago Domžal po kotu in strelu z glavo poskrbel Damjan Vuklišević. Domžale so z novo zmago skočile na četrto mesto na lestvici.

Poročilo s tekme v Mariboru in priložnosti:

NK Domžale, veselje Sportal Domžale po preobratu do zmage, skočile so na četrto mesto

Piko na i prvi letošnji zmagi Mure je postavil Luka Bobičanec. Piko na i prvi letošnji zmagi Mure je postavil Luka Bobičanec. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Mura se je utrdila na tretjem mestu

Izbranci Anteja Šimundže so dočakali prvo letošnjo zmago. Uspelo jim je v tretjem poskusu. Doma so bili s 3:1 boljši od zadnjeuvrščene Gorice. Črno-beli so ekspresno povedli prek Amadeja Maroše, a so jim vrtnice hitro vrnile udarec prek spretnega Matica Paljka. V drugem polčasu je premoč gostiteljev najprej s pomočjo Matije Široka kronal Žan Karničnik, vse dvome o zmagovalcu pa je razblinila mojstrska izvedba prostega strela, s katero se je Luka Bobičanec podpisal pod svoj šesti zadetek v tej sezoni.

Zadetek Luke Bobičanca s prostega strela:

Mura po novem za drugouvrščenim Mariborom zaostaja pet točk. Pri gostih, ki so vpisali prvi poraz v tem letu, je prvič po skoraj dveh letih v prvi slovenski ligi zaigral povratnik Matic Črnic.

Poročilo s tekme v Murski Soboti in priložnosti:

Luka Bobičanec Sportal Mura si je oddahnila po mojstrovini Hrvata #video

Veliko presenečenje v Ljudskem vrtu

Štajerski derbi med jesenskim prvakom Mariborom in branilcem naslova Celjem je ponudil presenetljiv razplet. Vijolice so doživele boleč poraz (0:1) in po novem neuspehu izpustile iz rok priložnost, da bi vsaj do nedelje na vrhu prehitele ljubljansko Olimpijo. Dvoboj v praznem Ljudskem vrtu je ponudil le en zadetek. V 77. minuti ga je dosegel Hrvat Filip Dangubić, ki je vstopil v igro 12 minut pred tem, nato pa zatresel mrežo Ažbeta Juga in poskrbel za veliko slavje državnih prvakov.

Zadetek Filipa Dangubića:

Celjani so s pomočjo izvrstnih obramb vratarja Matjaža Rozmana dosegli prvo zmago in prvi zadetek, odkar je njihov trener Jiri Jarošik. Čeh je v trenerskem spopadu nekdanjih nogometnih zvezdnikov premagal Maura Camoranesija in napovedal boljše čase branilcev naslova, medtem ko Maribor nadaljuje z rezultatsko krizo.

Vrhovec THUMB Sportal Trenutek, ko je vsem v Mariboru zastal dih #video

Po treh zaporednih remijih je Maribor ostal povsem praznih rok, za dodatno slabo voljo je poskrbela poškodba Blaža Vrhovca. Ljubljančan je na 29. rojstni dan po trku z Jakobom Novakom za nekaj trenutkov ostal celo brez zavesti, nato pa se je njegovo stanje le izboljšalo, nakar so ga prepeljali na dodatne preiskave v bolnišnico.

Športni direktor Maribora Oliver Bogatinov je po dvoboju sporočil, kako Ljudski vrt zapušča Jasmin Mešanović. Dolgoletni napadalec Maribora se vrača v domovino, kjer bo sklenil dogovor s prvakom Sarajevom.

Mauro Camoranesi Sportal Sladka zmaga Celja, Mariborčani padli v krizo #video

Rekord Brava, Nukić najboljši podajalec 1. SNL

Uvodno dejanje 22. kroga se je v sončni Ljubljani razpletlo v prid Šiškarjem. Bravo je s prepričljivih 3:0 ugnal Koprčane, ki jih je prvič v tej sezoni vodil povratnik Rodolfo Vanoli, a s tistim, kar so pokazali kanarčki, ni mogel biti preveč zadovoljen. Ljubljančane je s strelskim prvencem v prvem polčasu popeljal v vodstvo Hrvat Loren Maružin, v drugem polčasu sta se med strelce vpisala še Milan Tučić in Miha Kancilija.

Zadetek Mihe Kancilije za 3:0 in že 7. asistenca Mustafe Nukića v tej sezoni:

Mustafa Nukić je proti neprepričljivim Primorcem, ki so bili nezbrani v obrambi, vknjižil kar dve podaji. Skupno jih je v tej sezoni zbral že sedem, tako da je na lestvici najboljših podajalcev sezone prehitel Dareta Vršiča (6) in poskočil na prvo mesto. Bravo je nepremagan v prvi ligi že deset tekem zapored, s čimer je popravil klubski rekord, Koprčani pa v letu 2021 sploh še niso osvojili točke. Nanizali so že tretji poraz in na lestvici zdrsnili s četrtega mesta. Zavzel ga je Bravo in poskrbel za enega najlepših trenutkov v kratki zgodovini kluba.