31. 7. 2024,
13.10

1 minuta

Thermometer Blue 2,56
Žiga Ravnikar Lina Eržen Eva Alina Hočevar Anka Pogačnik Darko Jorgić Darko Jorgić slovenska rokometna reprezentanca OI rezultati olimpijske igre Pariz 2024 Pariz 2024

Sreda, 31. 7. 2024, 13.10

1 minuta

Olimpijske igre, Pariz 2024, 31. julij

Jorgićev olimpijski deja vu, Anka Pogačnik končala tekmovanje

Darko Jorgić, Pariz 2024 | Darko Jorgić je uspešno prestal drugo oviro in se uvrstil v osmino finala. | Foto Reuters

Darko Jorgić je uspešno prestal drugo oviro in se uvrstil v osmino finala.

Slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je v 2. krogu olimpijski iger s 4:2 premagal Liama Pitchforda in napredoval v osmino finala, ki ga čaka danes ob 17. uri. Z istim rezultatom je z Britancem opravil tudi na zadnjih OI v Tokiu. Anka Pogačnik je v kategoriji do 70 kilogramov uspešno opravila s prvo borbo in se prebila v drugi krog. Mlada kanuistka Eva Alina Hočeva si bo na brzicah poskušala priboriti finale. Ob 16. uri tekma tretjega kroga čaka naše rokometaše, pomerili se bodo z močnimi Švedi. Štirje plovi danes čakajo tudi jadralko Lino Eržen.

Darko Jorgić
Sportal Jorgića čaka še en olimpijski stari znanec: Vsi vedo, da imam balkansko kri, da se rad maščujem

Sredin spored je odlično začel namiznoteniški igralec Darko Jorgić, ki se je v drugem krogu, tako kot v Tokiu, meril z Britancem Liamom Pitchfordom in ga tudi tokrat premagal s 4:2 (9, 7, -9, 6, -5, 6). V osmini finala ga popoldan čaka Taipejec Ju-Yun Lin. Gre za še enega starega znanca z olimpijskih iger, Jorgića je v Tokiu izločil v četrtfinalu.

Anka Pogačnik je napredovala v drugi krog. | Foto: www.alesfevzer.com Anka Pogačnik je napredovala v drugi krog. Foto: www.alesfevzer.com Konec za Anko Pogačnik

Judoistka Anka Pogačnik je odlično začela boje na tatamiju v dvorani Champ-de-Mars. Dvaintridesetletnica. V prvem krogu v kategoriji do 70 kilogramov je z vazarijem in s končnim prijemom premagala tekmovalko iz Čada, Demos Memneloum. Tekmovanje je nato končala v drugi borbi, potem ko je bila od nje boljša Španka Ai Tsunoda Roustant. Ta jo je premagala z vazarijem.

Moška rokometna reprezentanca, ki ima zaenkrat na olimpijskem turnirju eno zmago in en poraz, se bo ob 16. uri v tretjem krogu pomerila s favorizirano Švedsko.

Veslača opravila predzadnjo nalogo

Slovenska veslača na olimpijskih igrah v Parizu sta v centru na reki Marni opravila predzadnjo nalogo. Boljša je bila Nina Kostanjšek, ki si je priborila finale C, Isak Žvegelj je bil v svoji skupini četrti in bo nastopil v finalu

Prvi krog, predvidoma nekaj po 19. uri, čaka lokostrelca Žigo Ravnikarja, novi plovi pa jadralko Lino Eržen.

Polfinale na pariških brzicah čaka kanuistko Evo Alino Hočevar, začel se bo ob 15.30, finale bo ob 17.25.

Evo Alino Hočevar čaka polfinale in morda finale. | Foto: Guliverimage Evo Alino Hočevar čaka polfinale in morda finale. Foto: Guliverimage

Triatlon vendarle v popolni obliki na Seni  Cassandre Beaugrand je zmagovalka triatlona, ki so ga vendarle lahko izpeljali tudi s plavalnim delom. | Foto: Reuters Cassandre Beaugrand je zmagovalka triatlona, ki so ga vendarle lahko izpeljali tudi s plavalnim delom. Foto: Reuters

Že ponoči bi morala biti ob ugodnih pogojih znana tudi nova prvaka v deskanju na valovih, kjer tekmovanja potekajo na Tahitiju, a je tam zaradi slabega vremena in valov, ki so že v ponedeljek povzročali velike težave tekmovalcem, prišlo do zamika. Zaključne boje so morali premakniti, na valove pa se bodo deskarji znova podali predvidoma v četrtek.

Zapletlo se je tudi v središču Pariza, kjer bi morali že v torek podeliti prvi komplet odličij triatloncem, a so tekmo zaradi neustrezne kakovosti vode prestavili na sredo. So si pa organizatorji pozno v torek lahko oddahnili, saj so dobili zeleno luč za izvedbo tekmovanj, tako da sta danes na sporedu dve tekmi. V ženski konkurenci je za domače zmagoslavje poskrbela Cassandre Beaugrand., v moški konkurenci je olimpijski prvak postal Britanec Alex Yee.

V skokih v vodo se je nadaljevala kitajska prevlada, Kitajci so osvojili še tretje zlato odličje v Parizu. Z desetmetrskega stolpa sinhrono sta slavili Chen Yuxi in Quan Hongchan.

Nizozemci so ubranili naslov olimpijskih prvakov. | Foto: Reuters Nizozemci so ubranili naslov olimpijskih prvakov. Foto: Reuters Nizozemski veslači Lennart van Lierop, Finn Florijn, Tone Wieten in Koen Metsemakers so ubranili naslov olimpijskih prvakov v dvojnem četvercu iz Tokia. V ženski konkurenci so Britanke Lauren Henry, Hannah Scott, Lola Anderson in Georgina Brayshaw za las ugnale Nizozemke.

Nadaljujejo se boji na tatamijih in v sabljanju, znani bodo nova olimpijska prvakinja v kajaku na divjih vodah ter več prvakov v plavanju. V športni gimnastiki bo potekal finale v moškem mnogoboju.

Obračuni se bodo nadaljevali tudi v vaterpolu in nogometu za ženske, odbojki in na teniških igriščih, kjer bo med moškimi dvojicami na sporedu že polfinale.

Pariz 2024, 31. julij, slovenski nastopi:

Jadranje:
- 12.00: IQFoil, 4 plovi, ženske (Lina Eržen)

Judo:
do 70 kg, 2. krog, ženske (Anka Pogačnik)

Kajak/kanu - slalom na divjih vodah:
- 15.30: C-1, polfinale, ženske (Eva Alina Hočevar)

Namizni tenis:
posamično, 2. krog, moški in ženske (Darko Jorgić)

- 17.00 posamično, 3. krog, moški in ženske (Darko Jorgić)

02.12 za 3. mesto, moški (prestavljeno)
02.53 za 3. mesto, ženske (prestavljeno)