Jan Oblak Jan Oblak Osasuna Atletico Madrid Barcelona Real Madrid španski superpokal

Četrtek, 11. 1. 2024, 22.25

Španski superpokal 2024

Realu se je v finalu pridružila Barcelona, obeta se El Clasico!

Barcelona Lewandowski | Robert Lewandowski je v 59. minuti popeljal Barcelono v vodstvo. | Foto Reuters

Robert Lewandowski je v 59. minuti popeljal Barcelono v vodstvo.

V Savdski Arabiji se ta teden odvija španski nogometni superpokal. V finalu se bosta za lovoriko udarila večna rivala Real Madrid in Barcelona. Beli baletniki so v uvodnem polfinalu v sredo na mestnem derbiju po podaljšku Atletico Madrid, za katerega je Jan Oblak branil vseh 120 minut, premagali s 5:3, Katalonci pa so dan pozneje z 2:0 odpravili Osasuno. Oba zadetka so dosegli v drugem polčasu.

Atletico Madrid Jan Oblak
Sportal Četrtoligaš namučil Barcelono

Bogata dežela Savdska Arabija že tradicionalno gosti najboljše španske klube, ki se za superpokalno lovoriko potegujejo v tem delu Azije, in polni račun španske nogometne zveze.

Španski prvaki Barcelona je v drugem polfinalu v četrtek z 2:0 ugnala pokalnega podprvaka Osasuno. Katalonce je v vodstvo popeljal Robert Lewandowski, končni rezultat pa je v tretji minuti sodnikovega dodatka postavil mladi rezervist Lamine Yamal.

Mreža Jana Oblaka se je proti Realu zatresla kar petkrat. | Foto: Reuters Mreža Jana Oblaka se je proti Realu zatresla kar petkrat. Foto: Reuters

Real je v sredinem polfinalu po podaljških s 5:3 premagal Atletico Madrid. Odločilni zadetek je Jan Oblak prejel po nesrečnem posredovanju svojega branilca Stefana Savića v 116. minuti, končni rezultat pa so Madridčani postavili na prazen gol v 122. minuti. Zabil ga je Brahim Diaz. Za Real so v rednem delu zadeli Antonio Rudiger (20.), Ferland Mendy (29.) in Dani Carvajal (85.), za Atletico pa Mario Hermoso (6.), Antoine Griezmann (37.) in Rüdiger (78.) z avtogolom.

Atletico in Real se bosta kmalu pomerila še dvakrat. Že prihodnji teden bo na sporedu dvoboj osmine finala pokalnega tekmovanja (18. januar), v katerem bo imel prednost domačega igrišča Atletico, 4. februarja pa se bosta mestna tekmeca spopadla še na španskem prvenstvu, tokrat na stadionu Santiago Bernabeu, kjer so doma beli baletniki.

Toni Kroos
Sportal Savdijci izžvižgali zvezdnika Reala. Sledil je sarkastičen odgovor, ki odmeva.
Real Atletico
Sportal Sramotni prizori, ob katerih se zgraža svetovna javnost

Superpokalni naslov sicer brani Barcelona, ki je lani v finalu ugnala Real. To je bila prva lovorika, ki jo je kot trener s Katalonci osvojil Xavi Hernandez. To je bila tudi prva lovorika Barcelone, osvojena po odhodu Lionela Messija. Barcelona je v prejšnji sezoni postala španski prvak.