Girona Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Barcelona španski pokal Real Madrid

Nedelja, 7. 1. 2024, 23.04

Španski pokal, 1/16 finala

Četrtoligaš namučil Barcelono

Atletico Madrid Jan Oblak | Jan Oblak brani na pokalni tekmi 1/16 finala za Atletico. Madridčane je že v 2. minuti popeljal v vodstvo Argentinec Angel Correa, nato je v 39. minuti izenačil Leandro Antonetti.  V drugem polčasu je dvakrat v polno zadel Nizozemec Memphis Depay. | Foto Guliverimage

Jan Oblak brani na pokalni tekmi 1/16 finala za Atletico. Madridčane je že v 2. minuti popeljal v vodstvo Argentinec Angel Correa, nato je v 39. minuti izenačil Leandro Antonetti. V drugem polčasu je dvakrat v polno zadel Nizozemec Memphis Depay.

Nogometaši madridskega Atletica so se v španskem kraljevem pokalu uvrstili med 16 najboljših. V gosteh so s 3:1 ugnali tretjeligaša Lugo. Jan Oblak je branil vso tekmo. V osmino finala sta se prebila tudi najboljša klubi v la ligi, Real in Girona. Beli baletniki so v drugem polčasu strli odpor četrtoligaša Aradine, največje presenečenje sezone v Španiji pa je v gosteh z 2:0 ugnalo drugoligaša Elche. Barcelona je v nedeljo zvečer zmagala v gosteh pri četrtoligašu Barbastru s 3:2.

Barcelona Ilkay Gündogan
Sportal Drama na Kanarskih otokih, Barcelona do zmage po "sporni" 11-metrovki

Nogometaši madridskega Atletica so v uvodnem pokalnem nastopu v tej sezoni, tekmovanju so se pridružili v 1/16 finala, preskočili tretjeligaško oviro. Izločili so Lugo. Čeprav je trener Diego Simeone v preteklosti znal na pokalnih tekmah med vratnicama ponuditi priložnost rezervnemu čuvaju mreže, je bil tokrat na delu najboljši vratar Atletica, kapetan slovenske reprezentance Jan Oblak. Junak srečanja je postal Nizozemec Memphis Depay, ki je v drugem polčasu dvakrat zatresel mrežo Luga.

Naslov brani Real Madrid. Finale pokalnega tekmovanja bo šestega aprila leta 2024 v Sevilli.