Andraž Šporar Roman Bezjak Benjamin Verbič Jaka Bijol Denis Popović Robert Berić Jasmin Kurtić Kevin Kampl Samir Handanović Rene Krhin Jure Balkovec Bojan Jokić Miha Mevlja Tim Matavž Aljaž Struna Jan Oblak Jan Oblak Josip Iličić slovenski nogometaši na delu v tujini

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Saj ne more biti res, kakšna neumnost turškega vratarja! #video

5

Antonio Mlinar Delamea | Antonio Mlinar Delamea je v končnici lige MLS izpadel proti Atlanti, pri kateri je najboljši strelec Josef Martinez. zvezdnik iz Velezuele. | Foto Reuters

Kako so se izkazali slovenski nogometni legionarji? Nejc Skubic je v ponedeljek ostal praznih rok s Konyasporjem proti evropskem krvniku Olimpije Malatyasporjem na tekmi (0:2), ki je ponudila neverjetno izključitev vratarja po zgolj 13 sekundah! Leo Štulac se je razveselil prvega gola v dresu Empolija, podajo pa mu je prispeval rojak Jure Balkovec, Rajko Rep je postal junak slovenskega obračuna v Avstriji, med strelce se je vpisal tudi Enej Jelenič, Jan Oblak je bil premagan po 557 minutah, Nik Omladič je s prvencem poskrbel za veliko slavje Hanse, Matic Kotnik je staknil poškodbo glave v Grčiji, Antonio Delamea Mlinar je postal prvi Slovenec, ki je nastopil v končnici lige MLS.

Matjaž Kek
Sportal Oktobrski pogrom Matjaža Keka je naplavil marsikaj

Slovenska trenerja na delu v tujini:

Luka Elsner (Amiens) Francija, 1. liga Nimes : Amiens 1:1 V prejšnjem krogu je prišel do morda največje zmage v svoji trenerski karieri in na kolena spravil nekdanjega evropskega prvaka Marseille, v soboto pa je v gosteh remiziral z Nimesom. Izenačenje je dočakal v zadnji minuti, ko je v polno zadel desni bočni branilec Arturo Calabresi. Amiens je v francoskem prvenstvu neporažen že tri tekme zapored, prav tako ni doživel poraza na zadnjih treh gostovanjih. Mladi slovenski trener je z dragoceno točko, v tej sezoni jih je zbral 12, naredil nov korak na poti do glavnega cilja – obstanka med najboljšimi francoskimi prvoligaši.
Simon Rožman (Rijeka) Hrvaška, 1. liga Slaven Belupo : Rijeka 1:2

Po zmagi nad Varaždinom, pri kateri zaradi kazni uradno ni sodeloval kot trener (zaradi kazni iz slovenske lige je bil trener v zapisniku njegov pomočnik Aleš Kačičnik), visoki zmagi v pokalnem tekmovanju in remiju proti zagrebški Lokomotivi v prejšnjem prvenstvenem krogu, je dočakal prvo prvenstveno zmago na klopi Rijeke. Na gostovanju pri Slavenu Belupu je zmagal z 2:1. Do 73. minute ni mogel biti zadovoljen, saj so Rečani zaostajali z 0:1, nato pa je sledil preobrat. Najprej je Avstrijec Alexander Gorgon s spornim zadetkom, saj je dišalo po nedovoljenem položaju, izenačil na 1:1, v sodnikovem podaljšku pa je Nigerijec Maxwell Acosty osrečil Rijeko in poskrbel za zmago. Zanimivo je, da je pomočnik novega trenerja Slavena nekdanji up slovenskega nogometa Sandro Bloudek, ki je tako v novi vlogi debitiral prav z nesrečnim porazom proti Rožmanu.

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Vratarja:

Vid Belec (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga

Apoel Nikozija : Doxa 2:0

Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Jan Oblak (Atletico Madrid) Španija, 1. liga Atletico Madrid : Valencia 1:1

Branil je vso tekmo in prejel peti zadetek v tej sezoni v španskem prvenstvu. Znova se je izkazal s številnimi vrhunskimi posredovanji, v 82. minuti pa ga je s pravcatim projektilom s prostega strela premagal Dani Parejo in poskrbel, da je moral Škofjeločan po 557 minutah, ki jih je prebil med vratnicama Atletica, po žogo v mrežo. Pred tem je zadržal nedotaknjeno mrežo proti Valladolidu, moskovskem Lokomotivu, madridskem Realu, Mallorci in Celti.

Branilci:

Jure Balkovec (Empoli) Italija, 2. liga

Empoli : Cremonese 1:1

Odigral je 83 minut in v 22. minuti prispeval podajo za vodilni zadetek Empolija, ki ga je dosegel njegov rojak Leo Štulac.
Miha Blažič (Ferencvaroš) Madžarska, 1. liga Ferencvaroš : Ujpest 1:0 Odigral je vso tekmo.
Erik Janža (Gornik Zabrze) Poljska, 1. liga Gornik Zabrze : Lodz 1:1 Odigral je vso tekmo.

Bojan Jokić (Ufa)

Rusija, 1. liga

Ufa : CSKA Moskva 1:1

Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za srečanje.

Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga

Wisla Krakov : Piast Gliwice 1:2

Odigral je vso tekmo.

Miha Mevlja (Soči)

Arsenal Tula : Soči 1:1 Odigral je vso tekmo.
Peter Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1. liga Gorica : Dinamo Zagreb 2:4 Ni igral, ostal je na klopi. Dinamo je prevzel vodstvo na prvenstveni lestvici, saj je splitski Hajduk po remiju z zagrebško Lokomotivo zaostal za hrvaškim prvakom (s tekmo več) za eno točko.
Aljaž Struna (Houston Dynamo) Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. Houston je sezono končal na 10. mestu zahodne konference v ligi MLS in ostal brez končnice.

Vezisti:

Jaka Bijol (CSKA Moskva) Rusija, 1. liga

V igro je vstopil v 62. minuti, ko je CSKA še vodil z 1:0.
Adam Gnezda Čerin (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Erzgebirge Aue : Nürnberg 4:3 Ni igral, ostal je na klopi.
Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga Lugano : Zürich 0:0 Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za tekmo.
Josip Iličić (Atalanta) Italija, 1. liga Lazio : Atalanta 3:3 V igro je vstopil v 66. minuti, ko je Atalanta vodila s 3:0, nato pa je sledil velik preobrat Lazia. Kranjčan je vstopil v igro namesto dvakratnega strelca Luisa Muriela, pri gostiteljih pa je postal junak dvakratni strelec z bele točke Ciro Immobile (in tudi asistent), ki je izenačil na 3:3 v izdihljajih srečanja.
Rene Krhin (Nantes) Francija, 1. liga

Metz : Nantes 1:0

Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za dvoboj.
Jasmin Kurtić (Spal) Italija, 1. liga

Cagliari : SPAL 2:0

Odigral je vso tekmo. Priigral si je dve priložnosti, a se je pri gostiteljih izkazal vratar Robin Olsen.

Žan Majer (Lecce) Italija, 1. liga Milan : Lecce 2:2 Odigral je 64 minut in v 44. minuti prejel rumeni karton. Ko je zapustil igro, je bil rezultat 1:1. Lecce je izenačil z zadetkom v zadnji minuti.
Denis Popović (Zürich) Švica, 1. liga Lugano : Zürich 0:0 Ni igral, ostal je na klopi.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) Ukrajina, 1. liga Dinamo Kijev : Oleksandria 1:0

V igro je vstopil v 68. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat.

Bordeaux : St. Etienne 0:1

Roman Bezjak (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga Apoel Nikozija : Doxa 2:0 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.
Tim Matavž (Vitesse) Nizozemska, 1. liga

VVV-Venlo ; Vitesse 0:4

Odigral je 75 minut in zapustil igro, ko je bil že dosežen končni rezultat. Vitesse je po 10. krogu na visokem tretjem mestu.
Andraž Šporar (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga Slovan Bratislava : Pohronie 2:1

Ni igral, sedel je na klopi. Z osmimi zadetki ostaja najboljši strelec slovaškega prvenstva, najbližji sosedi na lestvici so jih dosegli šest.

*Na seznamu so nogometaši z zadnjega seznama selektorja Matjaža Keka za tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Severni Makedoniji (10. oktober) v Skopju in Avstriji (13. oktober) v Stožicah. Naknadno so bili seznamu dodani Adam Gnezda Čerin, Erik Janža in Domen Črnigoj.

Preostali slovenski nogometaši na delu v tujini:

Jan Mlakar (Queens Park Rangers)

Anglija, 2. liga

Hull City : QPR 2:3

Jon Gorenc-Stanković (Huddersfield Town)

Avstrija, 1. liga

Altach : Admira 1:4 Ni igral. Sedel je na klopi.

Zlatko Dedić (Swarowski Tirol)

Avstrija, 1. liga Swarowski Tirol : Hartberg 0:1 Odigral je vso tekmo.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga

Swarowski Tirol : Hartberg 0:1

Odigral je vso tekmo in v 61. minuti dosegel zadetek, ki je odločil zmagovalca. To je njegov tretji zadetek v tej sezoni.

Alem Pašić (Vorwärts Steyr)

Vorwärts Steyr : Austria Lustenau 3:1 Ni kandidiral za tekmo.
Žan Pelko (Austria Celovec)

Austria Celovec : Horn 2:0 Branil je vso tekmo,
Benjamin Šeško (Liefering)

Liefering : Ried 0:1 V igro je vstopil v 77. minuti.

Nicolas Rajsel (Oostende)

Belgija, 1. liga

Oostende : Eupen 2:3

Anel Hajrić (Lokeren) Belgija, 2. liga Westerlo : Lokeren 2:0 Ni igral, ostal je na klopi.
Mitja Križan (Lommel) Belgija, 2. liga Lommel : Leuven 0:2 V igro je vstopil v 85. minuti.

Nik Lorbek (Union St. Gilloise)

Belgija, 2. liga Roeselare : Union St. Gilloise 3:0 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.
Milan Tučić (OH Leuven) Belgija, 2. liga Lommel : Leuven 0:2 Ni kandidiral za tekmo.

BiH, 1. liga

Sarajevo : Čelik 2:0 Ni kandidiral za tekmo.

Panionios : Asteras Tripolis 0:1

Branil je le 20 minut, nato pa so ga prepeljali v bolnišnico, saj si je po trku z napadalcem Enekom Jauregijem v 16. minuti poškodoval glavo. Prejel je štiri šive nad in pod levim očesom.

Marko Nunić (AE Larissa)

Grčija, 1. liga Panaitolikos : Larissa 2:2 Odigral je prvi polčas.

Žiga Frelih (Inter Zaprešić)

Hrvaška, 1. liga Inter : Osijek 3:3 Branil je vso tekmo, zadnji zadetek pa prejel v 90. minuti.

Valter Birsa (Cagliari)

Italija, 1. liga

Samir Handanović (Inter Milano)

Italija, 1. liga Sassuolo : Inter 3:4

Branil je vso tekmo. Tri zadetke je prejel iz štirih strelov na gol gostiteljev.

Rok Vodišek (Genoa)

Italija, 1. liga Parma : Genoa 5:1 Ni kandidiral za tekmo.

Matija Boben (Livorno)

Italija, 2. liga Frosinone : Livorno 1:0 Odigral je vso tekmo.

Žan Celar (Cittadella)

Italija, 2. liga

Cittadella : Cosenza 1:3

Boštjan Cesar (Chievo)

Italija, 2. liga Chievo : Ascoli 2:0 Odigral je vso tekmo in v 14. minuti prispeval podajo za prvi zadetek Chieva.

Luka Krajnc (Frosinone)

Italija, 2. liga Frosinone : Livorno 1:0 Ni igral, ostal je na klopi.

Daniel Pavlev (Chievo)

Chievo : Ascoli 2:0

Leo Štulac (Empoli)

Italija, 2. liga Empoli : Cremonese 1:1 Odigral je vso tekmo in v 22. minuti po strelu z okrog 20 metrov dosegel zadetek za Empoli, podajo pa je prispeval Jure Balkovec. To je prvi gol nekdanjega člana Kopra v dresu Empolija in prvi v Italiji po skoraj poldrugem letu. Nazadnje je v dresu Venezie zatresel mrežo Perugie 3. junija 2018.

Dejan Vokić (Benevento)

Italija, 2. liga Benevento : Perugia 1:0 Ni igral. Sedel je na klopi.

Siniša Anđelković (Padova)

Italija, 3. liga (B)

Triestina : Padova 2:0

Maks Barišić (Catania)

Italija, 3. liga (C)

Vibonese : Catania 5:0

Vanja Drkušić (Rende) Italija, 3. liga (C) Viterbese Castrense : Rende 6:1 Ni igral.

Adnan Golubović (Pesaro)

Italija, 3. liga (B) Pesaro : Piacenza 1:0 Ni branil, ostal je na klopi.

Enej Jelenič (Carpi)

Carpi : Fano 2:0

Odigral je vso tekmo in v 75. minuti z bele točke postavil končni izid z 2:0. To je njegov drugi zadetek v tej sezoni, Carpi pa je na tekmi proslavil 110. klubski rojstni dan.

Urban Žibert (Bisceglie)

Bisceglie : Ternana 0:1

Klemen Bolha (Žalgiris Vilna)

Litva, 1. liga

Žalgiris : Süduva 1:3

Patrik Bordon (Panevežys) Litva, 1. liga Panevežys : Atlantas 1:1 Odigral je 59 minut.

Matej Poplatnik (Kaposvari)

Madžarska, 1. liga Kapsovari : Varda 0:2 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

RB Leipzig : Wolfsburg 1:1

V igro je vstopil v 76. minuti, ko je Leipzig še vodil z 1:0. To je bil prvi nastop Kampla v Nemčiji po 30. avgustu, ko si je poškodoval gleženj.

Luka Štor (Dynamo Dresden)

Nemčija, 2. liga Greuther Fürth : Dynamo Dresden 2:0 V igro je vstopil v 58. minuti.

Dominic Maroh (Krefelder Uerdingen)

Nemčija, 3. liga

1860 München : Uerdingen 0:1

Nik Omladič (Hansa Rostock)

Magdeburg : Hansa Rostock 0:1

Odigral je 73 minut in v 33. minuti dosegel zadetek za Hanso. To je njegov prvi zadetek v dresu nemškega tretjeligaša iz Rostocka. Dosegel ga je v petem nastopu v nemški tretji ligi. To je bila zgodovinska zmaga Hanse, prva v Magdeburgu po 54 letih!

Ažbe Jug (Fortuna Sittard)

Nizozemska, 1. liga Emmen : Fortuna Sittard 2:1 Ni branil, ostal je na klopi.

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 1. liga

Twente : Willem II 0:1

Etien Velikonja (NEC Nijmegen) Nizozemska, 2. liga NEC : PSV II 1:0 V igro je vstopil v 57. minuti.

Damjan Bohar (Zaglebie Lubin)

Poljska, 1. liga Zaglebie Lubin : Pogon Szczecin 0:1 Odigral je vso tekmo. Na prejšnjih dveh tekmah je dosegel tri zadetke, tokrat je ostal praznih rok.

Matej Pučko (Korona Kielce)

Poljska, 1. liga

Korona Kielce : Wisla Plock 0:1

Rok Sirk (Zaglebie Lubin)

Zaglebie Lubin : Pogon Szczecin 0:1 Ni igral, ostal je na klopi.

Saša Aleksander Živec (Zaglebie Lubin)

Zaglebie Lubin : Pogon Szczecin 0:1

Odigral je 90 minut.

Matic Žitko (Chojniczanka) Poljska, 2. liga Chrobry Glogow : Chojniczanka 1:0 V igro je vstopil v 24. minuti.

David Zec (Benfica Lizbona B)

Portugalska, 2. liga Brez tekme.

Milan Kocić (Voluntari)

Romunija, 1. liga Hermannstadt : Voluntari 0:0 Ni igral, ostal je na klopi.
Andraž Struna (Voluntari) Romunija, 1. liga Hermannstadt : Voluntari 0:0 Odigral je vso tekmo, to je njegov prvi nastop v romunskem prvenstvu.

Lovro Bizjak (Ufa)

Rusija, 1. liga Ufa : CSKA Moskva 1:1 Odigral je vso tekmo.
Žiga Škoflek (Orenburg) Rusija, 1. liga Orenburg : Krila Sovetov 0:1 Ni igral, ostal je na klopi.

Andres Vombergar (Ufa)

Rusija, 1. liga Ufa : CSKA Moskva 1:1

Odigral je 61 minut.

Kenan Bajrić (Slovan Bratislava)

Slovaška, 1. liga Slovan Bratislava : Pohronie 2:1 Igral je vso tekmo.

Til Mavretić (Zemplin Michalovce)

Slovaška, 1. liga Žilina : Zemplin Michalovce 1:1 Ni igral. Sedel je na klopi.

Maj Rorič (Sered)

Slovaška, 1. liga Sered : Spartak Trnava 2:1 Igral je od 73. minute.
Željko Filipović (Vojvodina) Srbija, 1. liga Čukarički : Vojvodina 0:0 Ni kandidiral za tekmo.
Jan Koprivec (Kilmarnock) Škotska, 1. liga Kilmarnock : Livingston 2:1 Ni igral, ostal je na klopi.
Nino Irgolič (Mjällby) Švedska, 2. liga Västeras : Mjällby 2:2 Ni igral, ostal je na klopi.

Kenan Fatkić (Thun)

Švica, 1. liga Basel : Thun 3:1 Igral je vso tekmo in prejel rumen karton.

Blaž Kramer (Zürich)

Švica, 1. liga

Lugano : Zürich 0:0

V igro je vstopil v 57. minuti.

Nejc Mevlja (Schaffhausen)

Švica, 2. liga Schaffhausen : Grasshoppers 1:1 Igral je vso tekmo.

Nejc Skubic (Konyaspor)

Turčija, 1. liga Konyaspor : Yeni Malatyaspor 0:2 Odigral je vso tekmo. Vratar Konyasporja Serkan Kirintili je po veliki neumnosti, ko je prijel žogo izven kazenskega prostora, prejel rdeči karton po zgolj 13 sekundah! To je bila ena najbolj nenavadnih izključitev vratarja zadnjih let. Gostje, ki so v tej evropski sezoni izločili ljubljansko Olimpijo, so hitro izkoristili prednost igralca in na koncu osvojili vse tri točke, Kirintili, sicer turški reprezentančni vratar, pa si je ob odhodu z igrišča osramočeno prekril obraz z dresom.

Amedej Vetrih (Rizespor)

Turčija, 1. liga Alanyaspor : Rizespor 5:2 Ni igral, ostal je na klopi.

Gaber Dobrovoljc (Fatih Karagümrük)

Turčija, 2. liga Fatih Karagümrük : Osmanlispor 2:0 Odigral je vso tekmo.
Rajko Rotman (Akhisar Belediyespor) Turčija, 2. liga Akhisarspor : Eskisherispor 2:1 Ni kandidiral za tekmo.

Miha Goropevšek (Volyn Lutsk)

Ukrajina, 2. liga Hirnyk Sport : Volyn 2:4 Odigral je prvi polčas in v 45. minuti prejel rumeni karton.

Antonio Delamea Mlinar (New England Revolution)

Liga MLS (ZDA/Kanada), play-off Atlanta United : New England 1:0 Odigral je 85 minut in v 76. minuti prejel rumeni karton. New England je izpadel iz končnice in tako končal sezono v ligi MLS. Premagal ga je branilec naslova. Delamea Mlinar je postal prvi Slovenec, ki je odigral tekmo končnice lige MLS.

Aljaž Ivačič (Portland Timbers)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Real Salt Lake : Portland Timbers 2:1 Ni igral, ostal je na klopi. Portland je izpadel iz končnice lige MLS, slovenski vratar pa je končal sezono brez nastopa za prvo člansko ekipo.

Kako je turški vratar Serkan Kirintili prejel rdeči karton po 13 sekundah:

Kako je Dani Parejo (Valencia) atraktivno premagal Jana Oblaka:

Zadetek Nika Omladiča (pri 1:22):

Veselje po zadetku Lea Štulca:

Kako je Atlanta United izločila New England Revolution (1:0), Antonio Delamea Mlinar pa postal prvi Slovenec, ki je zaigral na tekmi končnice lige MLS: