Žiga Frelih Saša Aleksander Živec Damjan Bohar Tim Matavž slovenski nogometaši na delu v tujini Jan Oblak Jan Oblak Simon Rožman Luka Elsner Josip Iličić Žan Majer Samir Handanović Luka Kirić Anel Hajrić Alen Ožbolt

Ponedeljek, 7. 10. 2019, 20.00

Slovenski nogometaši in trenerja na delu v tujini

Izjemen učinek glavnih Kekovih violin, Rožmanu se na Reki ni izšlo po željah #video

6

Andraž Šporar | Andraž Šporar je neustavljiv. Na seznam strelcev se je vpisal že na šesti zaporedni tekmi Slovana. | Foto Reuters

Selektor Matjaž Kek je lahko zadovoljen s formo izbrancev. Jan Oblak ni prejel zadetka že 475 minut. Andraž Šporar nadaljuje izjemen strelski niz pri Slovanu, Robert Berić se je izkazal v Franciji, Benjamin Verbič je dosegel gol v Ukrajini, Josip Ililić je prispeval podajo za zmago Atalante, Tim Matavž pa Vitesseju po hudi napaki vratarja Utrechta pomagal do klubskega rekorda. Simon Rožman je prvič vodil Rijeko na Rujevici, po tekmi pa ni mogel biti preveč zadovoljen, saj je remiziral z zagrebško Lokomotivo.

Slovenska trenerja na delu v tujini:

Luka Elsner (Amiens) Francija, 1. liga

Amiens : Marseille 3:1

V petek zvečer je prišel do najbrž največjega skalpa v svoji trenerski karieri. Doma je s 3:1 premagal nekdanjega evropskega prvaka Marseille, ki ga s klopi vodi Portugalec Andre Villas Boas. Ta je pred leti s Portom osvojil ligo Europa, vodil pa tudi Chelsea, zaradi česar so ga številni videli kot naslednika njegovega veliko bolj slovitega rojaka Joseja Mourinha. Pravili so mu tudi "mini" Mourinho. Amiens je dosegel tretjo zmago in ima po devetih prvenstvenih tekmah 11 točk.

Simon Rožman (Rijeka) Hrvaška, 1. liga Rijeka : Lokomotiva Zagreb 1:1

Mladi slovenski trener, ki je med tednom v pokalu v gosteh s skoraj rezervno postavo Rijeke odpravil Buje kar z 11:0, se je prvič v novi vlogi predstavil na domačem stadionu Rujevica. Rečani so remizirali z zagrebško Lokomotivo (1:1) in zapravili priložnost, da bi se povsem približali vrhu lestvice, nekdanjemu trenerju Domžal pa se ni uresničila želja, da bi na domači tekmi Rijeke debitiral z zmago. Lokomotiva je prvič po šestih letih ostala neporažena na Reki. Dvoboj je minil v znamenju vrnitve navijaške skupine Armada, ki je po slabem letu prekinila bojkot domačih tekem Rijeke.

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Vratarja:

Vid Belec (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga

Brez tekme.

Jan Oblak (Atletico Madrid) Španija, 1. liga Valladolid : Atletico Madrid 0:0

Branil je vso tekmo in že šestič v tej sezoni, največkrat izmed vseh vratarjev v španskem prvenstvu, ostal nepremagan. Slovenski vratar je v vseh tekmovanjih nepremagan že 475 minut. Nazadnje se je njegova mreža zatresla na tekmi lige prvakov proti Juventusu. V 37. minuti bi ga lahko z bele točke premagal Sandro Ramirez, a je zgrešil cilj in poslal žogo čez vrata.

Branilci:

Jure Balkovec (Empoli) Italija, 2. liga

Pordenone : Empoli 2:0

Odigral je vso tekmo. Empoli je že v 2. minuti ostal z igralcem manj. Doživel je prvi poraz v tej sezoni.
Miha Blažič (Ferencvaroš) Madžarska, 1. liga Honved : Ferencvaroš 0:0 Odigral je vso tekmo in v 16. minuti prejel rumeni karton.

Bojan Jokić (Ufa)

Rusija, 1. liga

Ufa : Akhmat Grozni 0:1

Ni igral, ostal je na klopi. Kapetan slovenske reprezentance je nazadnje stal na igrišču 16. septembra proti moskovskemu Dinamu.

Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga

Piast Gliwice : Legia Varšava 2:0

Odigral je vso tekmo.

Miha Mevlja (Soči)

Soči : Krilja Sovetov Samara 0:2 Odigral je vso tekmo.
Peter Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1. liga Dinamo Zagreb : Slaven Belupo 1:0 Odigral je vso tekmo.
Aljaž Struna (Houston Dynamo) Liga MLS (ZDA/Kanada) Houston Dynamo : Los Angeles Galaxy 4:2 Odigral je vso tekmo. Gostje iz Los Angelesa, za katere je prvi zadetek dosegel švedski zvezdnik Zlatan Ibrahimović, so dvakrat vodili, na koncu pa je prepričljivo zmagal Houston. Pirančan je v 62. minuti prispeval podajo za zadetek gostiteljev za 2:2. To je bil zadnji krog skupinskega dela, Houston si ni priigral napredovanja.

Vezisti:

Jaka Bijol (CSKA Moskva) Rusija, 1. liga

CSKA Moskva : Rostov 1:3

V igro je vstopil v 67. minuti, ko je bil rezultat 0:3.
Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga Sion : Lugano 1:2 Ni igral zaradi zdravstvenih težav, obnovil je staro poškodbo, ni ga bilo niti na klopi. Zaradi tega je Primorec odpovedal tudi sodelovanje na reprezentančni akciji.
Josip Iličić (Atalanta) Italija, 1. liga Atalanta : Lecce 3:1 Odigral je 74 minut in v 56. minuti prispeval podajo za tretji zadetek Atalante, ki ji gre v domačem prvenstvu veliko bolje kot v ligi prvakov.
Rene Krhin (Nantes) Francija, 1. liga

Nantes : Nice 1:0

Ni igral, ostal je na klopi.
Jasmin Kurtić (Spal) Italija, 1. liga

Spal : Parma 1:0

Odigral je vso tekmo in v 89. minuti prejel rumeni karton.

Žan Majer (Lecce) Italija, 1. liga Atalanta : Lecce 3:1 Odigral je vso tekmo in v 83. minuti prejel rumeni karton.
Denis Popović (Zürich) Švica, 1. liga Zürich : Young Boys 0:4 Ni igral, ostal je na klopi.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) Ukrajina, 1. liga Kolos Kovalivka : Dinamo Kijev 0:4

V igro je vstopil v 57. minuti, ko je bil rezultat 0:1. V zadnji minuti je z bele točke postavil končni rezultat 4:0 za Dinamo. To je bil njegov tretji zadetek v tej sezoni.

Miha Zajc (Fenerbahče)

Turčija, 1. liga

Fenerbahče : Antalyaspor 0:1

Igral je v drugem polčasu. Ko je prišel ob polčasu na igrišče, je bil na semaforju že izpisan končni izid.

Napadalci:

Robert Berić (St. Etienne) Francija, 1. liga

St. Etienne : Lyon 1:0

V igro je vstopil v 80. minuti, nato pa v zadnji minuti s prekrasnim strelom z glavo odločil zmagovalca na sosedskem derbiju. To je bil njegov osmi nastop v tej sezoni, na katerem je dočakal prvi zadetek. Berić si je novembra 2015 na tekmi proti Lyonu huje poškodoval koleno, štiri leta pozneje pa je vzel mero enemu izmed treh francoskih predstavnikov v ligi prvakov.
Roman Bezjak (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga Brez tekme. Roman Bezjak je že v Sloveniji, kjer poskuša odpraviti zdravstvene težave. Trenira pod vodstvom kondicijskega trenerja slovenske reprezentance Luke Brkljače.
Tim Matavž (Vitesse) Nizozemska, 1. liga

Vitesse : Utrecht 2:1

Odigral je vso tekmo in v 68. minuti po ogromni napaki vratarja Utrechta postavil končni rezultat. To je že njegov peti zadetek v tej sezoni, Vitesseju pa je pomagal do skoka na visoko tretje mesto. Vitesse je popravil klubski rekord, saj je v prvenstvu doma neporažen na zadnjih 20 tekmah. Zadnjič je izgubil pred dobrim letom proti Ajaxu, nato pa vknjižil 13 zmag in sedem remijev.
Andraž Šporar (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga Ružomberok : Slovan Bratislava 1:1

Ljubljančan nadaljuje izjemen strelski niz v tej sezoni. Čeprav je v igro vstopil šele v 75. minuti, se je v 84. minuti vpisal med strelce in poskrbel, da je Slovan na gostovanju osvojil točko. Z osmimi zadetki je najboljši strelec slovaškega prvenstva. Na seznam strelcev se je vpisal na zadnjih šestih tekmah Slovana!

*Na seznamu so nogometaši z zadnjega seznama selektorja Matjaža Keka za tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Severni Makedoniji (10. oktober) v Skopju in Avstriji (13. oktober) v Stožicah. Naknadno je bil seznamu dodan Domen Črnigoj.

Preostali slovenski nogometaši na delu v tujini:

Jan Mlakar (Queens Park Rangers)

Anglija, 2. liga

QPR : Blackburn 4:2

V igro je vstopil v 82. minuti.

Jon Gorenc-Stanković (Huddersfield Town)

Avstrija, 1. liga

Red Bull Salzburg : Altach 6:0 Ni igral, ostal je na klopi.

Zlatko Dedić (Swarowski Tirol)

Avstrija, 1. liga Admira Mödling : Swarovski Tirol 3:1 Odigral je vso tekmo.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga

Hartberg : LASK 1:2

Patrik Eler (Austria Lustenau)

Avstrija, 2. liga

Austria Lustenau : Liefering 3:2

Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za tekmo.

Luka Kirić (GAK Gradec)

GAK : Austria Dunaj II 2:3

Odigral je vso tekmo. V 52. minuti je prispeval podajo za zadetek Gaka za 1:2, nato pa v 86. minuti zadel v polno za končnih 2:3. To je njegov strelski prvenec v tej sezoni.
Denis Kramar (Lafnitz)

Lafnitz : Dornbirn 1:1

Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Alem Pašić (Vorwärts Steyr)

Ried : Vorwärts Steyr 1:0 Ni igral. Sedel je na klopi.
Žan Pelko (Austria Celovec)

Juniors : Austria Celovec 0:2 Branil je vso tekmo.
Benjamin Šeško (Liefering)

Austria Lustenau : Liefering 3:2 Ni igral. Sedel je na klopi.

Nicolas Rajsel (Oostende)

Belgija, 1. liga

Waasland-Beveren : Oostende 3:1

Ni igral. Sedel je na klopi.
Anel Hajrić (Lokeren) Belgija, 2. liga OH Leuven : Lokeren 2:3 Odigral je vso tekmo in se v 7. minuti vpisal med strelce. To je njegov strelski prvenec v drugi belgijski ligi.
Mitja Križan (Lommel) Belgija, 2. liga Lommel : Roeselare 2:1 Igral je od 68. minute.

Nik Lorbek (Union St. Gilloise)

Belgija, 2. liga Union Saint-Gilloise : Beerschot 1:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Milan Tučić (OH Leuven) Belgija, 2. liga OH Leuven : Lokeren 2:3 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Dino Martinović (Etar)

Bolgarija, 1. liga

Etar : Lokomotiv Plovdiv 0:5

Alen Ožbolt (Lokomotiv Plovdiv)

Odigral je vso tekmo. V 4. minuti je zadel v polno za 1:0, v 38. minuti pa prispeval podajo za drugi zadetek Lokomotiva. To je bil njegov četrti zadetek v tej sezoni v prvenstvu, skupno pa je na zadnjih petih tekmah zadel v polno kar na štirih srečanjih.
Elvis Džafić (Sarajevo)

BiH, 1. liga

Zrinjski Mostar : Sarajevo 0:0 Ni igral.

HJK Helsinki : Inter Turku 0:1

Odigral je vso tekmo in z zadetkom v 49. minuti odločil zmagovalca. Zatresel je mrežo nekdanjega kluba. To je že njegov 16. zadetek v tej sezoni, Inter pa je na visokem drugem mestu.

Marko Nunić (AE Larissa)

Grčija, 1. liga Larissa : AEK Atene 0:0 V igro je vstopil v 72. minuti.

Žiga Frelih (Inter Zaprešić)

Hrvaška, 1. liga Istra 1961 : Inter Zaprešić 2:2 Branil je vso tekmo, nato pa rešil soigralce in s prvim golom v tej sezoni globoko v sodnikovem podaljšku, v 94. minuti, postavil končni izid.

Valter Birsa (Cagliari)

Italija, 1. liga

Roma : Cagliari 1:1

Samir Handanović (Inter Milano)

Italija, 1. liga Inter : Juventus 1:2

Branil je vso tekmo, Inter je doživel prvi poraz v tej sezoni in padel na drugo mesto.

Rok Vodišek (Genoa)

Italija, 1. liga Genoa : Milan 1:2 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Matija Boben (Livorno)

Italija, 2. liga Livorno : Chievo 3:4 Odigral je vso tekmo in v 22. minuti prejel rumeni karton.

Žan Celar (Cittadella)

Italija, 2. liga

Cremonese : Cittadella 0:2

Odigral je 63 minut in v 38. minuti prejel rumeni karton.

Boštjan Cesar (Chievo)

Luka Krajnc (Frosinone)

Italija, 2. liga Salernitana : Frosinone 1:1 Ni igral, ostal je na klopi.

Daniel Pavlev (Chievo)

Livorno : Chievo 3:4

Leo Štulac (Empoli)

Italija, 2. liga Pordenone : Empoli 2:0 Odigral je prvih 45 minut. Empoli je že v 2. minuti ostal z igralcem manj. Doživel je prvi poraz v tej sezoni.

Dejan Vokić (Benevento)

Italija, 2. liga Spezia : Benevento 0:1 Ni igral, ostal je na klopi.

V igro je vstopil v 67. minuti.

Vanja Drkušić (Rende) Italija, 3. liga (C) Avellino : Rende 0:0 Ni igral, ostal je na klopi.

Adnan Golubović (Pesaro)

Italija, 3. liga (B) Pesaro : Fermana 1:1 Branil je vso tekmo.

Žalgiris Kaunas : Žalgiris Vilna 1:2

Patrik Bordon (Panevežys) Litva, 1. liga Suduva : Panevežys 3:1 Odigral je 56 minut.

Matej Poplatnik (Kaposvari)

Madžarska, 1. liga Paksi : Kaposvari 2:1 V igro je vstopil v 69. minuti.

Matej Palčič (Šerif)

Moldavija, 1. liga

Šerif : Dinamo-Auto 2:0

Kevin Kampl (RB Leipzig)

Nemčija, 1. liga

Bayer Leverkusen : RB Leipzig 1:1

Ni igral, zaradi poškodbe gležnja ni kandidiral za tekmo.
Adam Gnezda Čerin (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Nürnberg : St. Pauli 1:1 Ni igral, ostal je na klopi.

Luka Štor (Dynamo Dresden)

Nemčija, 2. liga Dynamo Dresden : Hannover 0:2 V igro je vstopil v 77. minuti.

Ažbe Jug (Fortuna Sittard)

Nizozemska, 1. liga Fortuna Sittard : Feyenoord 4:2 Ni igral, ostal je na klopi.

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 1. liga

Sparta Rotterdam : Twente 2:1

Etien Velikonja (NEC Nijmegen) Nizozemska, 2. liga NAC Breda : NEC Nijmegen 1:0 Igral je do 61. minute.

Goran Cvijanović (Arka Gdynia)

Poljska, 1. liga

/

Z Arko Gdynio je po enoletnem sodelovanju, v katerem je zbral 20 nastopov, 31. avgusta prekinil pogodbo in se zdaj kot prost igralec pripravlja na nov izziv, na katerega za zdaj še čaka.

Damjan Bohar (Zaglebie Lubin)

Poljska, 1. liga Lechia Gdansk : Zaglebie Lubin 1:2 Odigral je vso tekmo in v 63. minuti dosegel zadetek za 2:0. To je njegov peti zadetek v tej sezoni, Zaglebie pa je na zadnjih petih tekmah štirikrat zmagal in enkrat remiziral. V Gdansku je v dresu Zaglebieja debitiral nekdanji nogometaš Olimpije Asmir Suljić.

Erik Janža (Gornik Zabrze)

Cracovia Krakov : Gornik Zabrze 1:1

Odigral je vso tekmo. V 13. minuti je prispeval podajo, izvajal je predložek iz kota, za zadetek Gornika, v 90. minuti pa je prejel rumeni karton.

Matej Pučko (Korona Kielce)

LKS Lodz : Korona Kielce 4:1

Igral je vso tekmo.

Rok Sirk (Zaglebie Lubin)

Lechia Gdansk : Zaglebie Lubin 1:2 Ni igral, ostal je na klopi.

Saša Aleksander Živec (Zaglebie Lubin)

Lechia Gdansk : Zaglebie Lubin 1:2

Odigral je vso tekmo in prispeval podajo Damjanu Boharju za zadetek v 63. minuti.

Matic Žitko (Chojniczanka) Poljska, 2. liga Chojniczanka : Odra Opole 1:2 Ni igral, sedel je na klopi.

David Zec (Benfica Lizbona B)

Portugalska, 2. liga Academica : Benfica B 1:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Milan Kocić (Voluntari)

Andraž Struna (Voluntari) Romunija, 1. liga Voluntari : Chindia Targoviste 0:1 Ni igral, sedel je na klopi.

Lovro Bizjak (Ufa)

Rusija, 1. liga Ufa : Akhmat Grozni 0:1 V igro je vstopil v 56. minuti.
Žiga Škoflek (Orenburg) Rusija, 1. liga Orenburg : Dinamo Moskva 2:0 V igro je vstopil v 90. minuti namesto nekdanjega igralca Olimpije Ricarda Alvesa.

Andres Vombergar (Ufa)

Rusija, 1. liga Ufa : Akhmat Grozni 0:1

V igro je vstopil v 31. minuto, minuto pozneje pa prejel rumeni karton.

Kenan Bajrić (Slovan Bratislava)

Slovaška, 1. liga Ružomberok : Slovan Bratislava 1:1 Odigral je vso tekmo.

Til Mavretić (Zemplin Michalovce)

Slovaška, 1. liga Pohronie : Zemplin Michalovce 2:2 Ni igral, ostal je na klopi.

Maj Rorič (Sered)

Slovaška, 1. liga Žilina : Sered 1:0 Odigral je 74 minut in v 14. minuti prejel rumeni karton.
Željko Filipović (Vojvodina) Srbija, 1. liga Vojvodina : Spartak Subotica 2:0 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.
Jan Koprivec (Kilmarnock) Škotska, 1. liga Hearts : Kilmarnock 0:1 Ni igral, ostal je na klopi.
Nino Irgolič (Mjällby) Švedska, 2. liga Mjällby : Oesters 3:2 Ni igral, ostal je na klopi.

Kenan Fatkić (Thun)

Švica, 1. liga Thun : Luzern 0:2 Odigral je vso tekmo.

Blaž Kramer (Zürich)

Švica, 1. liga

Zürich : Young Boys 0:4

Nejc Mevlja (Schauffhausen)

Švica, 2. liga Chiasso : Schaffhausen 0:1 Odigral je vso tekmo.

Nejc Skubic (Konyaspor)

Turčija, 1. liga Kasimpasa : Konyaspor 1:4 Odigral je vso tekmo in v 26. minuti prejel rumeni karton.

Amedej Vetrih (Rizespor)

Turčija, 1. liga Rizespor : Trabzonspor 1:2 V igro je vstopil v 83. minuti.

Gaber Dobrovoljc (Fatih Karagümrük)

Turčija, 2. liga Eskisehirspor : Fatih Karagümrük 1:3 Odigral je vso tekmo.
Rajko Rotman (Akhisar Belediyespor) Turčija, 2. liga Giresunspor : Akhisarspor 1:0 Odigral je prvi polčas, nato pa zapustil igro.

Miha Goropevšek (Volyn Lutsk)

Ukrajina, 2. liga Metalurh Zaporožje : Volyn Lutsk 1:3 V igro je vstopil v 46. minuti.

Antonio Delamea Mlinar (New England Revolution)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Atlanta United : New England Revolution 3:1 Odigral je vso tekmo. New England si je priigral napredovanje v končnico.

Aljaž Ivačič (Portland Timbers)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Portland Timbers : San Jose Earthquakes 3:1 Ni igral, ostal je na klopi. Portland si je priigral napredovanje v končnico.